Postaw na klasykę

Gdy gabinet staje się drugim domem


Praca zdalna czy przyjmowanie kontrahentów w domowym zaciszu, to coraz bardziej popularne formy prowadzenia biznesu. O ile pracując poza domem, często nie mamy wpływu na nasze otoczenie, o tyle urządzając gabinet w miejscu zamieszkania, możemy swobodnie decydować o jego aranżacji. Warto więc dobrze ją przemyśleć, mając na względzie, że gabinet powinien sprzyjać skupieniu, pełniąc jednocześnie funkcję reprezentacyjną.

Od tego, jak urządzony będzie gabinet, zależy wiele czynników wpływających na codzienną pracę – nasze samopoczucie, kreatywność, efektywność oraz – nasz wizerunek wśród klientów i kontrahentów.

Serce gabinetu – biurko

To najważniejszy mebel w gabinecie, dlatego ważne jest, by dobrze przygotować się do jego kupna. Aby posłużyło przez lata, postawmy na trwałe i solidne materiały oraz odpowiednio zabezpieczony blat – to on będzie najbardziej eksploatowaną częścią mebla. Wybierzmy biurko o dużej powierzchni roboczej , takie, by oprócz komputera zmieściło miejsce na ważne dokumenty, stylowy przybornik i poranną filiżankę kawy. Wysokość biurka powinna być dostosowana zarówno do wymiarów całego pomieszczenia, jak i naszego wzrostu.

Wybierając biurko idealne należy zwrócić uwagę na łatwy dostęp do wszystkich szuflad, schowków i półek. „Projektując biurko z kolekcji Monte Carlo, braliśmy pod uwagę ergonomię i wygodę użytkowników. To dlatego postawiliśmy na rozróżnienie modelu prawo- i lewostronnego, pozwalającego na indywidualny wybór, po której ze stron wygodniej przechowywać podręczne dokumenty. Obok klasycznych biurek, Monte Carlo oferuje także pomocnik – mniejszy stolik, stanowiący praktyczne dodatkowe miejsce np. na dokumenty lub drukarkę – mówi Dorota Gąsiorowska, Kierownik Sprzedaży Krajowej marki Bydgoskie Meble skrzyniowe. – Dla tych, którzy poszukują biurka o klasycznym wyglądzie, ale ze zwiększoną liczbą szuflad, zaprojektowaliśmy Firenze, które nie tylko zapewni odpowiednią ilość miejsca do przechowywania, ale będzie idealnym dopełnieniem eleganckiego, stylowego gabinetu –dodaje Dorota Gąsiorowska.

Dokumenty, wyróżnienia, książki – jak to zorganizować?

Oprócz niezbędnych szuflad w ramie biurka, gabinet potrzebuje witryn i regałów. Te pierwsze posłużą do prezentacji dyplomów, nagród i wyróżnień, drugie zaś staną się praktycznym schowkiem na dokumenty, segregatory i książki. Zadbajmy o to, by witryny posiadały fazowane przeszklenia. Dzięki temu zabiegowi szkło estetycznie rozproszy światło i stworzy ciekawą oprawę dla przedmiotów, które pragniemy wyróżnić – radzi Dorota Gąsiorowska. Jeśli lubimy połączenie klasycznych brył z nowoczesnymi rozwiązaniami, ciekawą alternatywą będzie urozmaicenie przeszkleń światłem ledowym, które przełamie wrażenie stylizacji rodem z poprzedniej epoki.

Rezygnując z dodatków i bibelotów, warto postawić na ciekawe detale regałów i szaf, które staną się ozdobą, nie zaburzając stylu całego pomieszczenia. Wystarczy poszukać mebli z charakterystycznymi elementami zdobniczymi – frezowanymi pilastrami, cokołami, z okrągłymi nogami oraz unikatowymi kroksztynkami, takimi jak w kolekcji Firenze. Ci, którzy czują się lepiej w bardziej nowoczesnych klimatach, docenią niebanalne detale – ukryte w okuciach, chowanych uchwytach i satynowych wstawkach w meblach z kolekcji Monte Carlo.

Trudne rozmowy na miękkich sofach

Dopełnieniem klasycznego gabinetu stanie się skórzana sofa – koniecznie z miękkim siedziskiem i ergonomicznie wyprofilowanym oparciem, dobrana kolorystycznie do naturalnej barwy drewnianych mebli lub, jeśli nie boimy się eksperymentów, kontrastowa – biała lub beżowa.

W zastępstwie kanapy dobrze sprawdzą się eleganckie fotele, o miękkiej linii, zaopatrzone w profilowane podłokietniki.

Klasyczny gabinet ma tę przewagę nad innymi, że nie tylko godnie reprezentuje swojego właściciela, ale nie rozprasza uwagi niepotrzebnymi detalami. Dobrze przemyślana aranżacja oparta na szlachetnym drewnie i miękkiej skórze zrobi wrażenie na każdym kliencie, a nam pozwoli w skupieniu pracować nad nowymi projektami

Źródło: TOOLBOX / IMS GROUP
Fot.: TOOLBOX / IMS GROUP

.