Optymalizacja produkcji poduszek, materacy i mebli tapicerowanych

W dobie silnej konkurencji, przy jednoczesnych problemach z pozyskaniem pracowników i presji na obniżanie kosztów, firmy produkcyjne muszą reorganizować produkcję i poszukiwać nowych technologii. Nowoczesne rozwiązania w postaci kompleksowych linii produkcyjnych oferuje firma Bellussi Group. Przedsiębiorstwo to przez blisko 30 lat działalności stała się doświadczonym dostawcą maszyn w Polsce i Europie. Zastosowanie linii produkcyjnych pozwala nie tylko oszczędzić miejsce, ale też zwiększyć wydajność i zredukować koszt jednostkowy.

 

Produkcja poduszek od A do Z

Branżą, w której szczególnie liczy się wydajność i silnie czuje się nacisk na minimalizację cen, jest produkcja poduszek. Jednocześnie działalność ta cechuje się nieregularną częstotliwością i wielkością zamówień. Wielokrotnie zdarzają się sytuacje, w których potrzebne jest wyprodukowanie bardzo dużych ilości poduch w krótkim czasie. Dla firm mających park maszynowy na co dzień przystosowany do produkcji stałego wolumenu jest to problem. Nie są w stanie sprostać tym wymaganiom i tracą zlecenia. Brak tej elastyczności jest szczególnie widoczny w zakładach, gdzie produkcja opiera się na kilku niezależnych od siebie maszynach obsługiwanych przez wielu operatorów. Oferta Bellussi Group obejmuje kompleksowe, półautomatyczne i automatyczne linie produkcyjne do poduszek. Realizują one procesy produkcyjne począwszy od szycia poszewek, przez przygotowywanie wypełnień i wsadów, napełnianie i zamykanie, aż do finalnego ich etykietowania i pakowania.

Linie do napełniania poduszek

W ostatnich latach szczególnym zainteresowaniem cieszą się automatyczne linie do napełniania poduszek (i kołder) z systemem odważania zadanej ilości materiału wypełniającego. Kluczowym elementem tej linii jest silos napełniający SR5 HMI o pojemności 4 m3. Pracuje on z materiałami z krótkim włóknem (poliester, pióro, rozdrobniona pianka poliuretanowa, mieszanki). Szczególne znaczenie ma budowa silosu. Składa się on z trzech oddzielnych pojemników. To sprawia, że operacje ważenia materiału wypełniającego i napełniania poduszek odbywać się mogą w sposób ciągły, bez jakichkolwiek przestojów. Dla każdej poduszki można zaprogramować indywidualny zestaw danych, takich jak: sekwencja napełniania, indywidualne wagi poszczególnych komór, tolerancja ciężaru i charakterystyka materiału wypełniającego. Pamięć sterownika pomieści 800 jednostek z maksymalną ilością 30 komór. Intuicyjny i łatwy w obsłudze panel dotykowy pozwala szybko zmieniać parametry i opcje maszyny, co wpływa na dużą elastyczność produkcji.

Linię do napełniania można bezpośrednio podłączyć z urządzeniami do przetwarzania surowca pierwotnego w gotowy materiał do wypełniania poduszek. Takimi urządzeniami mogą być: otwieracz bel AOB45N, otwieracz włókien AZ4 czy maszyna do produkcji kulki silikonowej. Można użyć również specjalne zgrzeblarki do przetwarzania odpadów tekstylnych, włókniny i flizeliny w surowiec do wypełniania. Pozwala to na ich efektywny recykling.

Linia do napełniania poduszek: silos SR5 HMI + zgrzeblarka do włókien AZ4 + otwieracz bel AOB45N + mikser AMX1.

Automatyzacja produkcji materacy

Uzyskanie dokładności i powtarzalności pracy na takim samym poziomie to czynniki niezmiernie ważne w dzisiejszych realiach produkcyjnych. Bellussi Group znalazło doskonałe rozwiązanie na te problemy, oferując wyspecjalizowane linie do klejenia materacy i elementów mebli tapicerowanych. Pracują one z klejami zimnymi na bazie wody lub klejami termotopliwymi typu hot-melt. Maszyny do klejenia pozwalają na szybkie i precyzyjne rozprowadzenie kleju, na przykład po elementach płaskich i falowanych płyt poliuretanowych. Gramaturę kleju reguluje się mikrometrycznie, co gwarantuje jego zużycie na optymalnym poziomie. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom klienci zużywają nawet o 50% mniej kleju.

Sterowanie liniami jest całkowicie automatycznie, a ich prędkość dostosowana tak, aby zachować ciągłą i płynną pracę. Technologia urządzeń pozwala na zwiększenie wydajności, zminimalizowanie obciążenia pracy operatorów poprzez specjalne systemy transportujące. Jednocześnie następuje zwiększenie jakości produktu końcowego, ponieważ klej jest zawsze rozprowadzany na materiale równomiernie. W kolejnym etapie linia do klejenia materacy może być połączona w prosty sposób z linią do ich prasowania i pakowania.

Firma Bellussi Group oferuje nie tylko kompletne linie, ale również pojedyncze maszyny modułowe. Można wykorzystywać je do budowy spersonalizowanych ciągów produkcyjnych.

http://www.bellussi.com.pl,

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług

pojemniki do przypraw