Oszczędność czasu, pieniędzy i wygoda pracy

Ostrzarka do narzędzi ręcznych typ FL firmy Iseli umożliwia w sekundowym czasie wykonanie ostrzenia „na sucho”, bez konieczności wygładzania i docierania ostrza, z tysiąckroć sprawdzoną efektywnością!

Rozpatrzmy przykładowe zastosowanie – ostrzenie dłuta płaskiego oraz żelazka w strugach. Czynność ta zajmuje doświadczonej obsłudze standardowo około 4 minuty, w przypadku zastosowania ostrzarki Iselego jest to około 0,5 minuty pracy, co daje zysk czasowy 3,5 minuty. W każdym zakładzie, średnio w ciągu dnia, ma miejsce ostrzenie 6 narzędzi, co zajmuje około 24 minuty, dzięki metodzie Iselego – przeprowadzimy tę czynność w 3 minuty – daje to oszczędność 21 minut w ciągu 1 dnia, a przy 220 dniach roboczych w roku – 4620 minuty, czyli 77 godzin/rok.

Zalety ostrzarki Iselego typ FL
Maszyna może być wyposażona w wysoko wydajny silnik, do wyboru albo o mocy 0,37 kW (220 V, 1-fazowy, prędkość obrotowa 2700 obr./min.), albo 0,55 kW (380 V, 3-fazowy, prędkość obrotowa 2700 obr./min.). W jego uzwojeniu wbudowano czujnik temperaturowy. Z lewej strony usytuowany jest agregat ostrzący, a na prawo od silnika wrzeciennik ściernicy z przedłużonym trzpieniem mocującym.

Ostrzarka pozwala na przeprowadzenie ostrzenia „na sucho” narzędzia w 30 sekund, bez konieczności dodatkowych czynności, np., wygładzania ostrza dłuta. Czynność nie doprowadza do zbędnego rozgrzewania ostrza. Kąt ostrzenia ustawiany jest według skali. Szlifowanie krawędzi bocznych odbywa się w jednej pozycji mocowania.

Obsługą maszyny mogą się zająć nawet stażyści lub niewykwalifikowana specjalistycznie kadra, gdyż łatwość realizacji tego procesu pozwala nawet tym osobom na mistrzowskie wykonanie ostrzenia.

Wyposażenie podstawowe ostrzarki FL: zestaw przystawek szlifujących od 10 do 68 mm, klucz imbusowy SW 3, klucz imbusowy SW 6, klucz SW13/17, klucz SW22/27, klucz nasadowy do tarczy szlifierskiej.

Wyposażenie specjalne: przedłużony trzpień mocujący po prawej – do płóciennej tarczy polerskiej, pasta polerska, obciągacz ściernicy, specjalny uchwyt do noży strugów elektrycznych do 80 mm, urządzenie do ostrzenia noży strugarki – kątników.

Wymienne tarcze ścierne: tarcza płócienna wielowarstwowa, ściernica garnkowa, ściernica do narzędzi, ściernice specjalistyczne, ściernica diamentowa do noży z węglikiem spiekanym.

Przedstawicielem firmy Iseli w Polsce jest Penny Gondek z Oleśnicy.

(dcz)

.