Jasna strona mebla

Oprawy meblowe GTV


Nowoczesna, trwała i energooszczędna technologia LED jest coraz częściej wybierana przez konsumentów. Diody stosuje się w postaci źródeł światła wkręcanych do istniejących opraw oświetleniowych (w miejsce tradycyjnych żarówek żarnikowych i CFL), a także w formie opraw z wbudowanymi na stałe diodami LED.

W szerokiej gamie żarówek i opraw oświetleniowych marki GTV, wykorzystujących nowoczesną technologię LED, znajdują się dwie nowe oprawy meblowe: kwadratowa oprawa LED Estella oraz oprawa z czujnikiem zbliżeniowym LED Soria.

„Stosowanie źródeł światła opartych o technologię LED powoli staje się standardem w każdym gospodarstwie domowym. Z wykonanych przez nas badań wynika, że wymiana tradycyjnych żarówek żarnikowych na źródła LED w małym domu daje średnio oszczędność 180 zł w ciągu roku. Ale nie tylko oszczędność, jak również walory estetyczne i możliwości aranżacyjne powodują, że tego typu oświetlenie staje się coraz bardziej popularne i chętnie wybierane” – mówi Michał Kołodziński, technolog oświetlenia GTV.

LED Soria – wygoda użytkowania
Oprawa LED Soria wyróżnia się smukłą i elegancką obudową, która idealnie komponuje się z wnętrzem każdego mebla.

Dzięki zastosowaniu czujnika ruchu produkt idealnie sprawdza się przy oświetlaniu wnętrza mebli: szafy czy też garderoby. Włączanie i wyłączanie oprawy dokonuje się automatycznie podczas otwierania/zamykania drzwi szafy lub frontu szafki. Tak nowoczesne rozwiązania z pewnością usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających użytkowników mebli.

Wysokie parametry świetlne oprawy LED Soria – strumień świetlny 110 lm oraz kąt rozsyłu światła – 120o – gwarantują przyjemne i jasne światło, które idealnie rozświetli pożądaną powierzchnię.

Łatwość montażu daje nieograniczone możliwości zastosowania, również w meblach o nietypowych wymiarach.

LED Estella – minimalizm i oszczędność energii
Nowoczesny design oprawy LED Estella w połączeniu z innowacyjną technologią LED tworzy estetyczne i wydajne oświetlenie przestrzeni meblowych.

Oprawy LED Estella dobrze sprawdzają się w oświetleniu miejscowym i pomocniczym. Ich typowym zastosowaniem może być oświetlenie kuchennych blatów roboczych oraz barków, półek i innych przestrzeni w meblach. Oprawy LED Estella łączą w sobie ponadczasową stylistykę z maksymalną funkcjonalnością i wysoką wydajnością. Matowana powierzchnia oraz łagodna forma umożliwiają harmonijną integrację z dowolną architekturą mebla.

Diody LED w Oprawie Estella osłonięte są kloszem rozpraszającym, a ich kąt rozsyłu wiązki światła jest szeroki i wynosi 120o. Zastosowane diody emitują przyjemne, jasne światło o temperaturze barwowej dogodnej do prac domowych oraz komfortowego wypoczynku.

W celu efektywnego działania oprawy LED potrzebują podłączenia do odpowiednich transformatorów. Firma GTV dysponuje szeroką gamą transformatorów LED. Obecnie na rynek wprowadzono najnowszy model supercienkiego Transformatora LD-SZA LED. Zasilacz jest dostępny w pakiecie z dystrybutorem na 6 gniazd i pozawala na podłączenie kilku punktów świetlnych. Transformator LED firmy GTV posiada międzynarodowy certyfikat jakości TÜV Rheinland.

Wszystkie oprawy oraz akcesoria LED firmy GTV spełniają rygorystyczne kryteria bezpieczeństwa i niezawodności. Są przyjazne dla środowiska naturalnego, wykonane z wyselekcjonowanych komponentów. Posiadają wymagane certyfikaty: ROhs, CE.

(mk)
 

.