Klient w centrum uwagi – konsekwentna strategia firmy BEST PUR Polymers

BEST PUR Polymers to producent elastycznych pianek poliuretanowych, który z sukcesem zadebiutował na rynku w 2017 roku. Kolejny, piąty już rok działalności to dobry moment, aby podsumować dotychczasowe nasze osiągnięcia i przybliżyć profil spółki.

 

Od samego początku kluczowym celem firmy jest ciągłe podnoszenie jakości oferowanych produktów i usług, a także standardów obsługi. Aby skutecznie realizować procesy produkcyjne, konieczna jest odpowiednia infrastruktura. Nasz zakład produkuje pianki PUR w postaci długich bloków metodą ciągłego spieniania. Wykorzystywana jest do tego najnowocześniejsza linia produkcyjna opartą na technologii wysokociśnieniowej. Dzięki temu możemy wytwarzać i dostarczać do naszych Klientów najwyższej jakości produkty o lepszych parametrach użytkowych i dłuższej żywotności.

Wysoka jakość

Do stałego monitorowania i analizy produktów wykorzystujemy zaawansowany sprzęt i urządzenia, które znajdują się na wyposażeniu własnego laboratorium, gdzie wykonujemy najszerszy z możliwych zestaw badań, m.in. przepuszczalność powietrza czy badania zmęczeniowe. Prowadzimy także dodatkowe testy w specjalnie do tego przygotowanych komorach. Ich wyniki pozwalają nam przewidzieć, jak produkt zachowa się w warunkach eksploatacyjnych. Nasz dział badań i rozwoju prowadzi liczne projekty, także we współpracy z zewnętrznymi ośrodkami naukowymi. Mają one na celu wytwarzanie najlepszych jakościowo pianek o doskonałych parametrach użytkowych. Jakość potwierdzają liczne atesty i certyfikaty z zewnętrznych, niezależnych instytucji badawczych.

Jednym z najważniejszych kryteriów standardu obsługi Klienta w branży elastycznych pianek jest dostępność towaru i terminowość dostaw. System planowania produkcji i zasoby logistyczne BEST PUR Polymers sprawiają, że jesteśmy w tej kwestii bezkonkurencyjni. Magazyn wyrobów gotowych i własna, rozbudowana flota aut ciężarowych pozwala nam realizować dostawy just in time w dowolnej konfiguracji asortymentowej i wymiarowej bloków. Nasi stali partnerzy mogą liczyć na pełną elastyczność zarówno w zakresie dokonywania zmian w zamówieniach, jak i terminach ich realizacji. Bardzo szybko reagujemy na wszelkie sugestie i oczekiwania. Profesjonalny dział obsługi Klienta zawsze służy pomocą i nie pozostawi żadnej sprawy, zapytania lub prośby bez odpowiedzi.

Zrównoważony rozwój

W centrum naszych rozważań i decyzji jest świadomy Klient, którego oczekiwania stale rosną i wybiegają w obszary związane z odpowiedzialnością firmy i bezpieczeństwem. Ten fakt uwzględniamy w naszej strategii zrównoważonego rozwoju. Do produkcji wykorzystujemy tylko i wyłącznie najwyższej jakości surowce dostępne na rynku oraz technologię uwzględniającą poszanowanie środowiska naturalnego. Od kilku lat posiadamy certyfikat ISO 14001:2015. W ostatnim czasie zainwestowaliśmy także w chromatografy gazowe oraz żelowe i przeprowadzamy badania emisji związków chemicznych, m.in. TDA, MDA ftalany czy VOC. Dzięki temu możemy kontrolować zarówno surowce na wejściu, jak i wyroby gotowe pod względem bezpieczeństwa dla zdrowia i życia człowieka. Możliwość wczesnego wykrycia substancji szkodliwych w niebezpiecznych ilościach daje pewność naszym Klientom, że kupują bezpieczny surowiec do zastosowania we własnych wyrobach. Dodatkowo w trosce o wspólne dobro wykorzystujemy w naszej działalności energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Nasz rozwój nie tylko uwzględnia zmiany technologiczne i trendy środowiskowe, ale także konsumenckie. Regularnie przeprowadzamy badania poziomu satysfakcji Klienta. Stanowią one jedną z wytycznych systemu zarządzania jakością ISO 9001:2015 od dawna wdrożonego w spółce. Są także dla nas źródłem informacji, uwag, opinii i ocen Klientów. Słuchamy naszych partnerów handlowych, analizujemy ich potrzeby i szybko reagujemy na sugestie. Dzięki temu możemy modyfikować nasze produkty i usługi oraz lepiej dostosować portfolio do rynku. Aktualna oferta BEST PUR Polymers obejmuje kilka typów pianek, zaczynając od najbardziej licznego typu T. Są to pianki standardowe w różnych gramaturach (18-40 kg/m3) i twardościach (60-220 N). Pozostałe to pianki wysokoelastyczne typu HR oraz pianki z pamięcią typu V. Wkrótce w stałej ofercie pojawi się kolejny typ pianek – CT. Będą to pianki produkowane według standardu BS 5852 z przeznaczeniem na rynek brytyjski.

Sprawdzony dostawca

BEST PUR Polymers przez ostatnie lata konsekwentnie zaznacza swoją pozycję na rynku producentów elastycznych pianek poliuretanowych. Z jednej strony udało się wewnętrznie zbudować silny zespół doświadczonych pracowników, wdrożyć pomocne i skuteczne systemy zarządzania oraz inne narzędzia wspierające procesy, jak np. zintegrowany system ERP-SAP. Z drugiej strony pozyskaliśmy szerokie grono zadowolonych i lojalnych Klientów, przede wszystkim wśród producentów mebli tapicerowanych i materaców oraz przetwórni, którzy odpowiadają za największą część naszej sprzedaży. Wyraźnie zaznaczyliśmy swoją obecność w każdym segmencie rynku i udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie spełnić najsurowsze wymagania odbiorców. Głównym czynnikiem napędzającym nasz rozwój jest fakt, że od początku pozostajemy wierni jakości. Na tym gruncie nie uznajemy kompromisów, a naszą ambicją jest pozostać niekwestionowanym liderem w tej kategorii.

Przemysław Gołuch

dyrektor sprzedaży BEST PUR Polymers

http://www.bestpur.com.pl

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług

pojemniki do przypraw