Modne obrzeża meblowe w jesiennych kolorach

Kasztany, kolorowe liście, ogień w kominku i dynia przed domem… są to obrazy, które kojarzymy z jesienią. Eksperci firmy Ostermann udzielają wskazówek, w jaki sposób można doskonale aranżować przytulne wnętrza za pomocą obrzeży ABS.

 

Jesień jest kolorowa. I to w bardzo wyjątkowy sposób: z ciepłymi odcieniami brązu, czerwieni i ochry. Delikatne światło coraz krótszych dni sprawia, że kolory mienią się w bardzo szczególny sposób. Powstaje unikalny, przyjemny styl, który dobrze pasuje do naszych wnętrz. Aby ułatwić stolarzowi wybór materiałów do takich aranżacji, eksperci firmy Ostermann wybrali siedem różnych obrzeży. Doskonale odzwierciedlają one jesienną atmosferę i można je ze sobą łączyć. Znajdziemy tu ciepłe odcienie ziemi, ciemne drewno i reprodukcje materiałów o wyglądzie tkaniny i rdzy. Co istotne, pojedyncze obrzeża firmy Ostermann są dostępne z magazynu w małych ilościach. Można je nabyć już od długości 1 metra w wielu standardowych szerokościach. Na życzenie mogą posiadać warstwę funkcyjną dla technologii spoin zerowych. Producenci znajdą modne obrzeża w jesiennych kolorach, wpisując w wyszukiwarkę na stronie internetowej firmy Ostermann hasło „#Highlights10”.

Ciepłe, jednolite wzbudzają pragnienie koloru

Delikatnie połyskujący, jasny odcień obrzeża ABS Toffee supermat odzwierciedla intensywność żółto-pomarańczowych liści. W połączeniu z jasnobrązowym obrzeżem ABS Deep Sahara supermat lub nieco ciemniejszym czerwonawo-brązowym obrzeżem ABS Rosso Namib, uzyskujemy przyjazną i przytulną kolorystykę. Dla tych, którzy lubią ciemniejsze kolory, polecane jest obrzeże ABS Brązowy Sepia z elegancką welurową strukturą. Wszystkie wymienione wzory można łączyć ze sobą lub opcjonalnie z obrzeżami dekoracyjnymi.

Te obrzeża dekoracyjne pasują idealnie

Ci, którzy preferują drewniane dekory, mogą wybrać obrzeże ABS Macassar Sulawesi Brąz. Żywy hebanowy dekor z charakterystycznym podłużnym usłojeniem dopełnia kolorowego blasku intensywnego jesiennego lasu. Alternatywnie, dzięki obrzeżom ABS Curio – rustykalnemu dekorowi tekstylnemu – lub Bronze Doré – nowoczesnemu dekorowi rdzawemu – dostępne są dwie nowoczesne reprodukcje materiałów, które równie dobrze komponują się z prezentowanymi jednolitymi kolorami.

Nie przechowywać płyt i obrzeży w zbyt niskiej temperaturze

Gdy dni stają się krótsze, a noce chłodniejsze, należy pamiętać o czasie potrzebnym na aklimatyzację płyt i obrzeży przed obróbką. Jeśli pochodzą one bezpośrednio z ciężarówki lub z nieogrzewanych pomieszczeń, to muszą być przechowywane w temperaturze pokojowej przez co najmniej 24 godziny przed przetworzeniem. W przeciwnym razie wpłynie to na czas otwarty kleju, który nie będzie w stanie utworzyć wystarczającego połączenia.

Zadbaj także o klej

Jeśli istnieje ryzyko mrozu, należy również pomyśleć o kleju stolarskim. Ze względu na wysoką zawartość wody, klej stolarski nie może być transportowany w temperaturach ujemnych. Dlatego najpóźniej teraz należy zgromadzić jego wystarczające zapasy. Eksperci firmy Ostermann zalecają klej REDOCOL Kombicoll Super-N D2 lub REDOCOL Kombicoll Super-N D3. Drugi wariant to klej jednoskładnikowy, który spełnia wymagania trwałości w grupy obciążeń D3. Po wymieszaniu z 5% utwardzaczem R 397 spełni także wymagania trwałości w grupy obciążeń D4 według DIN EN 204.

Ciepłe, jednolite kolory, eleganckie dekory – dzięki obrzeżom firmy Ostermann wnętrza mogą stać się jesiennie przytulne.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług