Nowe wykończenia antykowane Poliplast

Włoska firma Poliplast, posiadająca w pełni zrobotyzowaną fabrykę pod Wenecją, działa w branży akcesoriów i komponentów meblowych od 1970 roku. W przeciągu ponad 40 lat istnienia stała się jednym z liderów w produkcji plastikowych uchwytów, gałek, nóżek oraz akcesoriów i artykułów technicznych.

Wyroby Poliplast doceniane są na ponad 40 rynkach Europy i świata, do których firma eksportuje swoje wyroby. Od 2010 roku Poliplast z powodzeniem działa też na rynku polskim, stale poszerzając grono zadowolonych odbiorców wśród producentów różnego rodzaju mebli.

Różnorodność rozwiązań sprawia, że uchwyty, nóżki i inne wyroby firmy znajdują zastosowanie we wszystkich rodzajach mebli: pokojowych, biurowych, łazienkowych czy kuchennych. Szczególną część oferty stanowi bogaty, niespotykany wśród innych producentów wybór uchwytów i gałek czy naklejanych dekorów do mebli dziecięcych i młodzieżowych (zgodnych z normą europejską EN 71-3 dotyczącą bezpieczeństwa zabawek).

Innowacyjność, zarówno jeśli chodzi o rozwiązania technologiczne, jak i design, powiązana z dbałością o najwyższą jakość produktów przy zachowaniu konkurencyjnych cen jest jednym z głównych atutów Poliplastu. Tworzone przez znanych włoskich projektantów i produkowane we Włoszech uchwyty i nóżki są synonimem jakości i designu „made in Italy”.

Dbałość o szczegóły oraz doskonała jakość sprawia, że wszystkie uchwyty Poliplast posiadają mosiężne mufki, co zapobiega ich wykręcaniu się, a punkt wtrysku materiału ABS jest zawsze umieszczony w miejscu niewidocznym dla oka, stąd na uchwycie brak jest widocznych łączeń materiałów czy nieestetycznych, drobnych wybrzuszeń. Uchwyty pokrywane są ekologicznymi, odpornymi na ścieranie lakierami, których wytrzymałość, między innymi na wielokrotny dotyk czy kontakt z różnego rodzaju substancjami, jest testowana i potwierdzona certyfikatami.

Propozycja Poliplast to ponad 5000 artykułów wykonanych w całości z pierwotnego, nieprzetworzonego tworzywa ABS. Szeroka oferta wielu różnorodnych wykończeń: od powierzchni lakierowanych, błyszczących i matowych, poprzez imitacje drewna, rdzy, miedzi, żelaza, metalu, szkła czy gumy, po rozwiązania typu soft touch (miękkie w dotyku) lub też uchwyty chromowane galwanicznie, łączy się z bogatą gamą mocnych, nasyconych kolorów, a także możliwością indywidualnego dopasowania barwy uchwytu do koloru płyty meblowej. Wśród innych innowacyjnych rozwiązań Poliplastu znajdują się uchwyty i nóżki transparentne, a także, należące do jednych z najbardziej designerskich, uchwyty i gałki dające trójwymiarowy efekt, wykonane zaawansowaną technologią podwójnego wtrysku.

Wśród wykończeń absolutną nowością w ofercie Poliplastu i generalnie w dziedzinie akcesoriów meblowych są gałki, uchwyty i nóżki z materiałów polimerowych w wykończeniach antykowanych. Wyjątkowy i innowacyjny proces produkcyjny pozwolił firmie Poliplast połączyć zalety wizualne „postarzanego metalu” z praktycznością, wytrzymałością i ergonomią materiałów tworzywowych. Wykończenia te tak wiernie imitują antykowany metal, również w dotyku (poprzez odtworzenie porowatości i chropowatości typowych dla metali oksydowanych i postarzanych), że trudno je odróżnić.

Wykończenia antykowane Poliplast, znajdujące zastosowanie w większości gałek, uchwytów i nóżek dostępnych w ofercie firmy, występują w 3 wariantach kolorystycznych: antykowany brąz, antykowana miedź oraz antykowane żelazo i powstały głównie z myślą o wnętrzach klasycznych, nordyckich i shabby chic. Akcesoria w tych wykończeniach są odpowiedzią firmy Poliplast na aktualnie panujące w meblarstwie trendy i są szeroko stosowane i poszukiwane przez producentów mebli.

Poliplast to jednak nie tylko doskonałej jakości oryginalne i innowacyjne uchwyty i nóżki. Firma oferuje też szereg tworzywowych artykułów technicznych do różnego rodzaju zastosowań przy produkcji mebli, takie jak np. transparentne podpórki pod półki szklane, odbojniki, profilowe osłony syfonów umywalek, a także inne produkty, jak różnego rodzaju przepusty kablowe, dekoracyjne uchwyty do drążków w szafach i garderobach, transparentne pojemniki – organizery do mebli łazienkowych i garderób czy też systemy do drzwi przesuwnych.

(et)

www.poliplast.net

 

.