ŁÓŻKOTEKA w Poznaniu

Tradycyjnie w sierpniu, już po raz piąty, przypływa do Poznania TRANSATLANTYK Festiwal. Wraz z nim możecie wejść na pokład Kina Łóżkowego organizowanego przez Grupę Human Touch. Łóżkoteka będzie bawiła, karmiła, edukowała i integrowała Poznaniaków i festiwalową publiczność w każdym wieku pomiędzy 31 lipca a 14 sierpnia, zmieniając centrum miasta w miejsce tętniące letnimi aktywnościami.

ŁÓŻKOTEKA NA PLACU WOLNOŚCI, czyli „Rzeczy, które chcielibyśmy robić w łóżku!”

Śniadanie do łóżka, czytanie w łóżku i wykłady w łóżkach. Randka w łóżku, sesja w łóżku i zabawy dla dzieci – oczywiście też w łóżku! Takie atrakcje przygotowali w tym roku dla mieszkańców Poznania oraz festiwalowej publiczności organizatorzy Transatlantyku, we współpracy z firmami Meble VOX, Porta i Kronopol, przygotowali na Placu Wolności wyjątkową Łóżkotekę, czyli 50 wygodnych łóżek z baldachimami i ekranami. Głównym punktem programu będzie oczywiście 38 seansów Kina Łóżkowego. W ciągu dnia zaplanowano jednak dodatkowo szereg innych, równie interesujących atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, przygotowanych przez programerów Transatlantyku, Concordia Design oraz Uniwersytet SWPS, Collegium Da Vinci i School of Form.

Łóżko nie służy tylko do spania. Tę oczywistą prawdę od lat promujemy wspólnie z Piotrem Voelkelem, założycielem Mebli VOX i Grupy Human Touch – twierdzi Jan A.P Kaczmarek, twórca i dyrektor TRANSATLANTYK Festival. – Dlatego w tym jubileuszowym roku wspólnie ożywimy poznański Plac Wolności nowym konceptem – Łóżkoteką. Już tydzień przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu, do dyspozycji mieszkańców Poznania i turystów oddamy jeszcze bardziej imponujące Kino Łóżkowe. Będziemy w nim nie tylko wyświetlać ambitne kino głównego nurtu, ale także edukować, bawić i karmić widzów w każdym wieku.

Od 1 do 14 sierpnia na Placu Wolności w Poznaniu poza plenerowymi projekcjami filmowymi będzie można wziąć udział w następujących wydarzeniach: łóżkowych wykładach w ramach filaru Edukacja&Inspiracje, wysmakowanych produkcjach pierwszej i jedynej łóżkowej restauracji „Concordia Taste – Śniadania, Lunche i Kolacje do łóżka”, grach i zabawach dla dzieci według scenariusza animatorów Concordia Design, słuchowiskach dla dzieci i dorosłych, indywidualnej lekturze książek filmowych, scenach łóżkowych, czyli łóżkowej sesji fotograficznej oraz randkach w łóżku, czyli romantycznych kolacjach pod baldachimem.

Szczegółowy program Łóżkoteki będzie dostępny na stronie internetowej Transatlantyku w zakładce Kino oraz Edukacja & Inspiracje. Sprzedaż biletów na seanse Kina Łóżkowego w cenie 30 zł/ łóżko (dla maksymalnie 4 osób) rozpoczęła się 23 lipca o godz. 17:00 na stronie www.ebilet.pl. Pozostałe atrakcje na Placu Wolności – z wyjątkiem dań serwowanych przez festiwalową restaurację – są bezpłatne i otwarte dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz festiwalowej publiczności.

Źródło/Fot: MEBLE VOX

.