Piły do pił panelowych

Odkąd pojawiły się na polskim rynku, piły do panelówek firmy FLAI sukcesywnie zdobywają coraz większe grono zadowolonych klientów, którzy nie wyobrażają sobie powrotu do poprzednio używanych tarcz.

Wojna cenowa na polskim rynku spowodowała pojawienie się dużej ilości tanich pił, które choć atrakcyjne cenowo, są bardzo mało wydajne. Wynika to z zastosowania tanich surowców oraz obniżenia kosztów produkcji kosztem np. zrezygnowania z dodatkowych kontroli jakości, co przekłada się na krótką żywotność piły oraz częste wady tarczy, które są widoczne już podczas samej pracy.
Firma FLAI postanowiła pójść zupełnie inną drogą. Staranny wybór tylko najlepszych surowców oraz ciągłe ulepszanie parku produkcyjnego pozwala produkować piły wręcz doskonałe. Szczególny nacisk położono na piły panelowe. Wiedząc, jak wielkim obciążeniom są poddawane, firma FLAI, wykorzystując długoletnią współpracę ze szwajcarską firmą CERATIZIT, stworzyła piłę, której zęby wykonane są z opatentowanej mieszanki węglika o nanoziarnistości. Tak drobna mieszanka węglika sprawia, że zęby z niej wykonane są parokrotnie twardsze niż te powszechnie dostępne na rynku.
Każdy, kto pracuje na panelówce, wie, że przestój maszyny to strata, więc firmy produkujące lub świadczące usługi cięcia starają się ograniczyć czas przestoju maszyny do minimum. Najczęstszym powodem zatrzymania pilarki jest zmiana piły tnącej lub podcinającej, a następnie zgranie ich pracy. Piły do panelówek firmy FLAI to idealne rozwiązanie dla firm chcących zwiększyć cykl pracy piły, a tym samym ograniczyć straty wynikające z przestoju panelówki. Zmniejszeniu ulega również częstotliwość ostrzenia pił, co pozwala osiągnąć oszczędność czasu i pieniędzy.
Z obserwacji prowadzonych u klientów używających pił FLAI można wywnioskować, że piła z nanowęglikiem tnie od dwóch do czterech razy więcej niż piły dotychczas stosowane. Idealnym zestawem, pozwalającym na długie cykle pracy bez zmiany narzędzia, jest piła FLAI jako piła główna oraz podcinak diamentowy. Piła FLAI idealnie sprawdza się w płycie wiórowej laminowanej. Nasze ostatnie testy pokazały, że piła z nanowęglikiem sprawdza się również do rozkroju płyt HPL, który jest coraz częściej obrabianym materiałem na naszym rynku.
Wyłącznym dystrybutorem pił FLAI z nanowęglikiem jest firma ITA TOOLS z Krakowa, która w swojej ofercie ma szeroką gamę narzędzi do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych. Prowadzi też profesjonalny serwis pił FLAI. Szeroka gama rozmiarów pił i podcinaków firmy FLAI jest dostępna od ręki na magazynie ITA TOOLS.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach, szczegółach konstrukcji oraz produkcji prawdopodobnie najlepszych pił na świecie, odwiedź stronę:
www.flaitools.pl

.