Kuchnia dobrze poukładana

Porządek w kuchni to wyzwanie. Codzienne gotowanie, zakupy i przybywająca ilość rzeczy mogą wprowadzać niechciany chaos. Warto zatem już na etapie projektu zadbać o odpowiednią ergonomię i funkcjonalność, by stworzyć przestrzeń, w której z przyjemnością będą przygotowywane posiłki i wszystko będzie miało swoje miejsce.

 

Ergonomia, wygoda i funkcjonalność otaczających nas przedmiotów są kluczowymi elementami, które wpływają na codzienne życie. Aby ułatwiać wykonywanie codziennych czynności marka PEKA tworzy innowacyjne systemy przechowywania, które nie tylko ułatwiają funkcjonowanie, ale również kreują estetyczne i uporządkowane otoczenie, w którym żyje się lepiej.

Zapasy zawsze pod ręką

Projektując kuchnię powinno się uwzględnić pięć praktycznych stref: zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania, gotowania i pieczenia. Te dwie pierwsze są najbardziej ze sobą powiązane i mają wpływ na czwartą strefę. Wszak od tego czy wszystko, co zazwyczaj jest używane, jest pochowane, zależy, ile miejsca zostanie na blacie roboczym. Najlepszym rozwiązaniem byłaby dodatkowa wnęka lub spiżarnia na zapasy, garnki i naczynia, ale zazwyczaj nie jest to możliwe ze względu na metraż. By maksymalnie wykorzystać powierzchnię szafek, marka PEKA zaprojektowała specjalne rozwiązania.

System DISPENSA jak prawdziwa spiżarnia zapewnia dużo miejsca na zapasy, nawet w najmniejszej przestrzeni. Dodatkowo szerokie spektrum rozmiarów daje mnóstwo możliwości aranżacji według indywidualnych potrzeb. Jednym ruchem wysuwa się całą zawartość cargo na zewnątrz i jeśli podczas gotowania ma być stały dostęp do produktów zostawia się ją otwartą. Nawet przy całkowicie załadowanej szafce system wysuwa się lekko i płynnie. Budowa koszyków zapewnia doskonałą widoczność, a ich cienkie ścianki nie zabierają dużo miejsca i zapewniają ogromną ładowność.

Natomiast przy szerszych modułach jako spiżarnia rewelacyjnie sprawdza się inny system – TANDEM. Zamontowany w zabudowie wysokiej stwarza wygodną szafę z funkcjonalnością lodówki. Po otwarciu szafki, jej zawartość dzieli się na dwie części: przestrzeń do przechowywania na drzwiach i półki wewnętrzne. Pod hasłem „dwa razy większa szafka, dwa razy większa wygoda” kryje się więcej miejsca na przechowywanie cotygodniowych zakupów dla całej czteroosobowej rodziny.

W szafce z zamontowanym systemem TANDEM zyskuje się przestrzeń, która jest łatwo dostępna i przejrzysta. System półek można zamontować na takich wysokościach, jakie pasują użytkownikowi. Podobnie jak w systemie DISPENSA bezpośredni dostęp do zapasów uzyskuje się za pomocą jednego ruchu ręki.

(NIE)chowaj się w kącie

Szafka narożna wydaje się z pozoru pojemna, ale w praktyce często okazuje się, że jej możliwości nie zostają do końca wykorzystane. Gdy zamontujemy w niej półki, to rzeczy na samym końcu nie ujrzą już światła dziennego. Rozwiązaniem marki PEKA jest system Le Mans. To sprytny, a nawet genialny system do narożników, który zapewnia miejsce na dwie duże półki o opływowym kształcie w jednej szafce narożnej. Po otwarciu, półki niezależnie od siebie wyjeżdżają na zewnątrz. Jeśli chcemy wyjąć garnek stojący z tyłu, wystarczy, że jednym lekkim ruchem wysuniemy półkę. Dzięki temu, że półka wysuwa się całkowicie na zewnątrz, jest zawsze łatwy dostęp z góry do naczyń. Ogromna pojemność zapewnia praktycznie nieograniczone miejsce do przechowywania owalnych naczyń: garnków i patelni.

Innym wygodnym rozwiązaniem jest system typu karuzela REVO 90. Idealnie nadaje się on do szafki narożnej 90 x 90 cm z obracającymi się wewnątrz frontami.

To praktyczne rozwiązanie do przechowywania w szafce narożnej zapewnia niezrównane wrażenia dotykowe. Drzwiczki składają się miękko, półki obracają się dynamicznie, a jeden uchwyt pozwala wprawić w ruch cały kuchenny system obrotowy. Dodatkowo, dzięki antypoślizgowej powłoce wszystko pozostaje dokładnie na swoim miejscu.

Szuflada na pokaz

O tym, że szuflady w kuchni są praktyczniejsze od dolnych szafek nie trzeba nikogo przekonywać. Jedno wysunięcie i wszystko widać jak na dłoni. By jeszcze ułatwić w nich przechowywanie dobrze jest zamontować specjalne podziały i organizery. Dzięki nim przedmioty będą od siebie oddzielone i łatwiej będzie zachować porządek. Problem z przechowywaniem pudełek plastikowych, pojemników, bidonów czy pokrywek może odejść do lamusa.

Space Flexx to innowacyjny system organizacji przechowywania, który dostosowuje się do indywidualnych preferencji. Nowatorskie, zaawansowane technologicznie tekstylne przegródki umożliwiają elastyczne przesuwanie wkładek, które stabilizują przechowywane przedmioty i utrzymują je na swoim miejscu. Ten łatwy w montażu system pasuje do każdej szuflady, ułatwiając przechowywanie przedmiotów, pudełek i drobnych elementów we wszystkich typach szafek w każdym pomieszczeniu domu.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług