Ostermann – korzyści z obrzeża o grubości 1 mm

Najlepsze obrzeże to zawsze takie obrzeże, którego nie widać! Z tego powodu w ostatnich latach obrzeża meblowe stają się coraz cieńsze. Obecnie najczęściej stosowane jest obrzeże ABS o grubości 1 mm. Specjalista od obrzeży – Ostermann – informuje, jakie korzyści z tego wynikają.

Nowe technologie obróbki i kleje umożliwiają połączenia, w których przejście z płyty wiórowej do obrzeży mebli jest prawie niewidoczne – to tak zwana „optyczna spoina zerowa”. Obojętnie, czy obrzeże meblowe jest nałożone technologią spoin zerowych, klejem PUR lub klejem topliwym EVA – celem jest stworzenie krawędzi, której nie można odróżnić od płyty wiórowej. W tym celu firma Ostermann oferuje swoim klientom obrzeża ABS idealnie pasujące w kolorze, połysku, strukturze i dekorze do powierzchni od ponad 70 producentów płyt w całej Europie. Najlepszy rezultat można uzyskać, gdy obrabiane są obrzeża meblowe o grubości 1 mm.

Mały promień

Obrzeża ABS o grubości 1 mm są pewnym rozwiązaniem do delikatnych mebli ze spokojnymi powierzchniami. Nadają się szczególnie do supermatowych powierzchni, do powierzchni o wysokim połysku oraz do powierzchni z charakterystycznymi dekorami, ponieważ przy obróbce obrzeży o grubości 1 mm powstaje tylko mały promień.

Realistyczny dotyk

W porównaniu do cieńszych obrzeży o grubości 0,8 mm przy produkcji obrzeży ABS o grubości 1 mm możliwe jest głębsze ustrukturowanie. W ten sposób można zrealizować bardziej realistyczny wygląd i dotyk na powierzchni obrzeży. W porównaniu z cieńszym materiałem obrzeża ABS o grubości 1 mm z grubym rdzeniem płyty zmniejszają przebijanie włókien drzewnych, tzw. efekt telegrafu. Jeśli szorstki rdzeń płyty wymaga idealnego efektu połysku lub matu oraz gładkiej powierzchni na obrzeżu, polecamy wariant o grubości co najmniej 1mm.

Różnorodność
obrzeży o grubości
1 mm

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na obrzeża o grubości 1 mm oferta firmy Ostermann jest stale poszerzana. Obecnie dostępnych jest ponad 5600 obrzeży ABS o wymienionej grubości i tendencja stale rośnie. Towar magazynowany jest zawsze dostępny i szybko dostarczany, co jest typowe dla firmy Ostermann.

Wskazówki firmy Ostermann

Aby stolarz mógł idealnie dopasować obrzeże meblowe do elementu, firma Ostermann oferuje obrzeża ABS o różnych grubościach pasujące do dekoru! Daje to możliwość wykończenia strony odwrotnej i półek obrzeżem ABS o grubości 0,4 mm, korpusu i frontów obrzeżem ABS o grubości 1 mm oraz stołów i krawędzi łączących obrzeżem ABS o grubości 2 mm.

Dostępne w firmie Ostermann grubości szukanego obrzeża można szybko i łatwo znaleźć, wpisując nazwę płyty w wyszukiwarce na stronie www.ostermann.eu.

W firmie Ostermann USŁUGI pisze się wielkimi literami

Firma Ostermann oferuje obrzeża:

  o każdej długości, począwszy od 1 m,

  o każdej szerokości do 100 mm,

o różnych grubościach,

  z ABS, melaminy, akrylu, aluminium i drewna,

  wykonane w technice Airtec (gotowe do wysyłki w cztery dni robocze),

  wykonane w technice laserowej (gotowe do wysyłki w cztery dni robocze),

  produkowane w technice Infratec (gotowe do wysyłki w cztery dni robocze),

  na życzenie z warstwą kleju topliwego.

Ostermann ma jeden z największych asortymentów obrzeży w Europie. Oferta obejmuje około 150.000 możliwych dopasowań obrzeży do płyt. Zamówienia złożone do godz. 16:00 wysyłane są w tym samym dniu. Nasz sklep internetowy jest dostępny 24h.