pojemniki do przypraw

Nowoczesne, polskie plotery CNC 

Polska Grupa CNC wytwarza innowacyjne plotery CNC dostosowane do potrzeb współczesnych zakładów produkcyjnych z branży drzewnej i meblowej. Są one proponowane w trzech wariantach: SPECIAL – dla zakładów o średnich wymaganiach, ATC – dla bardzo wymagających użytkowników oraz AUTO – wersja będąca kompleksowym centrum obróbczym. Na targach DREMA 2020 w Poznaniu ploter frezujący CNC 1325 ATC został wyróżniony Złotym Medalem MTP, co jest potwierdzeniem jego zalet przez ekspertów branżowych.

Wśród dodatnich cech tego modelu należy podkreślić przede wszystkim precyzję pracy oraz możliwość obróbki różnego typu materiałów. Poza drewnem i materiałami drewnopochodnymi, takimi jak płyty wiórowe, MDF czy OSB, może on pracować z tworzywami sztucznymi i kompozytami oraz miękkimi metalami. Dużą sztywność, a także wytrzymałość na przeciążenia związane z procesem obróbki zapewnia masywna, stalowa konstrukcja ramy. Z kolei zwiększoną dynamikę pracy uzyskano poprzez wykonanie niektórych elementów z lekkich i wytrzymałych stopów metali. Duże przyśpieszenia oraz prędkości w poszczególnych kierunkach gwarantują nowoczesne serwonapędy AC o dużej rozdzielczości i mocy. W osiach X i Y pracują klasyczne i sprawdzone listwy helikalne, które zapewniają dużą trwałość oraz precyzję, a do napędu osi Z służy śruba kulowa wysokiej próby. Wszystkie osie poruszają się na prowadnicach szynowych. Innowacyjnym rozwiązaniem jest umieszczenie pulpitu i szafy sterowniczej w jednej bryle. Ergonomia pracy jest na bardzo wysokim poziomie. Model ATC zajmuje względnie niewiele miejsca i umożliwia dość łatwy transport.

Damian Laskowski właściciel firmy Polska Grupa CNC podkreśla przyjazność produkowanych urządzeń, jak mówi: „Nasze plotery są wyjątkowo proste w obsłudze. Może je obsługiwać tylko jedna osoba. Jest to szczególnie istotne w przypadku braków kadrowych oraz innych problemów na rynku pracy. Pracownik nie musi obawiać się projektowania, ponieważ ten projekt może otrzymać od konstruktora na nośniku USB.”

Polska Grupa CNC wytwarza swoje plotery na zamówienie, w konfiguracji dostosowanej do potrzeb klienta. Każda maszyna stanowi indywidualną kompozycję, mającą zapewnić odbiorcy optymalne rozwiązania pod kątem jego produkcji. Modele różnią się od siebie wielkością stołów roboczych oraz montowanym oprzyrządowaniem. Po ustaleniu z klientem parametrów projekt trafia więc do działu konstrukcyjnego i dopiero po ukończeniu prac projektowych rozpoczyna się jego produkcja. Ze stalowych kształtowników są wycinane i spawane ze sobą elementy ramy. Następnie gotowa rama trafia do działu obróbki mechanicznej, gdzie odbywa się planowanie powierzchni pod montaż prowadnic. Kolejnym etapem jest lakierowanie maszyny, klient może wybrać sobie odpowiadający mu kolor urządzenia. Tak przygotowana konstrukcja trafia na montownię, tu odbywa się ustawienie geometrii oraz montaż szafy sterowniczej i napędów.

Po zakończeniu budowy maszyny następują jej testy i kontrola jakości. Pierwszy z testów polega na wykonaniu przez urządzenie własnego stołu rastrowego. Warto podkreślić, że nabywca plotera może w każdej chwili przyjechać do fabryki i obejrzeć na jakim etapie znajduje się produkcja jego maszyny, może być także obecny podczas testów.

Maszyny Polskiej Grupy CNC posiadają 24-miesięczną gwarancję producenta, przy czy po roku użytkowania należy wykonać obowiązkowy przegląd. Firma świadczy oczywiście także serwis pogwarancyjny.

(jz)

http://pgcnc.pl/

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług