Marone – subtelna natura

Dzięki żywej grze wzajemnego oddziaływania wyrazistych kwiatów, subtelnych, wzdłużnych muśnięć linii słojów i drobnych sęków marone jest rarytasem pośród szlachetnych gatunków drewna. Marone uszlachetnia i ubiera w ekskluzywność każdą powierzchnię.

Latem na zielonych drzewach kasztanowca jadalnego dojrzewają wyraziste orzechy. Ze względu na jego drewno oraz jadalne owoce (marony) kasztanowiec sprowadzony został do południowej i zachodniej Europy. Ciepłe, naturalne, złocisto-brązowe drewno dobrze wchłania lakiery oraz farby. Ten doskonale i lekko poddający się obróbce gatunek jest także, bez konieczności zastosowania obróbki chemicznej, odporny na gnicie i warunki atmosferyczne.

Nowy dekor folii PVC Marone znakomicie odwzorowuje rysunek kasztanowca. Zawiera w sobie wszystkie detale odznaczające ten gatunek – wyraziste kwiaty, drobne słoje przyrostów rocznych oraz delikatne sęki. Znakomita modulacja kolorów tego rysunku czyni go niezwykle żywym i naturalnym, a dodatkowo pozwala na skorelowanie go w przygotowywanej aranżacji z szeroką gamą wykończeń jednobarwnych w bieli lub ciepłych odcieniach beżu, wanilii czy cappuccino.

Folia zaproponowana została bez żadnej struktury, co uwydatnia bliskość do forniru w gotowym wyrobie.

Producent – szwedzka firma Gislaved Folie, należąca do grupy Surteco – wprowadził do swojej oferty magazynowej 3 odcienie Marone – jasny, brązowy oraz szary. Dekor ten swą prapremierę miał podczas targów Furnica 2013, a przedstawicielom branży z całego świata zaprezentowany został podczas interzum 2013 w Kolonii. Od tego czasu zyskuje coraz większą popularność globalnie, a odcień brązowy szczególnie dobrze przyjęty został w Europie, od Anglii po Rosję oraz od Skandynawii po Włochy.

Wzór ten wyprodukowany jest w technologii SURTECO Design Link, co oznacza, że dostępny jest nie tylko na folii PVC 3D, ale też na folii finish i obrzeżu melaminowym BauschLinnemann czy obrzeżu ABS Döllken.

Wszelkich informacji na temat produktu udzielają specjaliści z firmy Gaber, która jest wyłącznym przedstawicielem firmy Gislaved Folie AB na rynku polskim, a w trakcie wieloletniej współpracy zbudowała także kolekcję magazynową folii, które w małych ilościach są dostępne od ręki.

(pg)

.