Mistrzowskie osiągnięcia na maszynach do obróbki drewna

WorldSkills jest organizatorem mistrzostw świata w profesjach zawodowych, które odbywają się co dwa lata w różnych częściach świata. Inicjatywę WorldSkills zapoczątkowano w roku 1946, zaraz po II wojnie światowej. Zniszczona gospodarka Europy miała wtedy ogromny niedobór wykwalifikowanych pracowników. Groziło to nową recesją gospodarczą.

 

Zarówno wówczas, jak i obecnie, organizatorom przyświeca jeden i ten sam cel. Młodzi ludzie o dużych kompetencjach zawodowych mają przyczyniać się do łagodzenie ubóstwa i wykorzystania kształcenia i szkolenia zawodowego do napędzania wzrostu gospodarczego. Mają także tworzyć klimat społeczny, który szanuje fachowców w swoich branżach na całym świecie. Inicjatywa utożsamia wykwalifikowane talenty z ciągłym doskonaleniem w rzemiośle i przemyśle oraz tworzeniem produktów najwyższej jakości.

Tegoroczne, planowane mistrzostwa w zawodach WorldSkills 2022 w Szanghaju odwołano. Powodem były obowiązujące w Chinach restrykcje oraz wprowadzone ograniczenia związane z zapobieganiem i kontrolą pandemii. Mimo to organizatorzy tego wydarzenia postarali się znaleźć alternatywę do lokalizacji w Szanghaju. Zawody WorldSkills w 2022 roku zostały rozłożone na 15 krajów goszczących. W 62 konkurencjach rywalizowało ponad 1000 liderów branż z 58 państw świata. Tym samym WorldSkills 2022 odbyły się “zgodnie z planem”.

Felder udostępnia maszyny

Zawody dla meblarzy i stolarzy budowlanych zostały przeniesione do Szwajcarii i zorganizowane w Bazylei w dniach 11-14 października. Aby stworzyć idealne warunki dla młodych talentów wykonujących meble i stolarkę budowlaną oraz cieśli, Felder Group z Austrii oraz HM-Spoerri AG ze Szwajcarii, jako Leading Competition Partner, udostępnili konkursowe maszyny do obróbki drewna.

Hansjörg Felder, dyrektor zarządzający Felder KG, jest dumny, że i tym razem mógł ponownie wesprzeć WorldSkills w konkurencjach związanych z szeroko rozumianą obróbką drewna.
Jak podkreśla Hansjörg Felder: „Impreza daje żywe wyobrażenie o zawodach związanych z obróbką drewna ze wszystkimi ich zaletami. Te wspaniałe projekty świadczą o wysokiej jakości kształcenia zawodowego na całym świecie. Konkurs inspiruje i tak jak w poprzednich edycjach ponownie mieliśmy okazję przekonać się o umiejętnościach zawodników, gdy najlepsi z najlepszych rywalizowali na arenie międzynarodowej i w ten sposób udowodnili wysoką jakość kształcenia zawodowego w branży stolarskiej na szczeblu światowym. Dla firm prowadzących kształcenie konkurs jest czymś więcej, niż tylko wyrazem uznania za efektywne szkolenie uczniów, lecz także stanowi zachętę do dalszego inwestowania w kolejne pokolenie i angażowania się w kształcenie młodych ludzi, a tym samym w przyszłość.”

Najwyższa manualna zręczność i absolutna precyzja dla perfekcyjnej obróbki drewna

Długa tradycja

Samo przedsiębiorstwo Felder Group z Austrii od dziesięcioleci aktywnie wspiera adeptów zawodów w swojej siedzibie w Hall w Tyrolu. Firma prowadzi praktyki zawodowe i kształci uczniów.  Za swoje wysiłki w tym kierunku wielokrotnie wyróżniona była nagrodami państwowymi. Od wielu lat jest partnerem mistrzostw Skills na poziomie krajowym, europejskim i światowym, jako jeden z głównych sponsorów dla zawodów: meblarstwo, stolarstwo
i ciesielstwo.

WorldSkills dla meblarzy

Raphael Betschart, dyrektor zarządzający HM-Spoerri AG i partner handlowy oraz serwisowy Felder Group w Szwajcarii, starannie przygotował się na Messe Holz w Bazylei. Tu odbył się tegoroczny konkurs WorldSkills Competition 2022 Special Edition dla meblarzy, stolarzy i cieśli. Wraz z organizatorami – Stowarzyszeniem Szwajcarskich Mistrzów Stolarskich i Meblarskich (VSSM) oraz Holzbau Schweiz – oferował mnóstwo atrakcji na miejscu. Przez pierwsze cztery dni trwania imprezy można było na żywo zobaczyć młodych uczestników podczas pracy i kibicować im w zmaganiach. Ostatniego dnia konkursu miało miejsce uroczyste wręczenie nagród.

W listopadzie SkillPoland w Gdańsku

Obecnie w Polsce trwają intensywne przygotowania do drugiej edycji największych zawodów branżowych SkillsPoland. Zakwalifikowani zawodnicy już 23 listopada w Gdańsku staną do rywalizacji o miano najlepszego młodego specjalisty w Polsce. Laureaci uzyskają także możliwość reprezentowania Polski podczas EuroSkills 2023, czyli europejskich igrzysk umiejętności, której Polska pierwszy raz w historii będzie gospodarzem. Oczywiście podczas tego wydarzenia w Gdański nie zabraknie firmy FELDER Group Polska. Po raz drugi wesprze  ona młodych adeptów w zawodzie stolarstwa i meblarstwa parkiem maszyn stolarskich. Będą mogli na nich realizować swoje ambitne projekty stolarskie.

 

Foto: Michael Zanghellini

Fot.: WKÖ/SkillsAustria; Felder Group

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług