Kleje bezpieczne dla ludzi i środowiska

Firma Kiilto proponuje alternatywę dla klejów mocznikowych oraz melaminowych bez wpływu na zmniejszenie wydajności procesu produkcji.

 

Coraz większa świadomość ekologiczna wpłynęła na zmianę postrzegania produktów wykonanych z drewna. Użytkownicy zwracają coraz większą uwagę na jakość powietrza w pomieszczeniach, na którą ma wpływ emisyjność lotnych związków organicznych z wyposażenia. Dlatego kleje mocznikowe oraz melaminowe, które zawierają formaldehyd, są coraz częściej zastępowane przez producentów mebli, drzwi, okien i wyposażenia wnętrz produktami bezemisyjnymi. Dotychczas nie było to łatwe, ponieważ wpływało na obniżenie wydajności produkcji, a także wprowadzało istotne zmiany w ciągu produkcyjnym oraz w parku maszynowym.

Wychodząc naprzeciw aktualnym trendom oraz problemom spotykanym przez klientów, firma Kiilto opracowała nowe produkty z serii Kestokol i Kestopur, które są alternatywą dla układów UF i MUF, czyli klejów mocznikowo-formaldehydowych i melaminowo-formaldehydowych. Występują one w dwóch klasach wodoodporności według normy EN 204: D4 oraz D3. Stosowanie tych produktów pozwala na utrzymanie dużej wydajności procesu produkcyjnego z zachowaniem posiadanego parku maszynowego. Nadal można korzystać z obecnej technologii: tradycyjnych pras półkowych, ciągłego działania oraz pras wysokiej częstotliwości. Jednak największe wydajności przy zachowaniu doskonałej jakości klejenia uzyskuje się przy zastosowaniu technologii wysokiej częstotliwości.

Dodatkowym argumentem zastosowania tego rozwiązania jest zmniejszenie temperatury prasowania, co w bilansie rocznym daje duże oszczędności. Uzyskana jakość spoiny spełnia nawet bardzo restrykcyjne normy użytkowania elementów gotowych. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że klejone elementy spełniają wszystkie europejskie oraz pozaeuropejskie normy emisyjności formaldehydu, czyniąc produkty naszych klientów wyjątkowymi oraz bezpiecznymi podczas użytkowania.

Kiilto, realizując swoją Obietnicę dla Środowiska, stale udoskonala produkty pod względem bezpieczeństwa dla użytkowników i środowiska. Opracowuje i nadal wzbogaca szeroką gamę wyrobów o niskiej lub zerowej emisyjności lotnych związków organicznych.

Firma zachęca do kontaktu ze swoimi doradcami technicznymi w celu omówienia możliwości wprowadzenia innowacyjnych klejów w różnych procesach produkcyjnych.

Kiilto

Jest to rodzinna fińska firma chemiczna, założona w 1919 roku w Tampere. Siedziba Grupy Kiilto-Family oraz główna fabryka znajdują się w miejscowości Lempäälä koło Tampere, a pozostałe spółki i zakłady produkcyjne obecne są w 12 państwach okalających Morze Bałtyckie, zatrudniając ponad 1000 pracowników.
Kiilto Polska Sp. z o.o. jako dystrybutor produktów Kiilto na terenie Polski działa od 1997 roku, a w roku 2022 obchodzimy 25-lecie działalności spółki w Polsce.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług