pojemniki do przypraw

Drzwi – dekoracyjny element wnętrza

Za zamkniętymi drzwiami czujemy się intymnie i bezpiecznie. Współczesne rozwiązania do wnętrz domowych obok funkcji technicznej wnoszą również ważny akcent estetyczny.

 

Mniej widocznych elementów konstrukcyjnych i technicznych. Zamiast tego estetyka wysunięta na pierwszy plan. Mowa o drzwiach wewnętrznych, bez których nie sposób wyobrazić sobie żadnego domu. Nowoczesne rozwiązania oferują szerokie możliwości spersonalizowania ich wyglądu oraz zamówienia nietypowego rozmiaru. Dotyczy to drzwi uchylnych oraz przesuwnych. Przekonajmy się o ich możliwościach.

Drzwi uchylne

Brak widocznej ościeżnicy, dwa niewielkie zawiasy pivot w podłodze i suficie. Cała uwaga skupiona na skrzydle. W drzwiach Raumplus z serii Swing Door Slim cienka, aluminiowa rama jest anodowana w kolorze srebrnym lub czarnym bądź też lakierowana w całej palecie RAL. Jeszcze więcej możliwości daje wypełnienie skrzydła. Najlepiej w tym celu sprawdzi się szkło bezpieczne – transparentne, lustrzane, przydymione, szronione lub lakierowane w ogromnej gamie kolorów. A może modne, industrialne szkło z zatopionym zbrojeniem, nadrukowanym wzorem siatki lub wytłaczane, na którym efektownie załamuje się światło? Sięgnąć również można po prawdziwy hit – dekoracyjne szprosy. W Raumplus mamy możliwość indywidualnego zaprojektowania ich wzoru. Z tak ogromnym spectrum możliwości można bez trudu wybrać drzwi do kuchni, łazienki czy pokoju. W każdym przypadku będą doskonale zintegrowane z aranżacją wnętrza.

Drzwi przesuwne

O ile drzwi uchylne przedzielają pomieszczenia, tak rolą modeli przesuwnych jest głównie wydzielanie stref. Umożliwiają one elastyczne kształtowanie przestrzeni stosownie do aktualnych potrzeb. Dotyczy to rozległych pomieszczeń, głównie części dziennej, obejmującej salon, jadalnię i kuchnię. Najlepszym wyborem będą systemy podwieszane, pozbawione dolnego toru jezdnego, co pozwala na zachowanie jednolitego charakteru wnętrza. Dobrym przykładem są nowoczesne systemy drzwi przesuwnych i szklanych ścianek S1200Air oraz S1500Air marki Raumplus. W obu modelach mamy wybór między wielkoformatowymi przeszkleniami lub modnymi, dekoracyjnymi szprosami. W drugim przypadku możemy zdecydować się na ich równomierny układ rodem z wnętrz industrialnych, kwadratowe podziały charakterystyczne dla stylu japońskiego, nieregularny układ przypominający prace Mondriana z okresu Bauhausu czy też bardzo modny, gęsty rząd szprosów poziomych.

Odpowiedzią na coraz większe oczekiwania estetyczne względem drzwi jest całkowicie nowy kolor wykończenia aluminiowej ramy i szprosów wprowadzony przez Raumplus. W tym roku marka proponuje powłokę anodową w odcieniu lekkiego złota, którą zabezpiecza się warstwą lakieru. W ten sposób wykończone drzwi z pewnością będą jednym z najbardziej dekoracyjnych akcentów każdego wnętrza.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług