20 lat FORMAT4 i 70 lat MAYER

Podwójna radość w Grupie Felder z Hall w Tyrolu – w 2020 roku przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją obrabiarek do drewna obchodzi dwie rocznice. Marka Premium Format4 od 20 lat oferuje indywidualne rozwiązania z maszynami zgodnie z mottem „Wszystko od jednego dostawcy”. Ponadto tradycyjna firma Mayer, która jest częścią przedsiębiorstwa Felder od 2019 roku, może poszczycić się już 70-letnim dorobkiem w budowie pilarek panelowych.

20 lat zaawansowanej technologii dla rzemiosła i przemysłu

W 2001 roku grupa Felder zdecydowała się dodać do swojej i tak już bardzo rozbudowanej oferty maszyn do obróbki drewna markę premium, która spełnia najwyższe wymagania. W ten sposób powstał Format4, którego maszyny sterowane cyfrowo szybko stały się standardowym wyposażeniem dla wielu profesjonalnych użytkowników z branży rzemieślniczej i przemysłowej.

W ciągu ostatnich 20 lat marka stała się stałym elementem rynku maszyn high-end i nadal koncentruje się na jakości i innowacyjności. Wysokiej jakości materiały, najnowocześniejsze technologie i surowe standardy produkcji zapewniają najlepszą możliwą jakość obróbki dla każdej maszyny opuszczającej fabrykę w Hall w Tyrolu. Własny zespół badawczy zapewnia decydującą przewagę dzięki ciągłemu rozwojowi i licznym międzynarodowym patentom. Najnowszym przykładem jest pierwszy i jedyny na świecie bezdotykowy system zabezpieczający dla pił formatowych – PCS® Preventive Contact System. PCS® wykrywa tkankę ludzką w strefie zagrożenia i opuszcza tarczę piły w ciągu kilku milisekund: brak kontaktu, brak obrażeń, natychmiastowa gotowość do ponownego użycia.

Historia sukcesu Format4 rozpoczęła się od prezentacji pilarki formatowej kappa 450 na targach Holz-Handwerk w Norymberdze w 2001 roku. Średnica tarczy piły 450 mm, elektryczna regulacja wysokości i kąta oraz masywny, ale płynnie pracujący stół przesuwny „X-Roll” były już wtedy klasą samą w sobie. Pilarki formatowe od samego początku stanowiły tym samym główny element oferty. Z tego powodu Grupa Felder świętuje swój jubileuszowy rok specjalnym modelem ekstraklasy – kappa 550 edition 2020 z dodatkowym wyposażeniem w cenie jubileuszowej.

70 lat najwyższej jakości i precyzji w pilarkach panelowych

Od 1950 roku Otto Mayer Maschinenfabrik w Lombach produkuje piły panelowe i z belkami dociskowymi do obróbki materiałów płytowych z drewna, tworzyw sztucznych, metali nieżelaznych, materiałów kompozytowych, gipsu i cementowych płyt pilśniowych. Firma rodzinna jest zarządzana w drugim pokoleniu przez Hansa i Kurta Mayerów.

W roku jubileuszowym 2020 liczą się również te same wartości, które towarzyszą firmie od dziesięcioleci. „Chcielibyśmy dostarczyć Państwu doskonałe narzędzie do osiągnięcia sukcesu. Dążymy do tego celu od 70 lat, tworząc z ogromną energią, tradycją i innowacyjnością jedyne w swoim rodzaju piły panelowe, które są w stanie sprostać każdemu materiałowi i każdemu wyzwaniu” – mówią o filozofii firmy dwaj dyrektorzy zarządzający.

Od 2019 roku Felder Group i Mayer łączą swoje kompetencje w zakresie rozwoju, produkcji, sprzedaży i serwisu pilarek panelowych. Z jednej strony, jako część przedsiębiorstwa Felder, Mayer uzyskuje dostęp do ogólnoświatowej sieci sprzedaży i serwisu w ponad 270 lokalizacjach, a z drugiej strony Grupa Felder może korzystać z wieloletniego doświadczenia Mayera w dziedzinie cięcia metali nieżelaznych.

W zakładach produkcyjnych w Hall w Tyrolu i Lombach, na powierzchni ponad 100 tysięcy m2, codziennie produkowane są wysokiej jakości maszyny do obróbki szerokiej gamy materiałów oraz do zastosowania w zakładach rzemieślniczych i przemysłowych. Efektywna współpraca i wspólne know-how tworzą solidną podstawę dla pomyślnej przyszłości. Z tej współpracy wyłonił się razem opracowany na 70-letni jubileusz model pilarki panelowej kappa automatic z unikalnym wyposażeniem dodatkowym.

Więcej informacji o Format4 na stronie www.felder-group.com/de-at/20jahre-format4, a o firmie Mayer na www.mayersaws.com.