LG Hausys

– 3 inspiracje wzornicze na rok 2014

Firma LG Hausys na sezon 2013/2014 proponuje trzy nurty kolorystyczne zaprezentowane na tegorocznych targach ZOW w Bad Salzuflen i zdefiniowane hasłami: Infuse – natchnienie, Dimple – powrót, Zest – animusz. Pierwszy z nich przybliżamy w tym wydaniu, dwa kolejne w następnych.

Infuse – natchnienie
W każdej chwili rodzi się coś nowego. Zmiany i rewolucje przeprowadzane pod hasłami: „Czynienie świata lepszym miejscem do życia” i „Komfortowy styl życia” niedawno znacznie nabrały tempa. W świecie, który ciągle się zmienia, otwierasz oczy rano i widzisz, że ludzie stają się odporni na wiele rodzajów stymulacji. To, co nie jest zbyt stymulujące lub przesadzone, nie ma mocy przekonywania. W tej epoce przepełnienia ponad wszystko skupiliśmy naszą uwagę na kwestii optimum – a mianowicie, jak możemy stworzyć optymalne warunki, które jako priorytet przyniosą korzyści ludziom.

Infuse proponuje przestrzeń z ludźmi w jego ścisłym centrum, jego serce. Dom wolny od nadmiaru, wierny podstawom i kompletny tylko poprzez obecność człowieka wewnątrz.

Ciepło ludzkiego ciała niesie ze sobą więcej prawdy i piękna niż jakiekolwiek fantazyjne przedmioty i to jest to, co mamy nadzieję wypełni naszą domową przestrzeń.

Powierzchnie w całości zaznaczone obecnością człowieka.

Nieprzetworzone drewno oraz biały i szmaragdowy tworzą kolory reprezentatywne. Ten sezon oferuje czyste płótna i kolory, które po przekształceniu naturalnie utrzymują i emitują światło.

Przestrzeń pozbawiona przepychu i nadmiaru bibelotów.

Proste kształty w pastelowych kolorach, ciepłe brzoskwinie, oranże, zielony, błękitny, żółty.

Te brzoskwiniowe i beżowe stonowane przestrzenie dają poczucie stabilności i komfortu.

Szmaragd – wyjątkowo przejrzysty, żywy, ale dostojny kolor wtapia się spokojnie i naturalnie w przestrzeń i jest jednym z najbardziej atrakcyjnych punktów sezonu.

Stonowane pastelowe kolory tworzą ciepłe, senne obrazy przypominające wiosenny dzień .

(km)

.