Komfort w dużym wymiarze

Wielkoformatowe drzwi przesuwne, które zakrywają całą przestrzeń od podłogi do sufitu, wymagają odpowiedniego systemu okuć. Firma Hettich wychodzi naprzeciw potrzebom rynku oferując nowoczesny system TopLine XL. Wyznacza on nowe standardy w zakresie komfortu użytkowania oraz łatwego i bezpiecznego montażu, a także pozwala na projektowanie szaf o wyjątkowym designie.

 

Idealne funkcjonowanie

System zapewnia doskonałe poruszanie się zawieszonych na nim drzwi. Cały proces odbywa się bardzo cicho, rolki pracują prawie bezgłośnie i nawet po dłuższym nieużywaniu nie emitują hałasu. Do otworzenia skrzydeł drzwiowych, mimo zwykle ich dużych gabarytów i co za tym idzie ciężaru, potrzeba użyć niewielkiej siły. Wystarczy je lekko pociągnąć lub popchnąć. Za delikatnie hamowanie odpowiada nowej generacji Silent System.

Środkowe skrzydło drzwiowe można przesuwać zarówno w prawo, jak i w lewo. Ich ruch jest amortyzowany i wyhamowywany z obu stron do pozycji końcowej.

Estetyczny design

TopLine XL Hettich kieruje przede wszystkim do użycia z wielkoformatowymi frontami o minimalistycznym designie, w których nie stosuje się uchwytów. Producent zadbał by system miał doskonały wizualny odbiór.

Skrzydła drzwiowe są wpinane, co nadaje całości dużej elegancji. Nigdzie w zasięgu wzroku nie ma widocznych wkrętów. Dolny profil prowadzący jest też właściwie niewidoczny, ponieważ jest cofnięty pod wieńcem.

Do perfekcyjnego wykończenia służą samoprzylepne taśmy dekoracyjne. Są one dostępne w trzech kolorach i przeznaczone do pokrycia widocznej powierzchni profilu. Pozwala to zharmonizować jego barwę z kolorem wnętrza szafy.

Rekomendacją TopLine XL w zakresie wzorniczym jest też fakt, że został on wyróżniony nagrodą IF Design Award 2019.

Bezproblemowy montaż

Duże ułatwienia wprowadzono przy instalacji Silent System. Ten dość wcześniej skomplikowany zabieg sprowadza się teraz do umieszczanie mechanizmu w zaślepce końcowej i przykręcenia. Nie ma możliwości wstawienia systemu w złej pozycji, jest bowiem tylko jedna właściwa. Wyeliminowano tym samym niebezpieczeństwo powstania uszkodzeń czy usterek na skutek błędów montażowych. Silent System nie musi być także aktywowany. Rozpoczyna on działanie od razu po pierwszym zamknięciu drzwi, nawet jeśli są zawieszono je po niewłaściwej stronie tego systemu.

W czasie montażu drzwi można stawiać na podłodze nie bojąc się o ich uszkodzenie. Rolkom nic się nie stanie, bowiem, co jest innowacyjnym rozwiązaniem, dolne elementy prowadzące przesuwają się automatycznie w górę.

 

Prosta i skuteczna regulacja

Zamontowane drzwi można w sposób łatwy poddać koniecznym regulacjom. Dopasowanie nałożenia skrzydeł na korpus jest płynne. Dokonuje się go bez użycia narzędzi, przy zamkniętych drzwiach, a rezultat jest natychmiast widoczny.

Regulacji wysokości drzwi dokonuje się w wygodny sposób od strony frontu. Wyrównanie szczeliny także od razu widać. Jeśli drzwi sięgają sufitu to korekty ustawień wysokości dokonuje się z boku.

Mniejszy brat – TopLine L

Firma Hettich do szaf o bardziej standardowych wymiarach oferuje analogiczny do prezentowanego rozwiązania system TopLine L. Posiada on wszystkie wymienione powyżej zalety w zakresie wygody użytkowania, montażu czy designu. Przeznaczony jest do frontów o wadze do 50 kg. Minimalny uskok zapewnia efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Oba systemy firmy Hettich gwarantują komfortowe i trwałe użytkowanie dużych szaf z drzwiami przesuwnymi, których minimalistyczny wygląd doskonale będzie wpasowywał się w nowoczesne aranżacje wnętrz.

https://web.hettich.com/pl-pl/strona-glowna

(jz)

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług