Jak stworzyć idealnie skrojoną kuchnię?

Wszystko, co nas otacza, jest odzwierciedleniem personalnych upodobań. Zazwyczaj wybieramy rzeczy tak, aby podobały się nam w danej chwili i zarazem pasowały do naszego stylu, czyli poprzednich decyzji zakupowych. Jednak jest spora różnica pomiędzy małymi dodatkami, takimi jak nowy wazon, a dużymi zakupami – na przykład zabudowy kuchennej, dekorów czy sprzętu AGD. Dlatego też, wybierając rzeczy droższe, najczęściej staramy się stawiać na ponadczasowe wzory, które nie opatrzą się w ciągu kilku miesięcy i pozwolą na wygodne dopasowanie kolejnych elementów aranżacyjnych.

 

Przeważnie mamy w głowie wizję kuchni, dopóki nie staniemy przed wyborem jednego konkretnego dekoru… z tysięcy dostępnych wariantów. Okazuje się również, że niestety to nie wszystko. Na efekt finalny składa się połączenie dekorów oraz obrzeży. Ich odpowiednia kombinacja sprawia, że fronty i brzegi poszczególnych elementów wyglądają jak wykonane z jednorodnego materiału. Do tego dochodzi jeszcze struktura, która decyduje m.in o wrażeniach dotykowych oraz o tym, czy całość wygląda autentycznie. Inną powierzchnię powinna mieć płyta naśladują marmur, a inną drewnopodobna dębowa.

Warto wiedzieć, że producenci zdają sobie sprawę z nawarstwiających się trudności i wychodzą nam naprzeciw. Jednym z liderów w dziedzinie innowacji jest EGGER, czyli międzynarodowy potentat w produkcji płyt meblowych. Wraz z nową kolekcją wysokiej jakości dekorów otrzymujemy gotowe zestawy dekorów, struktur i obrzeży. Klarownie dopasowane do naszych upodobań.

„Kolekcja EGGER to innowacyjne spojrzenie na projektowanie mebli. Producent pogrupował swój asortyment w 9 tematycznych światów, które nawiązują do wiodących stylów w architekturze wnętrz. W każdym z nich znajdziemy szczegółowo przemyślane kombinacje wzorów. To nie tylko gotowa recepta na blat w marmurowym stylu, ale i całą kuchnię wpisującą się w pożądany klimat. Od nowoczesnego, skandynawskiego, klasycznego, poprzez loftowy, vintage, aż po glamour. Przykładowo szukamy czegoś naturalnego, rustykalnego. Możemy więc zdać się na świat PureNature. Tam znajdziemy nie tylko umiejętnie postarzony dekor H1344 Dąb Sherman w kolorze koniakowego brązu, ale i dopasowaną do niego strukturę ST32 Feelwood Vintage. Dzięki temu efektowny rysunek drewna wzbogacimy o realistyczne wrażenia dotykowe. Do wszystkich dekorów przygotowano uzupełniające obrzeża, więc nie musimy martwić się o różnice w odcieniach lub inne dysproporcje” – mówi Robert Sikora, ekspert z JAF Polska.

Kuchnia na lata

Spójne łączenie materiałów to również rozwiązanie przyszłościowe. EGGER wprowadza nowe wzory co 3 lata, jednak dotychczasowe pozostają w ciągłej sprzedaży. Rozbudowana kolekcja materiałów gwarantuje dostęp do najpopularniejszych wzorów, które niezależnie od partii wyglądają tak samo. Dlatego dobór fragmentu pasującego obrzeża nie stanowi problemu – nawet po kilku latach. Bardzo trudno będzie własnoręcznie polakierować dwa kawałki drewna tak, żeby wyglądały identycznie. Zwłaszcza w długich odstępach czasu. Natomiast dobrać brakujący dekor lub obrzeże razem z EGGER? Nic prostszego.

Kto szuka, ten znajdzie

Czy wiesz, że dekory wielu producentów łatwo znajdziesz w jednym miejscu? Zamiast jeździć po salonach i wertować kolejne próbniki, wystarczy skorzystać z internetowej Wyszukiwarki Dekorów JAF.

„Pod adresem www.jaf-polska.pl/decorfinder czeka na nas prawie 1000 różnych wzorów. Poszukiwania możemy zacząć albo od zaznaczenia typu dekoru (m.in. drewno, kamień, metal, okleina naturalna), albo od grupy powierzchni (np. abstrakcyjna, unikolor). Do wyboru mamy też oczywiście sortowanie po gatunku drewna, nazwie producenta lub numerze dekoru. Od razu widzimy listę dostępnych produktów z aktualnymi cenami. Czytelnie podsumowane i dostępne o każdej porze z laptopa czy nawet smartfonu.

Na wstępie warto jest się zalogować, żeby wykorzystać możliwości tego narzędzia w pełni. Od teraz możemy sobie wygodnie zapisywać przeglądane dekory i wracać do nich w dowolnym momencie. To przydatna sprawa, zwłaszcza gdy nie możemy się zdecydować i chcemy porównać kilka alternatywnych opcji” – podpowiada Robert Sikora z JAF Polska.

Chociaż diabeł tkwi w szczegółach, jak widać, nie trzeba się ich bać. Wiedzieć, gdzie szukać – to już połowa sukcesu. Nowoczesne rozwiązania pozwalają dokonać komfortowego oraz pewnego wyboru. Teraz wystarczy zaparzyć sobie kawę, a resztę spokojnie dopasujemy na ekranie domowego komputera. W ten sposób zbudujemy wystrój, w którym czujemy się dobrze i wyrażamy siebie.

JAF

Dostawca działa na rynku od ponad siedmiu dekad i posiada swoje oddziały w wielu lokalizacjach na terenie prawie dwudziestu krajów. Działalność w Polsce firma rozpoczęła w 2008 r. Jest dystrybutorem hurtowym drewna i innych materiałów, a ponad 70-letnia tradycja Grupy JAF w sprzedaży drewna, rozwinięta sieć placówek i ogromna różnorodność produktów stawia JAF na pozycji jednego z liderów tej branży.

https://www.jaf-polska.pl/

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług