Nowa frezarka krawędziowa KF1000 firmy MAFELL

Firma MAFELL do tej pory nie posiadała w swojej ofercie frezarki do krawędzi, gdyż z założenia większość oferowanych przez nią maszyn przeznaczonych było do ciesielskiej obróbki drewna. Jednak zapotrzebowanie rynku sprawiło, że specjaliści pracujący w firmie MAFELL zaprojektowali w pełni profesjonalną (jak i wszystkie pozostałe maszyny) frezarkę do krawędzi – model KF1000.

Frezarka ta idealnie nadaje się do wykańczania płaskich i profilowanych krawędzi. Można nią pracować zarówno w litym drewnie, tworzywach sztucznych, jak i w fornirze. Frezarka KF1000 jest przeznaczona do frezowania małych promieni i profili, wyrównywania doklejek przy prostych elementach oraz elementach kształtowanych.

Wyposażona w cyfrową elektronikę, która zapewnia płynny rozruch, stałą prędkość pod obciążeniem, redukcję prędkości bez obciążenia i ochronę przed przeciążeniem. Dodatkową zaletą jest ekstremalnie cicha praca tego urządzenia. Poziom głośności osiąga tylko 71 dB (A).

Uszczelnienie w kształcie labiryntu chroni wrzeciono i łożysko przed najmniejszymi cząstkami, pyłem i wiórami. Dzięki płynnej regulacji od 4000 do 25.000 obrotów na minutę można dostosować prędkość frezowania do optymalnej obróbki różnego rodzaju materiału.

W płynny sposób można nastawić dokładną głębokość frezowania dzięki radełkowanej obręczy i skali 1/10 m. Wymiana frezów zabiera tylko kilka sekund dzięki wbudowanej blokadzie wrzeciona. Czyste miejsce pracy zapewnia adapter do podłączenia zewnętrznego odciągu, a fakt, że adapter ten jest regulowany to pozwala na dopasowanie go do pozycji roboczej. Frezarka KF1000 wyposażona jest w duży, nieuchylny stół roboczy, który pozwala pewnie prowadzić maszynę nawet przy skośnych krawędziach, zapewniając dokładne wyniki pracy.

Ciekawostką jest pierścieniowy hamulec cierny, który – w przypadku frezowania delikatnych materiałów – zapobiega powstawaniu brzydkich śladów przy obróbce. Przy obróbce narożników – można podłączyć specjalny ogranicznik, który daje niezawodne prowadzenie maszyny po materiale.

Tuleja zaciskowa ma średnicę 8 mm, co pozwala bez problemu obrabiać nawet krawędzie z litego drewna przy użyciu frezów dostępnych w sprzedaży.

Frezarka KF1000 jak i pozostałe maszyny firmy MAFELL objęte są 3-letnią gwarancją MAFELLMAX po uprzedniej rejestracji gwarancji. Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zapewnia MAFELL Service Center Polska – ANDREMA PW w siedzibą w Poznaniu. Listę dystrybutorów można znaleźć na stronie www.mafell.pl.     (mjp)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług