Klub jak z marzeń z produktami Pfleiderer

Wyobraźmy sobie, że poszukujemy klubu fitness, pływalni albo spa, w którym zamierzamy zadbać o ciało i ducha. Czego będziemy oczekiwać przede wszystkim? Bezpieczeństwa i higieny, przyjaznego otoczenia, które zapewni nam komfort, a może aranżacji, która pozwoli czuć się wyjątkowo? Jak uzyskać TAKI efekt? Wykorzystując produkty z oferty Pfleiderer.

Kluby fitness, publiczne pływalnie, ośrodki spa&wellness czy gabinety kosmetyczne – to miejsca, których aranżacja wymaga spełnienia szeregu warunków. Po pierwsze przestrzenie te muszą spełniać rygorystyczne przepisy sanitarne, by zapewnić klientom bezpieczeństwo. Tu nie ma miejsca na niedociągnięcia. Najwyższa jakość materiałów, łatwość utrzymania w czystości to warunki konieczne, by klub mógł funkcjonować.

Z drugiej strony, miejsca, w których ćwiczymy i odpoczywamy muszą być również maksymalnie przyjazne. Powinny oferować atmosferę sprzyjającą relaksowi i odprężeniu. Sprawiać, że poczujemy się absolutnie specjalnie i będziemy chcieli do nich wracać wciąż, i wciąż na nowo. Jak pogodzić te dwa, zasadniczo różne wymogi? Z produktami Pfleiderer to wcale nie takie trudne, jak by się mogło zdawać.

Do miejsc wilgotnych
Stworzenie ciekawej wzorniczo, a jednocześnie bezpiecznej przestrzeni jest możliwe dzięki komplementarności wzorniczej asortymentu Pfleiderer. Oznacza to, że produkty o różnych parametrach i unikalnych właściwościach dostępne są w takich samych dekorach, dzięki czemu możliwe jest kompleksowe podejście oraz stworzenie aranżacji zarazem estetycznej i funkcjonalnej.

W przestrzeniach narażonych na działanie wilgoci, w których nietrudno o rozwój grzybów i bakterii doskonale sprawdzą się na przykład laminaty HPL Compact. Można je wykorzystać w sanitariatach – jako ścianki działowe, ale również do obłożenia ścian, w kabinach prysznicowych i okolicach toalet. Sprawdzą się też w szatniach basenowych, gdzie szafki narażone są nie tylko na działanie wilgoci, ale również chlorowanej wody i silnie działających środków chemicznych.

Dzięki wyjątkowej wytrzymałości HPL Compact gwarantuje długoletnie bezproblemowe użytkowanie. Jest idealną alternatywą dla płytek ceramicznych. Układa się go znacznie łatwiej i szybciej. Łatwo go też utrzymać w czystości.
Gdzie liczy się wrażenie

Szerokie możliwości aranżacyjne projektantom dają laminaty HPL. Charakteryzują się podwyższoną odpornością na wiele czynników spotykanych w obiektach publicznych – wilgoć, temperaturę, uszkodzenia mechaniczne itp. Laminaty mogą być stosowane jako okładziny ścienne i drzwiowe na powierzchniach płaskich i zaoblonych np. na filarach. Wykorzystuje się je do produkcji mebli i elementów wyposażenia w pomieszczeniach szczególnie intensywnie eksploatowanych m.in. korytarzach i recepcjach, siłowniach i salach gimnastycznych, gabinetach kosmetycznych i spa.

Godny uwagi jest laminat HPL z serii SolidColor. Ze względu na jednorodne zabarwienie w masie daje on ogromne możliwości projektowe. Pozwala na frezowanie oraz łączenie pod różnymi kątami, co umożliwia tworzenie ciekawych estetycznie mebli i zabudów meblowych.

Mądra oszczędność

W miejscach, gdzie wymogi są mniejsze, a zabudowy i wnętrza – mniej eksploatowane, warto sięgnąć po materiały, które sprawdzą się równie dobrze, ale będą bardziej przyjazne dla budżetu inwestycji. Płyty laminowane i blaty robocze Pfleiderer są podstawowym materiałem do produkcji mebli i elementów wyposażenia wnętrz, które z pewnością sprawdzą się w recepcji, kafejce, czy kąciku odpoczynku.

Szeroki wybór wzorów – kolorów i struktur inspirowanych materiałami, takimi jak: drewno, kamień, metal czy beton, ale pozbawionych ich ograniczeń, pozwala na swobodę projektowania. Sprawdzona technologia gwarantuje zaś wytrzymałość i trwałość.

Źródło: PROFUNDO
Fot.: PFLEIDERER

.