Regały wspornikowe na palety drewniane

Dzięki indywidualnie dopasowanym do warunków przestrzennych regałom wspornikowym firma OHRA zwiększyła o 33% pojemność magazynową u hiszpańskiego sprzedawcy drewna i okuć Maderas Fanega – przy zachowaniu tej samej powierzchni magazynowej. Rdzeniem nowego systemu jest rząd regałów ze wspornikami o długości 1200 mm z jednej strony i 1850 mm z drugiej. Dzięki tej „asymetrii” możliwe jest optymalne wykorzystanie przestrzeni w istniejącej hali przy jednoczesnym zachowaniu szerokości korytarza wymaganej dla wózków widłowych.

 

Firma Maderas Fanega wyrobiła sobie markę w regionie Castilla-La Mancha dzięki szerokiej gamie produktów i usług. Jednak stale rosnące portfolio produktów wymagało dodatkowej pojemności magazynowej. Maderas Fanega zdecydowała się więc na wymianę istniejącego systemu regałów. Nowe regały powinny być nie tylko wyższe, ale również bardziej precyzyjnie dostosowane do towarów magazynowych i warunków przestrzennych.

Maderas Fanega już od dziesięcioleci korzysta z regałów OHRA. Również w tym przypadku przedsiębiorstwo ściśle współpracowało z OHRA, aby uzyskać rozwiązanie dostosowane do potrzeb. Składa się na nie kilka rzędów regałów. Posiadają one wysokości podnoszenia do 6010 mm i sześć poziomów składowania. Pozwala to w pełni wykorzystać wysokość hali. Zainstalowane wcześniej w hali regały, również regały wspornikowe OHRA, zostały zmodyfikowane. Następnie użyto je ponownie w innej części zakładu o niższej wysokości hali.

Dzięki nowemu systemowi regałów firma OHRA mogła osiągnąć wysoki stopień wykorzystania powierzchni. Udało się to osiągnąć przede wszystkim dlatego, że jeden rząd regałów został specjalnie dostosowany do liczby i wymiarów składowanych w Maderas Fanega pakietów drewna. Wynika to z faktu, że oprócz paneli o wymiarach 2440 x 1220 mm firma przechowuje również opakowania o wymiarach 2850 x 2100 mm. Wyposażenie wszystkich regałów w odpowiednio długie wsporniki zajęłoby zbyt dużo miejsca, zwłaszcza że asortyment artykułów w tych wymiarach jest ograniczony. OHRA wyposażyła więc tylko jedną stronę rzędu regałów we wsporniki o długości 1850 mm. Druga strona otrzymała wsporniki tylko o długości 1200 mm. W celu zapewnienia stabilności regału pomimo tej asymetrii stojaki zostały odpowiednio przewymiarowane.

Ten nietypowy projekt pozwolił Maderas Fanega na optymalne wykorzystanie przestrzeni bez ograniczania ruchu wózków widłowych. W sumie magazyn oferuje teraz o 33% więcej możliwości składowania i uchronił Maderas Fanega przed koniecznością budowy nowego magazynu.

Maderas Fanega

Korzenie firmy Maderas Fanega S.L. sięgają 1965 roku, kiedy to firma została założona jako zakład stolarski w Daimiel. W 1984 roku działalność przekształciła się ostatecznie w handel drewnem. Dziś na powierzchni 10.000 metrów kwadratowych firma sprzedaje szeroki asortyment wyrobów i okuć drewnianych.

OHRA

OHRA od ponad 40 lat jest jednym z liderów rynku europejskiego w zakresie technologii magazynowania ciężkich ładunków. Jest w szczególności specjalistą od składowania szczególnie długich, ciężkich i nieporęcznych towarów. Regały wspornikowe i paletowe firmy OHRA doskonale sprawdziły się na rynku techniki magazynowej. Charakteryzują się one szczególnie wysoką nośnością, wytrzymałością i trwałością. Oferta obejmuje zarówno proste rozwiązania regałowe, jak i kompletne hale regałowe oraz kompleksowe, w pełni zautomatyzowane systemy magazynowania i kompletacji zamówień dla przedsiębiorstw o każdej wielkości oraz dla różnych branż. Wszystkie produkty OHRA są wytwarzane w jej własnym zakładzie produkcyjnym w Kerpen (Niemcy). Dzisiaj OHRA jest reprezentowana w 14 krajach europejskich przez własne biura sprzedaży, a w kolejnych 14 krajach przez partnerów handlowych.