Komfortowe tkaniny materacowe

Rynkowe metamorfozy mają również ogromny wpływ na materace, ich zastosowanie i korzyści, jakie wprowadzają do wnętrz. Coraz więcej klientów poszukuje nie tylko zapewnienia wygody i relaksu podczas snu czy odpoczynku, ale również dodatkowych możliwości. I w tym zakresie firma Toptextil staje na wysokości zadania, oferując szeroki wachlarz tkanin. Marka Toptextil Comfort zawiera 13 tkanin materacowych o różnorodnych właściwościach. Wszystkie tkaniny posiadają Öko-Tex, a część dodatkowo atest na trudnopalność.

Alaska Bed, Albero Bed, Adonis Bed, Galeria Bed i Acros Bed są tkaninami o bardzo zbliżonej strukturze. Oprócz Alaska Bed 005 o zabarwieniu białym wszystkie pozostałe mają kolor écru. Tkaniny te przede wszystkim wyróżnia wzór oraz skład surowcowy. Na każdej z nich został utkany inny wzór, tak aby klient miał możliwość wyboru zgodnie z jego upodobaniami. Kompozycja tkanin to głównie połączenie poliestru z polipropylenem. Wyjątek stanowią tu Acros Bed i Adonis Bed, które w swoim składzie mają ponad 50% dodatku bawełny.

Kolejna grupa to dzianiny, które łączą zbliżone właściwości, są to: Milano, Cassino, Napoli, Torino i Marsylia. Piękne, białe dzianiny przyjemne w dotyku. Wszystkie wyprodukowane są z poliestru. Pomimo zbliżonego, ażurowego deseniu dodatkowo mają jakby wytłoczone dekoracyjne wzory, które je precyzują. Tkaniny te wyróżnia szereg bardzo dobrych właściwości. Spośród wielu atrybutów najistotniejszą cechą jest łatwość ich czyszczenia. Wystarczy wyprać je w pralce w temperaturze 40°C, wyprasować w temperaturze do 150°C i ponownie założyć.

Na szczególne wyróżnienie zasługują również: Iris, Balaton i Tuluza. Iris ze względu na kolor i niebanalny wzór, natomiast Balaton i Tuluza ze względu na szczególne właściwości. Iris jest najgrubszą dzianiną o gramaturze 400 g/m2, która wynika z bogatego wzoru nadającego nietypowy, roślinny styl.

Wyjątkowość Tuluzy polega na nasączeniu jej ekstraktem z liści aloesu. Dzięki właściwościom naturalnego dodatku chroni, oczyszcza i regeneruje skórę podczas snu czy relaksu. Ma również działanie przeciwzapalne. Odpoczynek na materacu z Tuluzy łączy w sobie spokojny i relaksujący sen z pielęgnacją i uelastycznieniem skóry oraz z ochroną jej przed bakteriami i alergenami. Poza tym w łatwy sposób możemy ją wyczyścić. Wystarczy wyprać ją w pralce w temperaturze 40°C i wyprasować w temp. do 110°C.

Dzianina materacowa Balaton powstała z połączenia bambusa (40%) i poliestru (60%). Obecność naturalnych włókien bambusa nadaje tkaninie charakteru antybakteryjności. Specjalna struktura pozwala na odparowywanie wilgoci, przez co pokrowiec jest zawsze świeży i suchy. Na właściwości termoregulacyjne wpływa też włókno z bambusa. Całokształt wyprodukowanej dzianiny stworzono z myślą zagwarantowania najwyższego komfortu użytkowania materaca.

Oprócz tkanin firma Toptextil oferuje gotowy wyrób w postaci tkanin pikowanych. Pikowanie polega na zszyciu kilku tkanin: tkaniny materacowej, flizeliny i umieszczonego pomiędzy nimi materiału ocieplającego. Materiałem ocieplającym może być: miękka, gruba wełna, bawełna, owata lub inny miękki materiał. Celem takich działań jest równomierne rozłożenie materiału ocieplającego.

Toptextil rozwija się w myśl zasady: zadowolony klient świadczy o sukcesie, prezentując coraz to nowsze zasoby. Ewolucji podlegają zarówno wzory, kolory oraz wzbogacone właściwości tkanin i dzianin.

(ir)

.