Podwójny jubileusz w Felder Group

20 lat FORMAT4 I 70 lat MAYER – te dwa okrągłe jubileusze są okazją do świętowania w Grupie Felder z Hall w Tyrolu. Mija 20 lat, odkąd marka premium Format4 zaczęła oferować indywidualne rozwiązania w zakresie obróbki drewna, zgodnie z mottem „wszystko od jednego dostawcy”. Ponadto firma Mayer, która jest częścią przedsiębiorstwa Felder od 2019 roku, może poszczycić się już 70-letnim dorobkiem w budowie pilarek panelowych.

 

Jubileuszowy rok, jubileuszowa cena

W 2001 roku grupa Felder rozbudowała swoją ofertę maszyn do obróbki drewna o markę z półki premium, spełniającą najwyższe wymagania. W ten sposób powstał Format4, którego maszyny sterowane cyfrowo szybko stały się standardowym wyposażeniem dla wielu profesjonalnych użytkowników z branży rzemieślniczej i przemysłowej.

Historia sukcesu Format4 rozpoczęła się od prezentacji pilarki formatowej kappa 450 na targach Holz-Handwerk w Norymberdze w 2001 roku. Średnica tarczy piły 450 mm, elektryczna regulacja wysokości i kąta oraz masywny, ale płynnie pracujący stół przesuwny „X-Roll” były już wtedy klasą samą w sobie.

Tym samym pilarki formatowe od samego początku stanowiły główny, flagowy element oferty. Z tego powodu Grupa Felder świętuje swój jubileuszowy rok specjalnym modelem ekstraklasy: kappa 550 edition 2020 z dodatkowym wyposażeniem. A skoro rok jest jubileuszowy, to cena maszyny również.

 

Na fundamencie 20 lat doświadczeń

W ciągu ostatnich 20 lat marka Format4 stała się stałym elementem rynku maszyn high-end i nadal koncentruje się na jakości i innowacyjności. Wysokiej klasy materiały, najnowocześniejsze technologie i surowe standardy produkcji zapewniają najlepszą możliwą jakość obróbki dla każdej maszyny opuszczającej fabrykę w Hall w Tyrolu. Własny zespół badawczy zapewnia decydującą przewagę dzięki ciągłemu rozwojowi i licznym międzynarodowym patentom. „Najnowszym przykładem innowacyjności może być pierwszy i jedyny na świecie bezdotykowy system zabezpieczający dla pił formatowych – PCS® Preventive Contact System. Wykrywa on tkankę ludzką w strefie zagrożenia i opuszcza tarczę piły w ciągu kilku milisekund. Dla operatora maszyny oznacza to brak kontaktu, brak obrażeń, bezpieczeństwo, a zarazem natychmiastową gotowość do ponownego użycia” – mówi Bożena Bizoń z działu marketingu Felder Group.

 

 

70 lat Otto Mayer Maschinenfabrik

Od 1950 roku Otto Mayer Maschinenfabrik w Lombach produkuje piły panelowe i z belkami dociskowymi do obróbki materiałów płytowych z drewna, tworzyw sztucznych, metali nieżelaznych, materiałów kompozytowych, gipsu i cementowych płyt pilśniowych. Firma rodzinna jest zarządzana w drugim pokoleniu przez Hansa i Kurta Mayerów.

Jak podkreślają właściciele, w roku jubileuszowym 2020 liczą się dla nich wciąż te same wartości, które towarzyszą firmie od dziesięcioleci:

„Chcielibyśmy dostarczać klientom doskonałe narzędzie do osiągnięcia sukcesu. Dążymy do tego celu od 70 lat, tworząc z ogromną energią, tradycją i innowacyjnością jedyne w swoim rodzaju piły panelowe, które są w stanie sprostać każdemu materiałowi i każdemu wyzwaniu” – tak o filozofii firmy mówią dwaj dyrektorzy zarządzający.

 

Razem silniejsi

Od 2019 roku Felder Group i Mayer łączą swoje kompetencje w zakresie rozwoju, produkcji, sprzedaży i serwisu pilarek panelowych. Z jednej strony, jako część przedsiębiorstwa Felder, Mayer uzyskał dostęp do ogólnoświatowej sieci sprzedaży i serwisu w ponad 270 lokalizacjach, a z drugiej strony Grupa Felder może korzystać z wieloletniego doświadczenia Mayera w dziedzinie cięcia metali nieżelaznych.

W zakładach produkcyjnych w Hall w Tyrolu i Lombach na powierzchni ponad 100.000 metrów kwadratowych codziennie produkowane są wysokiej jakości maszyny do obróbki szerokiej gamy materiałów oraz do zastosowania w zakładach rzemieślniczych i przemysłowych. Efektywna współpraca i wspólne know-how tworzą solidną podstawę dla pomyślnej przyszłości. To właśnie w efekcie tej współpracy powstał – opracowany specjalnie na 70-letni jubileusz – model pilarki panelowej kappa automatic z unikalnym wyposażeniem dodatkowym.

Fot. Felder