Juno i Westa

Firma Aluprofil jest znanym od wielu lat producentem aluminiowych systemów do drzwi przesuwnych. W swoich produktach nieustannie stara się łączyć estetykę z funkcjonalnością oraz systematycznie wyznaczać coraz wyższe standardy jakości. Nie inaczej jest w przypadku wprowadzonych w ostatnim czasie do oferty rączek Juno i Westa.

Pierwszą rzeczą, która na wstępie rzuca się w oczy, jest zapewne grubość ścianek w tych profilach. Jest to szczególnie zauważalne na tle rynku, na którym to producenci, poszukując jak najniższej ceny, coraz częściej zapominają niestety o jakości. Każdą z rączek wyposażono także w komory konstrukcyjne mające na celu dodatkowe wzmocnienie sztywności. W kwestii wzornictwa każda z nich reprezentuje inny nurt designu.

Westa, będąca tak zwanym profilem otwartym, dzięki szerokiej płaszczyźnie oraz łagodnej linii trafi w gusta osób ceniących sobie walory aluminium we wzornictwie meblowym. Dodatkowo docenią ją zapewne kobiety posiadające dłuższe paznokcie, gdyż jej kształt został zaprojektowany tak, aby pozwalał na wygodne uchwycenie rączki.

Juno za to trafi zapewne w gusta użytkowników pragnących, by rączka była optycznym „przedłużeniem” wypełnienia. Specjalne przetłoczenia umożliwiające montaż okleiny PCV pozwalają w pełni dopasować kolorystykę rączki do wypełnienia drzwi, ciesząc oczy jedynie dyskretnym urokiem aluminium.

Jednak największą zaletą, jaką wnoszą do oferty obie rączki, jest poszerzenie możliwości konstrukcyjnych systemów do płyty 18 mm. Oprócz dotychczas stosowanych rozwiązań, polegających na mocowaniu profili i mechanizmów jezdnych do płyty, teraz możliwe jest również zastosowanie konstrukcji ramowej dobrze znanej dotychczas głównie z systemów 10 mm. Zastosowanie tego rozwiązania, oprócz solidniejszej konstrukcji, daje nam również możliwość zamontowania szkła za pomocą silikonowych klinów bez konieczności stosowania podkładu w postaci płyty.

Podsumowując, opisane powyżej nowości znajdą zapewne uznanie w oczach odbiorców ceniących sobie jakość oraz nietuzinkowe wzornictwo. Cieszy, że na rynku pojawiają się produkty reprezentujące wysoką jakość, których cena jest jednak dostosowana do możliwości konsumentów.

(mw)

.