Ognioodporne powłoki ECL firmy ICROTECH

Ochrona środowiska i ludzi oraz zdrowa praca i zdrowe życie są celem, który realizuje firma ICROTECH. Z tego pragnienia stworzyliśmy linię powłok ognioodpornych ECL, których zadaniem jest czynienie bezpieczniejszymi miejsc publicznych poprzez opóźnienie momentu rozpoczęcia pożaru.

Coraz bardziej popularnym wyborem w budownictwie i wyposażeniu wnętrz staje się drewno i materiały drewnopochodne, które składają się głównie z celulozy i ligniny – substancji węglowych, które wraz z wodorem i tlenem umożliwiają proces spalania. Każdy taki łatwopalny materiał ma określoną reakcję na ogień, tzn. stopień uczestnictwa w ogniu, na który jest narażony. Dlatego firma ICROTECH wprowadziła innowacyjny system lakierów trudnozapalnych z serii ECL ze specjalnym naciskiem na upiększenie i uszlachetnianie widocznych elementów drewnianych.

Produkty z linii ECL sprawdziły się w certyfikowanych testach na opóźnienie procesu rozprzestrzeniania się ognia. Stosowane przez nas standardy z linii produktów ECL są idealne do każdego rodzaju wyposażenia drewnianego. Na podstawie danych uzyskanych z testów reakcji na ogień przeprowadzonych zgodnie z normami europejskimi EN13501-część 1 produkt trudnopalny jest klasyfikowany jako EUROCLASS B s1, d0.

Klasyfikacja jest ważna dla ochrony wszystkich elementów na bazie drewna, w warunkach użytkowania jak ściany lub sufity, jak określono w danych technicznych zgodnie ze specyfikacją przepisów:

  EN 13823 Badanie reakcji na ogień wyrobów budowlanych narażonych na atak termiczny przez pojedynczy element spalania,

  EN ISO 11925 Badanie reakcji na ogień wyrobów budowlanych – część 2: ogień rozpoczynający się po wystawieniu na mały płomień.

Dzięki naszym procesom badawczym i testowym ICROTECH może wprowadzić na rynek awangardową technologię. W rzeczywistości nasze produkty ECL zmniejszają reaktywność drewnianych elementów do płomienia. Po poprawnie wykonanym cyklu lakierowania nasz produkt wnika w drewnianą powierzchnię, sprawiając, że w przypadku pożaru wyraźnie redukowana jest ilość tlenu wchodząca w kontakt z obszarem dotkniętym pożarem.

W swojej ofercie ICROTECH posiada dwa systemy ECL: system lakierów bezbarwnych oraz system kryjący.

Lakiery bezbarwne z serii ECL 1350 składają się z podkładu bezbarwnego, którego musimy nanieść 2 x po 150 g/m2 w mieszance 1:1 z INURITORE ECL 1350. Następnego dnia po zmatowieniu podkładu nanosimy lakier nawierzchniowy i tutaj mamy do dyspozycji lakier w połysku od 20 do 95 gloss. Lakier bezbarwny również mieszamy w proporcji 1:1 z katalizatorem INDURITORE 1350 i nanosimy taką mieszankę w ilości 150 g/m2.

System kryjący to seria lakierów ECL 1351. Tutaj mamy biały podkład ECL 1351 BIANCO, który mieszamy w proporcji 1:1 z katalizatorem INDURITORE 1351 i, podobnie jak w przypadku lakierów bezbarwnych, nanosimy 2 x po 150 g/m2. Następnego dnia nanosimy lakier kryjący według kolorów, jakie klient zamówi. Lakier kryjący mieszamy w proporcji 1:1 z katalizatorem INDURITORE ECL 1351 i nanosimy w ilości 150 g/m2. Do dyspozycji mamy lakiery od 20 do 95 gloss.

Lakiery te mają również zrobione badania wytrzymałościowe na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne i oprócz zabezpieczenia przed pożarem spełniają bardzo wygórowane oczekiwania użytkowe. Nadmienić trzeba, że testy na lakier zostały wykonane na standardowej płycie wiórowej (nietrudno palnej), dlatego certyfikat ten obejmuje automatycznie również płytę MDF i samo drewno, czyli materiały, które mają wyższą gęstość od płyty wiórowej.

Kamil Florczykowski

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług

pojemniki do przypraw