Pilarki szerokotaśmowe z pomysłem

Firma ZM Jabłoński znana jest zarówno z produkcji maszyn najbardziej nietypowych, jak też bardzo dużych, co umożliwia bogaty park maszynowy i wykwalifikowana kadra. Obok całych linii tartacznych przedsiębiorstwo oferuje również maszyny nieco mniejsze, które jednak również zaprojektowane są z naciskiem na jakość i efektywność.

Pilarki na szeroką taśmę z serii PT-1000 produkowane przez ZM Jabłoński są doskonale znane klientom z branży tartacznej. Przetarcie szeroką taśmą ma szereg zalet, bo pozwala szybciej i lepiej ciąć materiał przy tak samo małym rzazie jak w przypadku taśmy wąskotaśmowej. Ciekawym modelem z serii pilarek taśmowych PT-1000 z podawaniem i odbiorem jest urządzenie PT-1009. Jest to najmniejsza pilarka szerokotaśmowa produkowana przez firmę ZM Jabłoński. Długość cięcia maszyny wynosi 1,2-12 m, a maksymalna szerokość cięcia to 95 cm. Pilarka bez problemu poradzi sobie z obróbką kłód o maksymalnej średnicy 1m.
Producent zatroszczył się również o to, aby konieczność obsługi i konserwacji maszyny zredukować do minimum. Pilarka jest więc wyposażona w elektroniczne pozycjonowanie głowicy, system automatycznego naciągu brzeszczotu czy system dwustronnego smarowania brzeszczotu i kół.
Kłonice z elektronicznym pomiarem wysokości są zabezpieczone przed przecięciem.

Komfort obsługi też się liczy
W całym procesie obróbki ważne jest nie tylko samo cięcie, ale i zaplanowanie stanowiska, czyli systemów podawania i odbioru, które zagwarantują płynną obróbkę surowca. Dlatego pilarka PT-1009 wyposażona jest w system spychania deski do tyłu maszyny, rampę załadowczą, osiowy podajnik kłód. Dzięki temu operator nie musi wykonywać uciążliwych prac związanych z przenoszeniem ciężkich elementów.
Najnowszym dodatkiem do maszyn jest centryczne kleszczenie z dociąganiem, które pozwala zakleszczyć klocek i dociągnąć go do ramy, co jest szczególnie praktyczne przy cięciu świerka lub buczyny.

Dane techniczne pilarki PT-1009

-Długość cięcia: 1,2-12 m
-Max. średnica podawanej kłody 1m
-Max. szerokość cięcia 95 cm
-Silnik główny 30 kW (22kW)
-Średnica kół taśmowych 1 m
-Piła taśmowa 1,1 x 120 x 6500 ( Taśma 6,5m 120mm szerokości)

Więcej na: www.zmjablonski.com.pl

.