Oświetlenie meblowe od Häfele – i wszystko jasne!

Eksponuje eleganckie dodatki, ułatwia wyjmowanie przechowywanych naczyń kuchennych, rozświetla garderobę. Nowoczesne oświetlenie meblowe można zastosować praktycznie w całym domu. Warto wybrać takie, które jest proste zarówno w montażu, jak i w użytkowaniu. Tak jak system piątej generacji Loox5 LED od Häfele.

Najnowsze trendy oświetleniowe nie pozostawiają złudzeń – zapewnienie źródła światła to za mało. Liczy się wygoda i dopasowanie oświetlenia do indywidualnych potrzeb użytkowników. Doskonale wie o tym Häfele, udostępniając szeroki wachlarz produktów oświetleniowych, które można dowolnie łączyć w systemy, a także komfortowo nimi zarządzać dzięki nowoczesnym technologiom. Co dokładnie oferuje Loox5 LED?

Rewolucyjne diody

Diody LED szturmem wdarły się w rynek oświetleniowy. Nic w tym dziwnego – są energooszczędne, wydajne i świecą o wiele dłużej niż tradycyjne żarówki. „Nie nagrzewają się też w takim stopniu, dzięki czemu możemy zamontować je w nawet najbardziej wymagających miejscach. Mogą służyć jako oświetlenie schodów, linii balustrady, luster czy różnego rodzaju mebli, także w ich wnętrzu” – wyjaśnia Wojciech Olchówka, ekspert ds. oświetlenia Häfele Loox.

W ofercie Häfele diody LED występują zarówno w postaci oświetlenia punktowego, jak i liniowego. Szeroki wybór opraw – nawierzchniowych, wpuszczanych, stojących, do montażu podszafkowego lub wewnątrz mebla, o urozmaiconych kształtach oraz wielkościach – sprawia, że dopasowanie oświetlenia do różnorodnych powierzchni jest wyjątkowo proste. Wśród produktów systemu Loox5 LED wyróżnia się elastyczna oprawa LED 2034, która zapewnia nie tylko oświetlenie punktowe, ale umożliwia również jednoczesne ładowanie smartfonu lub tabletu – posiada dwa gniazda USB.

Taśmy LED od Häfele to nowoczesne rozwiązanie w aranżacji oświetlenia różnego rodzaju wnętrz. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie chcemy zapewnić jednolite światło na całej długości, np. na korytarzach, wzdłuż schodów czy wokół lustra. Są samoprzylepne i wąskie – występują w szerokości już od zaledwie 5 mm, dzięki czemu można je bez problemu umieścić w nawet najbardziej wymagających miejscach. Dodatkowo w ofercie Hafele znajdziemy również taśmy umieszczone w silikonowym rękawie, dzięki czemu można stosować je także bez profili aluminiowych i montować w pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Świetnie sprawdzi się np. w łazience. W ofercie znajdziemy również taśmy ze zmienną temperaturą barwową światła, jak taśma LED Multi White, która daje możliwość płynnej regulacji barwy białej od ciepłej 2700 K do zimnej 5000 K oraz taśmy RGB – jak Loox5 LED 2016.

Prostota montażu

Z systemem Loox5 LED planowanie i montaż systemów oświetleniowych jest wyjątkowo łatwe. Z nim możemy zapomnieć o cięciu kabli, lutowaniu i niestykających przewodach. Wystarczy podłączyć oprawy oraz przełącznik do dystrybutora, podłączyć go do zasilacza – i gotowe. Możemy cieszyć się oświetloną przestrzenią. Dzięki różnorodnym komponentom: zasilaczom, przełącznikom i urozmaiconym oprawom aranżacja, nawet wielopoziomowych, skomplikowanych instalacji, jest bardzo prosta.

System Loox5 LED oferuje dwa systemy do różnorodnych opraw LED z odpowiednimi zasilaczami, stanowiącymi centralne punkty sterowania całej aranżacji oświetleniowej. Dostępne są systemy 12 V oraz 24 V. Montaż ułatwiają odpowiednio oznaczone wtyczki i gniazda – kolory wtyczek z indywidualną konstrukcją wykluczają błędy podczas podłączania.

„Łatwy montaż modułów to nie jest jedyna zaleta systemu Loox5. Jest też intuicyjny w obsłudze, a certyfikowana jakość komponentów sprawia, że są niezawodne i bezawaryjne” – wyjaśnia Wojciech Olchówka. Aby jeszcze wygodniej sterować oświetleniem, producent udostępnia przełączniki on/off, ściemniacze, czujniki ruchu, przełączniki sensorowe. Dzięki nim możemy zaprojektować np. oświetlenie wewnątrz szuflad, które uruchamia się podczas otwierania.

Połączenie oświetlenia i technologii

Technologiczna rewolucja sięga także do oświetlenia. Coraz więcej rzeczy obsługujemy zdalnie, dlaczego więc nie światło? Häfele wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i udostępnia nowoczesne rozwiązanie – system umożliwiający bezprzewodowe sterowanie oświetleniem: barwą, temperaturą oraz natężeniem światła. Dzięki czemu dopasowanie oświetlenia do indywidualnych potrzeb użytkowników, zapewnienie odpowiedniego nastroju i klimatu we wnętrzach jest wyjątkowo proste. Tym bardziej, że system może być obsługiwany za pomocą telefonu lub tabletu, bo opiera się na technologii bezprzewodowej Bluetooth. Dedykowana aplikacja Häfele Connect Mesh umożliwia centralne połączenie różnych części systemu, grupowanie opraw, a także projektowanie i zapisywanie scenariuszy świetlnych.

Wygoda zdalnego sterowania wychodzi zresztą również poza oświetlenie. Zintegrowany system obsługuje także inne produkty z oferty Häfele, np. podnośniki TV czy elektryczne drzwi przesuwne. „Chodzi przede wszystkim o funkcjonalność i wygodę. Dlatego dajemy możliwość połączenia różnych systemów w jedną, sprawnie działającą całość” – podsumowuje Wojciech Olchówka.

Można śmiało powiedzieć, że domowe oświetlenie weszło w nową erę. Czasy, kiedy najbardziej liczyła się użytkowa funkcja światła, już za nami. Teraz liczą się elastyczne, wygodne i ekologiczne rozwiązania oparte o najnowsze technologie. Tak jak system Loox5 LED od Häfele.

Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach. Firma ma ponad 160 tys. klientów na całym świecie, 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.

http://hafele-systemy.pl/

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług