Obrabiarki dla wymagających

Obrabiarki Lazzoni Group, tworzone z myślą zarówno o potrzebach odbiorców przemysłowych, jak i małych zakładów stolarskich to maszyny, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Najwyższa jakość, wysokiej klasy podzespoły, ogromne doświadczenie oraz współpraca z producentami z całej Europy sprawiły, że urządzenia tej marki są w stanie zaspokoić nawet najbardziej rygorystyczne oczekiwania klientów.

 

EXPERT CNC 100 GT

Wysoko wydajne, automatyczne centrum wiertarskie do elementów meblowych EXPERT CNC 100 GT to najwyższy z modeli serii EXPERT Maszyna świetnie sprawdzi się w dużej produkcji w małych partiach. Transport elementów odbywa się za pomocą pasów. Jednostki górne są umieszczone na prowadnicach liniowych, co zapewnia precyzyjne rozmieszczenie. Każda z głowic jest niezależna, co pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał Experta CNC 100 GT. Cztery suporty utrzymujące materiał zapewniają stabilność, ponadto centrum wiertarskie jest wyposażone w 12 punktowych docisków dla prawej i lewej strony. Takie rozwiązanie gwarantuje precyzyjne trzymanie materiału, co przenosi się na jakość wykonywanych nawiertów. Ponadto w maszynie zostały zamonto-wane króćce odciągowe wiórów, dzięki którym zapewniony jest wysoki komfort pracy i czystość.Oprócz wysokiej wydajności i elastyczności atutami centrum wiertarskiego Expert CNC 100 GT jest ograniczony praktycznie do zera czas na przestawienie głowic oraz stołów roboczych. Otwarty system gwarantuje elastyczną współpracę z oprogramowaniem klienta, a 8 automatycznych głowic obróbczych, wyposażonych w 124 niezależne wrzeciona, spełni wszystkie potrzeby produkcyjne.

Expert CNC 100 GT

Długość elementu: 390 – 2500 mm
Grubość elementu: 9 – 50 mm
Szerokość elementu: 100 – 800 mm
Całkowita ilość wrzecion: 124 szt.
Prędkość na wrzecionach:  4800 obr./min

 

Expert L3

Wiertarki z serii Expert są szczególnie doceniane przez tych odbiorców, którzy oczekują dużej wydajności. Jednym z najpopularniejszych modeli jest Expert L3, gdzie wykonanie wiercenia na gotowo zajmuje zaledwie kilka sekund, co znaczą-co przyspiesza proces produkcji. Maszyna zaopatrzona jest w 2 agregaty poziome oraz 3 jednostki pionowe. Każdy z agre-gatów poziomych wyposażony jest w 22 wrzeciona. Jednostki wertykalne przesuwane są na prowadnicach liniowych. Pozycjonowanie agregatów odbywa się za pomocą elektronicznych liczników. Expert L3 może wy-konywać operacje wiercenia od 1 do 3 elementów jednocześnie. Przy zastosowaniu 4 ograniczników wydajność wynosi do 40 elementów. Maszyna ma możliwość pracy z różnymi materiałami (płyta/drewno), a solidna konstrukcja sprawia, że poradzi sobie nawet z najbardziej in-tensywną eksploatacją. Istnieje możliwość montażu transportera tylnego i bocznego dla powrotu elementu do operatora oraz transportera odciągowego wiórów.

Expert L3

Minimalna długość elementu 220 mm
Maksymalna długość elementu 2100 mm
Wydajność wiercenia przy jednej bazie 12 – 16 el./min
Wydajność wiercenia przy dwóch bazach 20 – 26 el./min
Wydajność wiercenia przy trzech bazach 28 – 40 el./min
2  x  jednostka pozioma stała 22 wrzeciona
3  x  jednostka pionowa podwójna 2 x 11 wrzecion

 

SERIA NEXT

Są to urządzenia, które sprawdzą się w tych zakła-dach, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota, a zarazem liczy się wysoka wydajność. Flagowy model, NEXT 2+4 T4, zaopatrzony w 2 agregaty poziome, 4 pionowe oraz 4 tylne a przy tym zajmuje bardzo mało miejsca. Każdy z agregatów wyposażony jest w 11 wrzecion, a pozycjonowanie agregatów odbywa się za pomocą elektronicznych liczników. Maszyna wyposażona jest w podajnik oparty o serwomotory bądź pneumatyczny wraz z magazynkiem na 18 płyt i powrotem elementu do operatora.Magazynek załadunkowy opuszcza element przeznaczony do obróbki tak, aby nie ocierał o pozostałe, dzięki czemu nie zachodzi ryzyko zarysowań. Ponadto powrót elementów na wysokość ergonomiczną dla operatora (z możliwością regulacji) znacznie podnosi komfort pracy. Maszyny serii NEXT dostępne są w dwóch wariantach długości roboczej: 1500 lub 2200 mm.Wiertarka ma rozbudowane możliwości personalizacji m.in. poprzez:

  • zastosowanie dedykowanych głowic,
  • dodanie kolejnej belki z głowicami górnymi,
  • konfiguracji maszyny jako sterowanej CNC (w wersji klasycznej z automatycznym rozjazdem osi Z oraz Y i wersji z głowicą CNC.),
  • opcjonalnie dostępny jest również agregat piłki nutującej bądź frezu dedykowa-nego np. pod płytę HDF.

NEXT 2+4 T4

Maksymalna długość elementu 1500 / 2200 mm
Maksymalna grubość elementu 30 mm
Maksymalna szerokość elementu 420 mm

https://www.lazzonigroup.pl/

Fot. Lazzoni Group