Każdego stać na jakość

Od pewnego czasu na polskim rynku obserwuje się wysyp maszyn do obróbki drewna najróżniejszych marek. Jednakże bardzo duża część tej oferty to co najmniej niepewne rozwiązania dostarczane przez dostawców nieposiadających żadnego doświadczenia. Na rynku są oczywiście marki od lat uznane, z najwyższej półki, oferujące pełen profesjonalizm, ale ich cena z kolei jest jednak bardzo wysoka.

Celem tego artykułu jest przedstawienie producenta, który łączy w sobie korzystne ceny i sprawdzoną, wysoką jakość. Koncern PWA Austria z siedzibą w Linzu, właściciel marki Bernardo, już od 30 lat jest obecny na rynku, sprzedając swoje maszyny do obróbki drewna i metalu z wielkim powodzeniem w kilkunastu krajach na całym świecie.

Ogromnym uznaniem w Polsce cieszą się pilarki formatowe marki Bernardo. Austriacy kierują swą ofertę do bardzo szerokiego spektrum klientów. W ich ofercie możemy znaleźć zarówno piły formatowe dla hobbystów czy małych zakładów stolarskich, jak i profesjonalne formatyzerki dla dużych zakładów produkujących meble. Marka Bernardo zdobywa klientów w Polsce bardzo atrakcyjną ceną, przy gwarancji towaru bardzo dobrej jakości.

Przyjrzyjmy się bliżej jednemu z blisko 12 modeli pił formatowych marki Bernardo – Classic 3200.

Classic 3200 Bernardo

To wysokiej klasy pilarka formatowa, spełniająca wszystkie wymogi nowoczesnego rzemiosła i będąca idealną maszyną dla średnich i dużych warsztatów stolarskich. Posiada ona profesjonalny podcinak osadzoną na osobnym silniku o mocy 0,5 kW. Piła główna osadzona została na wydajnym, przeznaczonym do pracy ciągłej, w wymagających warunkach, 2-zakresowym silniku o mocy: S1 100% – 4 kW i S6 40% – 5,5 kW. Obrabiarka posiada również duży stół formatowy o długości 3200 mm oraz w miarę potrzeby jego poszerzenie i wydłużenie. Masywna, ciężka i stabilna konstrukcja gwarantuje użytkownikowi stabilność, precyzję i komfort pracy.
Cena katalogowa tej maszyny to blisko 5000 euro brutto, u bezpośredniego przedstawiciela w Polsce – w firmie Hafen z Siedlec, możemy zakupić tę pilarkę już za 17.700 zł brutto – niewątpliwie jest to bardzo dobra cena.

(pk)

Dane techniczne

Długość cięcia

3200 mm

Szerokość cięcia

1250 mm

Wysokość cięcia 90o

80 mm

Wysokość cięcia 45o

65 mm

Tarcza piły uchylna

45o

Maks. średnica tarczy głównej

315 mm

Średnica tarczy podcinającej

120 mm

Liczba obrotów tarczy piły głównej

4500 i 6000 obr./min.

Liczba obrotów piły podcinającej

8000 obr./min.

2-zakresowy silnik S1 100%

4,0 kW

S6 40%

5,5 kW

Silnik podcinający

0,5 kW

Wymiary (dł. x szer. x wys.)

3250 x 3150 x 900 mm

Waga

około 900 kg

www.hafen.pl

 
.