Poznań w centrum branży

Zielony pawilon, czyli Drema drewnem stoi
Branża drzewna, podobnie jak wiele innych sektorów światowej gospodarki, stoi dziś przed koniecznością znalezienia złotego środka pomiędzy coraz większym zapotrzebowaniem i konsumpcją surowca, a kurczeniem się jego zasobów. Zalesianie w skali globalnej nie jest proporcjonalne do zużycia zasobów drzewnych, dlatego pojawia się coraz więcej projektów mających na celu regulację konfliktu na linii rozwój przemysłowy – ekologia. Mając na uwadze zagrożenia, przed którymi stoi branża drzewna oraz możliwości płynące z unijnych programów dofinansowań, organizatorzy październikowych Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema, które odbędą się w Poznaniu w dniach 6-9 października 2015, postanowili stworzyć platformę promocji firm branży drzewnej.

Zielona przestrzeń zajmie cały pawilon 8 Międzynarodowych Targów Poznańskich i obejmować będzie: prezentację Lasów Państwowych, B2B Wood Meetings, Strefę Funduszy Europejskich, wykłady dotyczące tematów istotnych dla branży drzewnej, praktyczne szkolenia, ofertę szkolnictwa średniego i wyższego ukierunkowanego na wiedzę w zakresie technologii drewna oraz symulatory maszyn leśnych. Ciekawie zapowiada się także Strefa Parkietu, której uczestnicy zapoznają się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami w zakresie układania drewnianych podłóg. W planach jest także mini plener rzeźbiarski oraz prezentacja stowarzyszeń związanych z przemysłem drzewnym.

Giełda kontaktów
Istotnym elementem platformy będą B2B Wood Meetings współorganizowane przez Polską Izbę Gospodarczą Przemysłu Drzewnego. Będą to spotkania kooperacyjne dla firm z branży drzewnej, którym towarzyszyć będzie prezentacja ich oferty. Mają one ułatwić kontakt przedstawicielom przedsiębiorstw, które potencjalnie mogą stać się dla siebie nawzajem partnerami. Jak na targi dedykowane sektorowi drzewnemu przystało, swój udział zapowiedzieli liderzy branży, a zatem B2B Wood Meetings mogą okazać się niezwykle skutecznym narzędziem marketingowym i sprzedażowym. Koncepcja powiązania spotkania branży i prezentacji oferty firm z organizacją spotkań kooperacyjnych zwiększa szansę na zdobycie nowych kontaktów biznesowych, podpisanie kontraktów oraz na nawiązanie i kontynuację współpracy, a tym samym pozwala na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie możliwości, jakie dają targi.


Giełda ofert

Spotkaniom kooperacyjnym towarzyszyć będzie prezentacja ofert firm z branży drzewnej. Goście targów będą więc mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami dla leśnictwa i przedsiębiorstw wykorzystujących w swoich projektach drewno. Będzie można zobaczyć także najnowsze maszyny i narzędzia usprawniające obróbkę i wykończenie powierzchni. Z ofertą wystawców reprezentujących sektor drzewny będzie można zapoznać się także w pozostałych pawilonach, gdzie ze względu na fakt, że targom Drema towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNCIA oraz Międzynarodowe Targi Tkanin Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SoFab nie zabraknie także najnowszych materiałów, akcesoriów, półproduktów i komponentów dla branży meblarskiej.
Giełda wiedzy
Inspiracją dla gości targowych będzie z pewnością także Strefa Funduszy Europejskich organizowana przez portal Drewno.pl, w ramach której zaprezentowane zostaną możliwości uzyskania dofinansowań. Codziennie o tej samej porze specjalista z Forest Consulting Center Sp. z o.o., Dariusz Rutkowski, przeprowadzi wykład na temat szans wsparcia firm sektora drzewnego ze środków publicznych. Dodatkowo zwiedzający i wystawcy targów będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji, które odbywać się będą w ramach strefy.

Pawilon możliwości
W czasach, gdy świat zwraca się w stronę naturalnych materiałów, branża drzewna stoi przed coraz większymi możliwościami rozwoju. Otwierają się nowe okna, nowe perspektywy. Czasem potrzebny jest jednak impuls do działania w kierunku optymalnego wykorzystania tego nowego potencjału. Pawilon zielony, pawilon drewna na targach Drema z pewnością będzie zarówno źródłem inspiracji, jak i wiedzy oraz doskonałą platformą promocji dla firm z branży drzewnej.

 Więcej informacji na www.drema.pl

.