Lżej i szybciej

W branży meblarskiej oraz drzewnej dobra organizacja pracy i nowoczesny park maszynowy odgrywają ważną rolę w procesie produkcji, dlatego coraz częściej w polskich zakładach można zauważyć urządzenia transportu bliskiego (wewnętrznego), które umożliwiają przemieszczanie ładunków w hali czy magazynie.

Urządzenia te dzielą się na dźwignicowe oraz transportowe. Do tych ostatnich zalicza się manipulatory podciśnieniowe, wykorzystywane przy transporcie materiałów ciężkich oraz wielkogabarytowych, takich jak: szyby, płyty, okna, drzwi, a także przy przenoszeniu mniejszych ładunków, na przykład kartonów, worków czy skrzynek. Każdy manipulator podciśnieniowy składa się z pompy podciśnieniowej, filtra, łożyska obrotowego, tuby podnoszącej oraz odpowiedniego chwytaka podciśnieniowego, wyposażonego w przyssawki. Urządzenie może być zawieszone na żurawiu lub na suwnicy.

W tartakach, fabrykach mebli manipulatory służą głównie do transportowania płyt z materiałów drewnopochodnych, sklejek, szyb na linii szklenia oraz kartonów z zapakowanymi produktami. Szybko stały się one tu popularnym narzędziem ze względu na łatwość w obsłudze oraz precyzyjność w chwytaniu ładunków. Spełniają one oczekiwania producenci mebli, którzy potrzebują kompleksowego rozwiązania pozwalającego chwytać duży i ciężki ładunek (nawet do 300 kg) oraz podnieść go na wymaganą wysokość. Standardowo urządzenia te wykorzystuje się do transportu w poziomie, choć można zastosować złącza obrotowe lub moduły pochylania o 90 lub 180o.

ID Lifting Sp. z o.o. z Wrocławia od kilku lat dostarcza manipulatory podciśnieniowe do polskich zakładów meblarskich, tartaków, fabryk okien, drzwi oraz centrów logistycznych. Z roku na rok wzrasta popyt na urządzenia próżniowe. Każdy nowoczesny zakład produkcyjny stara się być wyposażony w innowacyjne maszyny, które przyspieszą produkcję, pozwolą ograniczyć wydatki, a przede wszystkim stworzą ergonomiczne stanowiska pracy dla swoich pracowników, by w końcu stać się liderem w swoim sektorze produkcji. Wielu klientów ID Lifting po zakupie jednego manipulatora powraca po kolejne rozwiązanie, ponieważ nie wyobraża sobie już pracy bez tych urządzeń.

ID Lifting jest dostawcą, który zawsze dobiera rozwiązanie pod określonego klienta, jego wymagania i produkt. Doświadczony i kompetentny zespół wspiera odbiorców fachową wiedzą. Organizowane są pokazy oraz testy urządzeń, a także darmowe szkolenia z obsługi manipulatorów w zakładzie u nabywcy. Producent pomaga również w rejestracji urządzeń w Urzędzie Dozoru Technicznego, ponieważ manipulatory podciśnieniowe muszą posiadać odpowiednie zgłoszenie.

.