Cicha jak SuperSilent

Firma AKE Polska Sp. z o.o. oferuje wprowadzoną niedawno na rynek diamentową piłę tarczową SuperSilent. Narzędzie to posiada wiele zalet, jednak w szczególności eksponowany jest aspekt niskiej emisji hałasu podczas jego pracy.

Cisza

SuperSilent może pochwalić się redukcją hałasu nawet o 20 dB. Co istotne, przekłada się to na zmniejszenie odczuwanego przez człowieka poziomu głośności o 75%, a natężenia dźwięku aż o 99%. Poziom hałasu podczas pracy, nawet przy wolnych obrotach, może przyjmować wartość rzędu tylko 75 dB.

Bezpieczeństwo

SuperSilent wyznacza także nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa pracy. Nowoczesna konstrukcja tej piły, zęby diamentowe wykonane w technologii MicroGeo, prawie całkowicie ogranicza ryzyko zranienia operatora. Dodatkowo niemal w 100% wyeliminowano bicie narzędzia i to nawet podczas cięcia poprzecznego.

Uniwersalność

Prezentowana piła tnie praktycznie wszystkie materiały drewnopochodne. Nadaje się do obróbki płyt wiórowych, MDF, drewna litego, w zakresie cięcia wzdłużnego, jak i poprzecznego, a nawet takich materiałów jak laminaty. Uniwersalność tego narzędzia to gwarancja łatwej, pozbawionej przestojów obróbki drewna i różnych materiałów drewnopochodnych wykorzystywanych w zakładach stolarskich i meblarskich.

Jakość

Piła zapewnia uzyskanie rewelacyjnej powierzchni ciętego materiału, która jest tak gładką jak po heblowaniu. Proces ten przypomina cięcie skalpelem, zarówno przy wejściu, jak i wyjściu ostrza z materiału nie ma żadnych wad. Jakość ta jest stała przez cały okres używania narzędzia. SuperSilent posiada rzaz o wielkości tylko 2 mm (typ Select) lub 2,4 mm (typ Universal), co pozwala użytkownikom na maksymalne wykorzystanie obrabianego materiału, dzięki czemu unika się jego marnotrawienia.

Czystość pracy

Zastosowana w SuperSilent innowacyjna technologia odprowadzania wiórów Direct-Chip-Guide zapewnia ich usuwanie bezpośrednio do paska zwanego ChipBelt. Pasek ten istotnie zwiększa wydajność transportu wiórów, nadając im właściwy kierunek odprowadzania, dzięki temu też konwencjonalna przestrzeń potrzebna do ich odprowadzania stała się zbędna. Zasada ta sprawdza się także podczas obróbki materiałów, gdzie powstaje duża ilość wiórów, np. podczas cięcia płyt w pakietach. O skuteczności rozwiązania świadczą liczby: 9 na 10 wiórów dociera bezpośrednio do miejsca gromadzenia się pyłu i tylko
1 z 10 wiórów trafia na blat piły. Oczywiście przekłada się to na stabilność i czystość pracy, zwiększając wydajność obróbki.

Trwałość i oszczędności

Piła ma wysokiej jakości diamentowe ostrze tnące. W porównaniu do tradycyjnych pił tarczowych bez/lub z ostrzem z węglika spiekanego piły AKE wykazują „wieczną trwałość”. Niezwykłą ekonomiczność pracy uzyskuje się dzięki możliwości 2-krotnego ostrzenia (w zależności od typu piły). Użytkownik dodatkowo zyskuje wyeliminowanie uciążliwości wynikającej ze zmiany narzędzia oraz z długiego przestoju.

(jz)

.