Niemożliwe kąty stały się łatwe

Niewiele jest firm, które przyznałyby się do całkowitej zmiany sposobu pracy z powodu złącza. Nie ma też wielu producentów złącz, którzy zainspirowaliby stolarzy i producentów mebli do przeniesienia swoich projektów na zupełnie nowy poziom. Inaczej było w przypadku RK Carpentry z Aylesbury z Wielkiej Brytanii. Dla nich współpraca z Lamello okazała się przełomowa.

Richard Langston i Kieran Nelhams

Richard Langston, jego partner biznesowy Kieran Nelhams i ich zespół rzemieślników wyrobili sobie markę, projektując i produkując kuchnie i szafy na zamówienie dla klientów dbających o jakość. W świecie projektowania wnętrz są znani ze swoich niezwykłych projektów, które obejmują pozornie niemożliwe kąty.

„Zaczęliśmy korzystać z Lamello latem 2020 roku” – mówi Richard Langston. „Widziałem Zeta P2 Lamello w akcji na Instagramie i zaintrygowało mnie to. Zawsze pracowaliśmy z kątownikami, ale kiedy zobaczyliśmy, jak działają złącza Clamex, naprawdę otworzyło nam to oczy. Projektujemy bardzo złożone części za pomocą naszego programu CAD, a następnie składamy wszystko w warsztacie jak puzzle bez kleju. Demontaż i ponowny montaż na miejscu jest równie szybki – bez uszkadzania czegokolwiek! Dla nas było to dokładnie to, czego szukaliśmy”.

Granice przesunięte – klienci wygrali

„Dzięki Lamello przesunęły się granice tego, co możemy produkować. W rezultacie lista naszych klientów jeszcze bardziej się wydłużyła” – wyjaśnia Richard Langston. Dzięki samonapinającemu się dociskowi łączników możliwe są projekty, o których wcześniej nawet by nie pomyślał. Jak mówi: „Nie ma ścisków, które mogą napinać takie kąty. Zanim zaczęliśmy pracować z Lamello, musieliśmy kleić elementy za pomocą pasów zaciskowych. Ale w ten sposób nie mogliśmy zagwarantować idealnego połączenia. Z Clamex i Tenso działa to bez żadnych problemów. Na rynku nie ma innego rozwiązania, które oferowałoby takie możliwości”.

Zeta P2 – wszechstronne urządzenie

Od początku współpracy z Lamello Richard Langston był entuzjastycznym zwolennikiem frezarki nutowej Zeta P2. Miał możliwość przetestowania wersji akumulatorowej tej maszyny podczas Lamello Influencer Day przed oficjalną premierą produktu we wrześniu 2022 roku. Jak mówi: „Maszyna jest dobrze wyważona, ma niską wagę i dobrze leży w dłoni. W przypadku montażu mebli o skomplikowanych kątach, gdzie pozycję półki możemy wyznaczyć dopiero na miejscu, wersja bezprzewodowa idealnie się sprawdza. Akumulator na maszynie można obracać, co oznacza, że można go dostosować tak, aby jak najlepiej pasował do małych narożników”. Zeta P2 ma swoje stałe miejsce w warsztacie i na placu budowy. „Maszyna przewodowa ma stałą moc, której potrzebujemy przy stole warsztatowym. Pozwala nam na frezowanie w dużych ilościach. Kiedy pracujemy na budowie, akumulator Zeta P2 jest jak świeża bryza” – dodaje współwłaściciel RK Carpentry.

Opłacalna inwestycja

Richard Langston jest przekonany, że inwestycja w Lamello jest opłacalna: „Nie mówimy o ogromnych sumach pieniędzy na projekt. Ale Lamello optymalizuje wydajność. Oszczędzamy czas podczas montażu. Znakowanie i wyrównywanie jest całkowicie wyeliminowane. Wszystkie panele są idealnie wyrównane bez klejenia. Jeśli musimy wprowadzić poprawki, Lamello zapewnia nam elastyczność, która przewyższa wszystko, co może zaoferować klej i zaciski. Oszczędność czasu na budowie jest ogromna”.

Przełomowa współpraca

„Dla nas logiczną konsekwencją było poleganie na maszynie akumulatorowej do pracy na miejscu. Dla nas oznacza to same korzyści. Jesteśmy tak przekonani do produktów Lamello, że ukierunkowaliśmy na nie całą naszą firmę” – podsumowuje Richard Langston. „Nie moglibyśmy produkować na tym poziomie bez Lamello. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce przenieść swoją stolarkę na nowy poziom”.

http://www.lamello.com

Zespół RK Carpentry

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług