Power – centrum do ciężkiej obróbki

Power to gama innowacyjnych centrów roboczych firmy CMS Balestrini. Charakteryzują się one wysoką elastycznością we wszelkich zastosowaniach związanych z przemysłem drzewno-meblarskim, w szczególności jednak dedykowane są do ciężkiej obróbki drewna litego.

Struktura

Budowa maszyny oparta jest na stałym moście (system portalowy) z ruchomym jednym lub dwoma stołami roboczymi. Korpus wykonany ze stali o dużej grubości, spawany elektrycznie i stabilizowany gwarantuje maksymalną wytrzymałość i stabilność. Na dwóch kolumnach pionowych korpusu oparta jest belka poprzeczna dla zespołów roboczych.

Przesuwy osi

Standardowe zakresy robocze przesuwu osi:
oś pionowa Z = 700 lub 1000 mm,
oś poprzeczna Y = od 2050 do 5050 mm,
oś X (U) przesuw stołów roboczych = od 750 do
2500 mm.

Ruchy robocze realizowane są poprzez interpolację przemieszczeń następujących osi:
Y – przesuw poprzeczny zespołu roboczego wzdłuż belki portalu,
X-U – przesuw wzdłużny dwóch stołów roboczych,
Z – przesuw w osi pionowej zespołu roboczego,
A-C – obrót zespołu roboczego w dwóch osiach.

Zespoły robocze

Zespoły robocze wyposażone są w elektrowrzeciona chłodzone cieczą, całkowicie zaprojektowane i wyprodukowane przez CMS. Standardowo mogą one posiadać od 1 do 4 elektrowrzecion, które mogą być dostosowane do współpracy z automatycznymi magazynkami narzędzi.
Maszyna może być wyposażona w jeden zespół roboczy – model Power lub dwa zespoły robocze – model Power Turbo. Dla Power Turbo charakterystyczną cechą jest to, że każdy z zespołów roboczych może wykonywać jednocześnie całkowicie różną obróbkę na każdym z dwóch stołów roboczych lub prowadzić identyczną obróbkę dwóch przedmiotów na jednym stole jednocześnie.

Stoły robocze

Maszyny klasy Power oferowane są standardowo z szeroką gamą wyposażenia stołów roboczych. Od powszechnie znanych stołów podciśnieniowych płaskich po stoły z ruchomymi belkami oraz stoły z dedykowanym wyposażeniem specjalnym, na przykład do produkcji krzeseł, kolb karabinowych, ościeżnic, elementów mebli ze sklejki gięto-klejonej i wielu innych. Firma CMS może również wyposażyć stoły robocze w specjalne systemy mocowania dedykowane do określonego wyrobu.

Sterowanie

Centra Power wyposażane są w systemy CN OSAI lub FANUC. Sterowanie oparte jest na komputerze PC umieszczonym w szafie sterowniczej i pracującym pod systemem operacyjnym Windows firmy Microsoft.

.