Nowości Aluprofil

Zeszłoroczne targi komponentów do produkcji mebli Furnica obfitowały w wiele nowości rynkowych. Nie inaczej było również na stoisku firmy Aluprofil. Ta znana przede wszystkim z produkcji aluminiowych systemów do szaf wnękowych firma systematycznie poszerza swoją ofertę również o akcesoria ułatwiające montaż mebli.

Doskonałym tego przykładem jest targowa premiera nowego złącza meblowego Z-02 MAX. Na pierwszy rzut oka jego konstrukcja nie odbiega stylistyką od cieszącego się już dużą popularnością złącza Z-02. Nadal koncepcja polega na połączeniu solidnego, metalowego kątownika z estetycznym wykończeniem w postaci plastikowej zaślepki, jednak w tym przypadku cała konstrukcja została nieco poszerzona, a metalowy kątownik wzbogacono o cztery dodatkowe otwory montażowe. W obu typach złączy producent utrzymuje tę samą gamę kolorystyczną, co daje możliwość zastosowania złącza Z-02 i Z-02 MAX w jednej zabudowie.

Kolejną nowością, z którą można było się zapoznać podczas targów, jest wykończenie profili aluminiowych pod postacią „stali szczotkowanej”. Nadaje ono profilom szlachetności i doskonale prezentuje się w gotowym wyrobie. W pierwszej kolejności wybarwienie to uzyskał system Westa, który to wraz z systemem Juno pojawił się na początku tego roku w ofercie producenta, wzbogacając kolekcję systemów drzwi przesuwnych o konstrukcje ramowe do płyty 18 mm.

Odwiedzający stoisko mogli również zapoznać się z nowym katalogiem gromadzącym w jednym miejscu pełną ofertę firmy Aluprofil oraz otrzymać program komputerowy „Olimp”, dzięki któremu nie tylko zaprojektujemy i wycenimy drzwi, ale również wygenerujemy zlecenie produkcyjne.

(mw)

.