Nowe perspektywy – agregaty CNC

Do niedawna producent agregatów CNC, firma BENZ GmbH Werkzeugsysteme, postrzegana była wyłącznie jako kuźnia innowacyjnych rozwiązań na potrzeby obrabiarek grupy HOMAG. Wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, producent oferuje powszechnie już znane i cenione rozwiązania również do centrów obróbczych innych producentów.

Sprzedaż produktów firmy BENZ odbywała się do tej pory w ramach obsługi producentów obrabiarek oraz dużych kontrahentów, ale od 2015 roku producent wyznaczył w swojej strategii nowy cel – nawiązanie bliższego i bezpośredniego kontaktu z klientami. Głównym bodźcem decyzji zarządu była chęć ułatwienia klientom szerszego dostępu do swoich produktów i ograniczenie często zbędnych procedur, wpływających negatywnie na decyzję o zakupie. Dzięki współpracy z partnerami handlowymi firma BENZ obecnie umożliwia swoim klientom uzyskanie w szybkim tempie wszelkich informacji o produktach oraz kompleksowych usługach serwisowych. Ponadto producent oferuje dostęp do wielu ofert oraz akcji testowych i promocyjnych. Bliskość w kontaktach z klientami poprzez sieć partnerów handlowych okazuje się trafna i ważna ze względu na szybkość obiegu informacji o potrzebach klientów oraz możliwościach ich zaspokojenia. Zmiana ta jest pozytywnie odczuwalna przez klientów w sferze ekonomicznej.

Aktualnie firma BENZ oferuje swoim klientom dwie standardowe linie produktowe agregatów do obróbki drewna, aluminium i kompozytów: Classic Line i Premium Line. Rozwiązania konstrukcyjne obu linii produktowych BENZ zostały dopracowane i są nieodzownym elementem umożliwiającym efektywną pracę na centrach obróbczych. Przy długich cyklach produkcyjnych doskonale sprawdzają się smarowane smarem agregaty serii Classic Line, które cechuje zrównoważona relacja ceny do ich możliwości. Do ciężkich i szczególnie intensywnych prac producent oferuje serię agregatów Premium Line ze smarowaniem olejowym. Seria ta spełnia najwyższe oczekiwania pod kątem wytrzymałości i żywotności agregatów.

Obie serie agregatów charakteryzuje najwyższy poziom technologiczny, a ich elementy i rozwiązania są bardzo przydatne w praktyce. Prostym, a zarazem funkcjonalnym rozwiązaniem, które pomaga w precyzyjnym definiowaniu kąta pracy narzędzia względem osi A, jest zastosowany w agregatach ustawnych wyświetlacz cyfrowy do odczytu kąta ustawienia wrzeciona narzędzia. Łatwe ustawianie i dokładny odczyt kąta niweluje konieczność przeprowadzania wielokrotnych prób. Oszczędność materiału, a przede wszystkim czasu przeznaczonego na próby, jest bezpośrednio odczuwalna i pozytywnie wpływa na budżet zakładu.

Wszystkie agregaty BENZ zostały również dopracowane pod kątem gabarytów. Zwarta, zredukowana budowa agregatów pozytywnie wpływa na rozmiar przestrzeni roboczej obrabiarki. Poza standardowymi agregatami BENZ oferuje również bogatą serię rozwiązań konstrukcyjnych do zastosowań specjalnych i indywidualnych.

Mocną stroną firmy BENZ jest pełen zakres usług serwisowych – również agregatów grupy HOMAG. Analiza zakresu prac naprawczych przeprowadzana jest w odpowiednio przygotowanych do tego warunkach. Stałe zasady i procedury przy prowadzaniu prac serwisowych zapewniają najwyższy poziom jakości i gwarancję usług. W przypadku konieczności naprawy w trybie przyspieszonym BENZ oferuje pakiet napraw ekspresowych. Naprawy te przeprowadzane są w 48 godzin od przyjęcia agregatu do działu serwisu. Pozwala to znacznie zredukować ewentualne straty wynikające z przestojów, gdy w grę wchodzi zachowanie ciągłości produkcyjnej.

Klienta posiadającego specyficzne rozwiązanie konstrukcyjne agregatu z pewnością zainteresuje indywidualny „pakiet CRASH”. Korzystając z niego, klient zawsze może liczyć na dostępność i dyspozycyjność części zamiennych do swojego agregatu, szczególnie w nieprzewidywalnych sytuacjach powstania uszkodzeń mechanicznych.

Dział serwisowy specjalizuje się również w przeglądach zapobiegawczych, które w wyraźny sposób pozytywnie wpływają na funkcjonalność i żywotność agregatów.

W przypadku, gdy klient chciałby dokonać napraw konserwacyjnych agregatu we własnym zakresie, może on liczyć na wsparcie i dostępność wielu części zamiennych do większości modeli producenta.

W Polsce partnerem handlowym firmy BENZ GmbH Werkzeugsysteme jest: BMF Group sp. z o. o.

Ponad 30-letnie doświadczenie w rozwoju i produkcji agregatów CNC sprawia, że BENZ GmbH Werkzeugsysteme jest jednym z wiodących partnerów przemysłu metalowego, drzewnego oraz szeroko rozumianej obróbki kompozytów. Dopracowane rozwiązania konstrukcyjne, odznaczające się najwyższą jakością, obejmują szerokie spektrum statycznych oraz napędzanych narzędzi, agregatów, wysokoobrotowych głowic kątowych, wiercących głowic wielowrzecionowych, modułowych systemów szybkiej zmiany BENZ Solidfix® i BENZ CAPTO™ oraz wielkogabarytowych głowic wiercących i głowic 2-osiowych NC. Powiązanie nowoczesnej formy zarządzania oraz kreatywności zespołu inżynierskiego czyni z bogatego w tradycję zakładu z 250-osobową załogą innowacyjne przedsiębiorstwo o silnym potencjale rozwojowym. Przejrzyste struktury organizacyjne oraz możliwość rozwinięcia kreatywnych pomysłów pozwalają na wdrażanie wydajnych procesów produkcyjnych, których celem jest tworzenie produktów o najwyższej jakości. Innowacja, precyzja i pasja towarzysząca codziennej pracy znajdują odzwierciedlenie we wszystkich produktach, których znakomita jakość przekonuje od lat.

www.bmf-group.pl

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług

pojemniki do przypraw