Nowe stębnówki firmy Juki

W ostatnim czasie ofertę Contecu wzbogaciły dwie nowości firmy Juki – maszyny LU2810A-7 oraz PLC-2760-7. Najnowsze Juki, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i lepszej ergonomii, zwiększą bezpośrednio wydajność produkcji przy zachowaniu najwyższej jakości produktu finalnego. Nowe Juki są tańsze od bezpośrednich konkurentów. Koszty eksploatacji, na które składają się głównie ceny części zamiennych, są zdecydowanie niższe!

LU2810A-7
Pierwszy raz maszyna zaprezentowana została na targach Szwalnia 2013. Kilka pierwszych egzemplarzy, które trafiły na polski rynek, było testowanych przez największych producentów mebli tapicerowanych i tapicerki samochodowej. Założenie testów było proste – umieszczenie maszyny w normalnym procesie produkcyjnym, bez żadnej taryfy ulgowej. Pierwsze opinie o testowanych urządzeniach dotyczyły znacznej poprawy ergonomii pracy. Głowica maszyny została zaprojektowana w ten sposób, aby jej ramię było, przy zachowaniu zdrowego rozsądku, jak najdłuższe oraz jak najwyżej osadzone, dając operatorowi dodatkową przestrzeń do pracy.

Stębnówka Juki LU2810A-7 jest dedykowana do ciężkiego szycia. Zintegrowany z głowicą napęd, zastosowany potrójny transport i wydłużone ramię maszyny umożliwiają szycie ciężkich materiałów o dużych rozmiarach. Głowica projektowana była z myślą o takich branżach, jak: przemysł samochodowy, meblarstwo, produkcja „big-bagów”.

Nowe rozwiązania zastosowane w LU2810A-7:
– zwiększona wysokość i długość ramienia głowicy: odległość pomiędzy korpusem a igłą wydłużona do 346 mm, wysokość ramienia głowicy podniesiona do 126 mm,
– nowy silnik, zamontowany bezpośrednio na głowicy maszyny: zmodernizowany napęd charakteryzuje się lepszym momentem startu i zatrzymania igły, pozwala igle przeniknąć przez wiele warstw materiału, zachowując idealny ścieg,
– miernik poziomu oleju ulokowany na przedniej części głowicy maszyny: maszyna została wyposażona w zupełnie nowy system automatycznego smarowania, czytelny wskaźnik poziomu oleju pozwala operatorowi w każdym momencie uzupełnić braki bez konieczności podnoszenia całej głowicy,
– nowe parametry pracy: maks. prędkość szycia 3000 ściegów/min., maks. długość ściegu 9 mm, podnoszenie stopki automatyczne 20 mm, ręczne 10 mm, system i grubość igieł 135 x 17 (125 do 180 Nm).

PLC-2760-7
W końcu 2013 roku firma Contec wprowadziła na rynek kolejną nową maszynę Juki – PLC-2760-7. Jest to stębnowa, 2-igłowa maszyna słupowa, która została wyposażona w nowej generacji sterownik oraz zintegrowany z głowicą silnik.

Urządzenie posiada pełną automatykę. Olbrzymim udogodnieniem dla użytkowników będzie zupełnie na nowo zaprojektowany zespół smarowania newralgicznych podzespołów. Dzięki zastosowaniu systemu centralnego smarowania operator nie będzie nigdy więcej musiał się martwić o to, czy chwytacz jest odpowiednio nasmarowany.

Nowy PLC daje operatorowi także większe pole pracy. Odległość od igły do korpusu maszyny została wydłużona do 347 mm, a wysokość słupa w polu szycia osiągnęła 467 mm.

Nowy słup ze stajni Juki został wyposażony w nowe, większe chwytacze, dzięki którym zmieści się nawet 25% więcej nici. Jest to odpowiedź na trendy w szyciu coraz grubszymi nićmi. To rozwiązanie zmniejsza częstotliwość wymiany szpulki, poprawiając tym samym prędkość produkcji.

W odpowiedzi na trendy modowe w przemyśle meblarskim i samochodowym długość ściegu została wydłużona do 12 mm.

Ostatnim, ale nie mniej istotnym, innowacyjnym rozwiązaniem, jest nowy, podwójny system naprężania nici. Pozwala on w szybki i płynny sposób łączyć grube i ciężkie tkaniny z lżejszymi, zachowując zawsze najwyższej jakości ścieg.

Firma Contec prowadzi obecnie wraz z firmą Juki testy PLC-2760-7 z zamontowanymi chwytaczami XXL w jednym z największych zakładów meblarskich w Polsce.

(mw)

Podstawowe parametry maszyny Juki PLC-2760-7

Maks. prędkość szycia

2500 ściegów/min.

Maks. długość ściegu

12 mm

Skok igielnicy

40 mm

Wznios stopki (automatyczny)

20 mm

System igieł

134 x 35

Smarowanie

centralne smarowanie, automatyczne smarowanie chwytacza

 

.