Jezdny system regałów wspornikowych do magazynowania drewna

Dzięki nowemu systemowi regałów przesuwnych firmy OHRA firma J. Stocker Fensterbau AG mogła znacznie zwiększyć swoje możliwości składowania kantówkek przy niewielkim dodatkowym zapotrzebowaniu na powierzchnię. Cztery dwustronne regały wspornikowe zamontowane na wózkach jezdnych pozwalają na zwiększenie powierzchni magazynowej przy jednoczesnej oszczędności dróg transportowych. Sterowanie systemem odbywa się drogą radiową, np. z wózka widłowego lub alternatywnie ręcznie na wózku jezdnym. Sterowanie radiowe umożliwia również realizację funkcji specjalnych. Między innymi takich jak ustawianie regałów do ręcznej kompletacji lub automatyczne zwalnianie wjazdu do bramy hali po określonym czasie bez ruchu. Dodatkowo rozszerzono działanie zdalnego sterowania systemem, dzięki czemu może on być wykorzystywany również do obsługi czterech bram hali.

 

Nowoczesny zakład produkcyjny

Firma Stocker produkuje na zamówienie okna drewniane i drewniano-metalowe do wszystkich typów budynków. Najnowocześniejszy zakład produkcyjny umożliwia firmie szybko i elastycznie reagować na wymagania klientów. Rozbudowa zakładu obróbki drewna wymagała teraz znacznie większej pojemności do magazynowania sześciometrowych kantówek. Elementy te służą jako podstawowy materiał do produkcji okien. W tym celu należy jednak zająć jak najmniej miejsca w istniejącej już hali. Dlatego firma Stocker zainstalowała jezdny system regałów firmy OHRA: Składa się on z regału wspornikowego przymocowanego do podłogi i czterech dwustronnych regałów zamontowanych na wózkach jezdnych. Dzięki przesunięciu wózków do kompaktowego bloku magazynowego, do pracy z czterokierunkową układarką w danym momencie otwarty jest tylko jeden korytarz regałowy. To sprawia, że wykorzystanie przestrzeni jest bardzo dobre. Cztery regały jezdne mają długość 6,4 metra i oferują maksymalną wysokość składowania wynoszącą pięć metrów na pięciu poziomach regałów. Każde podwozie wytrzymuje załadunek ponad 39 ton.

 

Sterowanie systemem

Obsługa systemu odbywa się za pomocą dwóch sterowników radiowych lub ręcznie na wózku jezdnym. Ponieważ ponad 16-metrowa trasa przejazdu regałów przecina przejście do sąsiedniej hali, na bramie hali zainstalowano dodatkowy przycisk, którym można otworzyć odpowiedni korytarz regałów. Dodatkowo system sterowania został tak zaprogramowany, że po dziesięciu minutach bez ruchu regały automatycznie zwalniają wjazd do bramy. Sterowanie systemem regałów umożliwia również sterowanie łącznie czterema bramami hali. Kierowca wózka widłowego potrzebuje więc tylko jednego pilota, za pomocą którego może obsługiwać zarówno regały, jak i bramy. Regały mogą być również ustawiane w pozycji do kompletacji za pomocą systemu sterowania: Wszystkie pięć korytarzy między regałami jest otwartych, co umożliwia ręczne wyjmowanie drewna.

System regałów oddany do użytku w sierpniu 2020 roku oferuje zarówno wymaganą dodatkową pojemność magazynową, jak i znacznie wydajniejsze i bardziej wygodne pobieranie drewna.

J. Stocker Fensterbau AG

W 1981 roku Hans Stocker przejmuje zakład stolarski po swoim ojcu i zakłada firmę J. Stocker Fensterbau AG. Produkcja okien staje się głównym kierunkiem działalności firmy. Następnie w 2013 roku firmę przejmuje Daniel Egli. Obecnie firma Stocker zatrudnia ponad 25 osób. Dostarcza ona klientom z rejonu Badenii, Lucerny i Zug okna na wymiar do wszystkich typów budynków. Sercem produkcji jest supernowoczesny zakład Weinig Conturex. W pełni automatycznie i z maksymalną precyzją przetwarza dostarczone drewno na trzech portalach roboczych na wszystkie żądane wymiary i rodzaje profili. Następnie zmontowane ramy są automatycznie malowane i montowane są okna wysokiej jakości.

OHRA

W 1979 roku rozpoczyna się historia sukcesu firmy OHRA Regalanlagen GmbH. Ottokar Hölscher założył wtedy firmę produkującą i sprzedającą regały. Niemiecka firma szybko rozwinęła się na rynku. Stało się to w szczególności dzięki innowacyjnym regałom wspornikowym. W przeciwieństwie do konkurencji ramiona regałów wspornikowych umieszcza się w wytłoczonych profilach. Dzięki temu opatentowanemu rozwiązaniu ramiona wspornika można przestawiać w każdym momencie i bez użycia narzędzi. Regały wspornikowe i paletowe firmy OHRA charakteryzują się szczególnie wysoką nośnością, wytrzymałością i trwałością. Oferta obejmuje zarówno proste rozwiązania regałowe, jak i kompletne hale regałowe. W ofercie są także kompleksowe, w pełni zautomatyzowane systemy magazynowania i kompletacji zamówień. Dzięki indywidualnym rozwiązaniom logistycznym firma OHRA ma ugruntowaną pozycję w wielu branżach. Firma reprezentują własne biura sprzedaży w 13 krajach. W 2019 r. europejski lider rynku regałów wspornikowych obchodził 40-lecie istnienia.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług