KoskiDecor – powierzchnie budzące emocje

Firma Koskisen wprowadziła na rynek KoskiDecor, sklejki dekoracyjne, które dzięki temu, że są oferowane w szerokiej gamie kolorów, idealnie sprawdzają się jako materiał do wykorzystania w innowacyjnych i ekskluzywnych projektach meblowych.

Koskisen produkuje powierzchnie paneli o niestandardowych cechach optycznych i technicznych w fińskim mieście Järvelä. Produkcja sklejki brzozowej ma długą tradycję, a teraz producent stara się swoją nową rodziną produktów KoskiDecor ustalić standardy dla mebli i wyposażenia wnętrz.

Firma Koskisen jest powszechnie znana z tego, że specjalizuje się we wszelkiego rodzaju wyrobach z drewna brzozowego – oprócz sklejki produkcja obejmuje tarcicę i drewno strugane, a także fornir. Gama produktów zaczyna się od bardzo cienkich arkuszy sklejki, o grubości 0,4 mm, które mogą mieć maksymalną szerokość 1900 mm i długość 4000 mm, a kończy na arkuszach łączonych na ucios o formatach od 2900 do 13.000 mm. Najnowsza innowacja firmy to oferujący atrakcyjne możliwości aranżacji wnętrz KoskiDecor.

Powierzchnia, która zachwyci wszystkich

Obie strony panelu są pokryte kolorowymi filmami żywic fenolowych, które pozwalają prześwitywać oryginalnemu usłojeniu drewna. Alternatywnie panel może być również powlekany wysokiej jakości, nieprzezroczystym laminatem.

Poza tym KoskiDecor charakteryzują następujące właściwości:
– udoskonalone warstwy zewnętrzne i podstawowe,
– gładkie, łatwe do utrzymania w czystości powierzchnie,
– neutralność pod względem zapachu,
– szeroki zakres możliwych zastosowań, rozciągający się od mebli i regałów sklepowych do stołów i blatów oraz od paneli ściennych po billboardy.

Nowe panele są w całości produkowane w zakładzie Koskisen w Järvelä. Płyta nośna, która, jak wspomniano na początku, jest wykonana tylko z wysokiej jakości fińskiej sklejki. Klejenie odbywa się żywicami fenolowymi zgodnie z normą EN 314-2. Panele wykonane w Finlandii wyróżnia szeroki zakres dostępnych formatów. Standardowe wymiary to 1500 x 2500 mm oraz 1500 x 3000 mm, ale poza tym dostępnych jest mnóstwo specjalnych formatów – niestandardowe panele z wykończeniem z laminatu mogą mieć długość do 3660 mm.

Dekor nierówny dekorowi

KoskiDecor dostępne są w różnych wersjach. W ofercie dostępne są w grubości od 12 do 21 mm, ale na specjalne życzenie można je zamówić w innych grubościach lub z powłoką z żywicy fenolowej. Dla lepszej ochrony jakości powierzchni laminat KoskiDecor jest pokryty folią ochronną.

Laminaty KoskiDecor są najczęściej dostępne w kolorach standardowych, zaś wersja „Eko” oferuje szeroką gamę kolorów i cechuje się prześwitującym, uzyskanym na bazie wody, szczególnym kolorem po obu stronach płyty. Późniejsza obróbka cieplna powierzchni zapewnia jej dekoracyjne, satynowe wykończenie.

„Eco transparent” idzie z produktem jeszcze o krok dalej – jest rafinowane przezroczystymi, melaminowymi powierzchniami i dostępne w różnych kolorach standardowych i specjalnych. Słoje drewna wybranych warstw forniru lśnią w półprzezroczystym wykończeniu, poprawiając wygląd każdego projektu, do którego są używane. Wytrzymałość na zginanie oraz przejrzyste właściwości KoskiDecor eko są identyczne z innymi standardowymi produktami wytwarzanymi w Järvelä.

Wszystkie produkty Koskisen mają certyfikat PEFC.

Kontakt na świecie

Dziewięć oddziałów w różnych krajach europejskich i sześciu przedstawicieli KoskiDecor pracujących poza naszym kontynentem gwarantują, że produkty Koskisen znajdują odbiorców na całym świecie. W szczególności kontaktują się oni z hurtowniami, które bardzo dobrze znają swój krajowy rynek i klientów, a tym samym mogą zwrócić uwagę przedsiębiorców na innowacyjne produkty w krótkim czasie. Gama produktów KoskiDecor jest dobrze odbierana wśród wielu architektów i projektantów.

Panele KoskiDecor są wolne od zanieczyszczeń, mają w miarę neutralny zapach oraz smak i są łatwe do czyszczenia. Można je także użytkować z produktami spożywczymi, spełniają także certyfikat bezpieczeństwa zabawek (EN 713). Jest to produkt idealnie nadający się do wykorzystania w innowacyjnych meblach i dekoracjach ściennych.

(jz)

pl.koskisen.com

.