Nowości w ofercie Schilsnera

Firma Schilsner, producent obrzeży ABS, w marcu wprowadza do sprzedaży dwa nowe produkty. Jednym z nich jest środek do czyszczenia z ulepszoną formułą, drugim zaś, długo wyczekiwany klej kontaktowy w aerozolu.

Nowy Absorfen Strong

Już w marcu pojawi się nowy Absorfen Strong. Nazwa środka czyszczącego znana jest już klientom, lecz zawartość opakowania ma zupełnie zmieniony skład. Nowa formuła tego preparatu poradzi sobie z zanieczyszczeniami z niemalże każdego kleju używanego do oklejania płyt laminowanych.

Przykłady zastosowania:

usuwanie kleju, pyłu, pozostałości kleju po folii ochronnej, tłuszczu, śladów gumy, świeżej pianki poliuretanowej i świeżych pozostałości środków uszczelniających oraz smoły i bitumów,
czyszczenie powierzchni lakierowanych i powlekanych w przemyśle obróbki drewna, tworzyw sztucznych i metalu,
czyszczenie nieutwardzonych:
– składnikowych klejów reaktywnych na bazie poliuretanu,
– składnikowych epoksydowych klejów reaktywnych.

Właściwości szczególne:
łagodny zapach podczas obróbki,
dobrze sprawdza się na wielu powierzchniach lakierowanych,
nierozpuszczający się,
szybkoschnący.

CON4’S

Drugą nowością, która również w marcu trafi do sprzedaży, jest mocny i gęsty klej w aerozolu CON4’S – idealny do klejenia obrzeży meblowych (ABS, PCV, HPL). Klej ten jest również polecany do klejenia płyt meblowych, materiałów tapicerskich, gumy, korka, większości metali, tworzyw sztucznych i wykładzin. Poręczna puszka o pojemności 500 ml daje komfort użytkowania. Dysza nanosząca ma trójstopniową regulację szerokości strumienia aplikowanego kleju, co wpływa na zoptymalizowanie zużycia preparatu.
Już wkrótce produkt będzie dostępny u dystrybutorów płyt meblowych oraz obrzeży ABS.

PaletteCAD i obrzeża ABS Schilsner IG

W lutym producent programu do projektowania wnętrz i mebli PaletteCAD udostępnił swoim użytkownikom biblioteki obrzeży ABS wrocławskiego producenta. Dzięki temu każdy użytkownik programu, tworząc wizualizację oraz projekty mebli, może wykorzystać tekstury wiernie odnoszące się do wzorów i dekorów obrzeży firmy Schilsner. Pierwsze przykładowe realizacje widać na załączonych zdjęciach. Tekstury obrzeży można pobrać ze strony www.pallettecad.pl.

(gs)

.