Intrygująca nieoczywistość – uchwyty firmy Nomet

Współczesne wzornictwo to nie tylko intrygująca podróż w kierunku oryginalnej, nietuzinkowej estetyki, ale również troska o rozwiązania wygodne i ergonomiczne. Designerskie dodatki i akcesoria meblowe powinny być zatem funkcjonalnym smaczkiem, który dodaje całości aranżacji pazura i czyni ją nieoczywistą. Taka jest kolekcja Torn, o której niezwykłości decyduje ciekawe połączenie różnych materiałów oraz troska o detal. Dzięki temu uchwyty są ozdobą samą w sobie i tworzą doskonałą oprawę nawet dla najprostszych frontów meblowych.

 

Prostota i funkcjonalność

Kształty uchwytów pozostają geometryczne i łagodne jednocześnie. Subtelne zaokrąglenia na końcach dodają im przyjemnej lekkości i doskonale wpisują się w najnowszy trend soft puryzmu, który odznacza się zredukowanym wzornictwem, prostymi liniami oraz przyjemną w dotyku fakturą. Estetyka ta ma łagodzić zmysły i wprowadzać do wnętrz harmonijny rys. Patrząc na kolekcję Torn, trudno nie zwrócić uwagi na nieoczywiste połączenie dwóch form – wydłużonego prostokąta będącego podstawą uchwytu oraz dekoracyjnego pręta o walcowatym kształcie. Taka zabawa konwencją sprawia, że prezentują się bardzo nietypowo pomimo zastosowania najprostszych, geometrycznych środków stylistycznych.

Proste, minimalistyczne kształty uchwytów fantastycznie wypadną zarówno we wnętrzu o charakterze minimalistycznym, jak i przestrzeniach zaaranżowanych w stylu industrialnym. Z kolei w przestrzeniach stylizowanych na vintage tego typu akcesoria mogą okazać się intrygującym kontrapunktem do wiodącego zamysłu aranżacji.

Kolejną wariacją kolekcji jest wersja z wydłużonym prętem. Dzięki takiemu zabiegowi stylistycznemu akcesoria prezentują się bardziej masywnie, dlatego jeśli ktoś preferuje ascetyczne, ale jednocześnie zdecydowane aranżacje z pazurem, taki model z pewnością przypadnie mu do gustu. Jest to także doskonałe rozwiązanie do szafek o większych rozmiarach, które potrzebują uchwytów o bardziej okazałych gabarytach. Taki uchwyt zapewnia również dwie możliwości otwierania szafek – zarówno poprzez złapanie za pionową blachę, jak i poziomy pręt.

Innowacyjne kształty

Kolekcja Prato to efekt poszukiwania i odkrywania świeżych i innowacyjnych pomysłów przy jednoczesnym respektowaniu wymagań funkcjonalnych i ograniczeń technologicznych. To rozwiązanie płynące z chęci użycia jak najprostszych środków stylistycznych projektowo połączonych w spójną całość. Spójną, ale intrygującą i nietypową. Kolekcja Prato składa się z różnych wariacji zabawy geometrycznymi wzorami, zarówno pełnymi, jak i z ażurowymi wycięciami. Potrafi zmienić i wpłynąć na wygląd całej aranżacji. Czasami niepozorny detal potrafi w zdecydowany sposób zaważyć na konwencji wystroju wnętrza, dodać mu pazura lub wręcz przeciwnie, wprowadzić do aranżacji przyjazne nuty delikatności.

Bezpretensjonalny wygląd uchwytów Nomet oraz ich wysoka funkcjonalność sprawiają zatem, że akcesoria doskonale odnajdą się w stylowych, nowoczesnych wnętrzach z industrialnym charakterem.

Obejrzyj na żywo

Przedstawione modele uchwytów, a także inne innowacyjne rozwiązania firma Nomet zaprezentuje na targach Warsaw Home & Contract 2022 w Nadarzynie koło Warszawy, trwających od 19 do 22 października. Producent zaprasza do hali D, na stoisko D2.02.

(eg)

https://www.nomet.pl/

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług

pojemniki do przypraw