Piły tarczowe i budowlane – sprawdzone w najtrudniejszych warunkach

Firma Avola znana jest jako dostawca wysokiej jakości pilarek dla przemysłu drzewnego, cenionych przez użytkowników za wysoką jakość obróbki i niezawodność. W ofercie znajdują się maszyny ciesielskie i piły tarczowe oraz szeroki asortyment pił budowlanych.

Stołowa piła tarczowa
Tarczowa piła stołowa z podcinakiem VARIANT 450 to jedno z najczęściej wybieranych przez klientów urządzeń produkcji Avola. Konstrukcja pilarki daje szerokie możliwości zastosowania do różnych rodzajów obróbki surowca, np. kapowanie, cięcia poprzeczne, cięcia ukośne przy zachowaniu prostoty obsługi. Maszyna jest maksymalnie bezpieczna dla użytkownika i ma wytrzymałą, mocną konstrukcję. Dzięki temu, że posiada demontowalny stół z możliwością przedłużenia, pozwala na dopasowanie jej do potrzeb użytkownika. Urządzenie jest wyposażone w obrotowy stół oraz regulację kąta tarczy (90-30°). Kąt obrotu wynosi 0-150°.

Piły budowlane
Avola produkuje piły budowlane już od ponad 70 lat, a zebrane przez ten czas doświadczenie i kolejne ulepszenia produktów sprawiają, że są one najwyższej jakości, długowieczne i bezpieczne dla operatora.
Wraz z wejściem w życie dnia 29.12.2009 dyrektywy odnośnie maszyn, wszystkie budowlane piły tarczowe muszą być wyposażane w ulepszone osłony ochronne oraz inne komponenty dla bezpieczeństwa i tylko w takiej wersji mogą być dostarczane do klientów. Dlatego też produkowane przez firmę Avola piły budowlane są zgodne z normą EN 1870-1.
Wyposażenie standardowe pił z serii ZB/ZBV obejmuje m.in. osłonę ochronną i przedłużenie stołu, odchylany ogranicznik kątowy z możliwością docinania
klinów czy prowadnicę równoległą z dwoma krawędziami mierniczymi
i dokładną milimetrową skalą.
Elementy sterownicze zamieszczone są bezpiecznie pod stołem. Wysokiej jakości, wytłumiona tarcza jest wykonana z twardego stopu metalu, a korpus maszyny jest ocynkowany ogniowo. W standardzie piły posiadają wydajny silnik z hamulcem magnetycznym, 4 uchwyty dźwigowe, l popychacz, klucz maszynowy płaski SW 30 i podparcie oraz włącznik żeliwny (dostępny w modelach ZB/ZBV 450 + 500). Czujniki ciepła (protektory) w uzwojeniu silnika chronią go przed przeciążeniem, a wysokogatunkowe układy hamulcowe hamują tarczę poniżej 10 sekund.
Producent oferuje ponadto bogaty asortyment wyposażenia dodatkowego, jak np. urządzenie do transportu, możliwość poszerzenia stołu, frez do fazowania i produkcji profili trójkątnych, odsysacz wiórów, kozioł rolkowy, przezbrojenie na włącznik żeliwny CEE 532/400 V (w modelach ZB/ZBV 400) czy osłony ochronne SSH i SSH/B.

Piła tarczowa IC 450 -10

Piła tarczowa IC 450 -10 to bardzo trwała maszyna, która sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach panujących na budowie. W standardzie dostarczana jest do klienta z osłoną ochronną i przedłużeniem stołu. Wyposażona jest w podnoszoną prowadnicę do piłowania poprzecznego z elementami sterowniczymi zamieszczonymi bezpiecznie pod stołem oraz wytłumioną tarczę z twardego stopu metalu. Korpus maszyny jest ocynkowany ogniowo i odporny na zwichrowanie. Maszyna posiada wydajny silnik z hamulcem magnetycznym, cztery uchwyty dźwigowe oraz prowadnicę równoległą z dwoma krawędziami mierniczymi.
Na życzenie klienta wersja standardowa może zostać wzbogacona o urządzenie do transportu, poszerzenie stołu, frez do fazowania i produkcji profili trójkątnych, kozioł rolkowy czy osłony ochronne SSH i SSH/B.

Dane techniczne pilarki VARIANT 450:
-Moc silnika – 3,2 kW
-Prędkość obrotowa – 2710 obr/min
-Ø Tarczy – 450 mm
-Wysokość cięcia – 90°/45°/30° 150/106/75 mm
-Kąt obrotu – 0-150°
-Regulacja kąta tarczy – 90-30°
-Szerokość cięcia – 930mm
-Wymiary – 1150x810mm
-Wysokość – 850 mm
.