Innowacyjne nowości firmy Häfele

Szeroka oferta akcesoriów firmy Häfele jest systematycznie rozwijana. Wprowadzane są kolejne warianty i udoskonalenia, a także całkiem nowe rozwiązania. Celem jest jak najbardziej praktyczne i najwygodniejsze użytkowanie mebli. Przyjrzyjmy się, co ciekawego proponuje niemiecki producent w bieżącym sezonie, w tym w szczególności do mebli kuchennych.

 

Free Space – oszczędność przestrzeni

Free Space to rewolucyjne rozwiązanie przeznaczone do szafek z klapami. Aktualnie jest to najmniejszy, bezzawiasowy podnośnik na rynku. Po zamontowaniu zajmuje jedynie 63 mm wnętrza szafki. Umożliwia on projektowanie estetycznych i bardzo funkcjonalnych szafek. Doskonale sprawdza się nie tylko w meblach kuchennych, ale również w łazienkowych czy salonowych.

Kompaktowe rozmiary nie przeszkadzają, by pracował z ciężkimi frontami. Mogą mieć one nawet wagę do 10,7 kg – przy wysokości frontu 400 mm. W standardzie kąt otwarcia podnośnika wynosi 107°. Jednak wbudowany ogranicznik pozwala zmniejszyć go do 90°. Free Space posiada regulację wysokości, ustawienia bocznego i nachylenia frontu oraz siły, z jaką działa. Dostępny jest w 4 kolorach: białym, jasnoszarym, antracytowym i czarnym.

Niezwykłość produktu potwierdzają uznane, międzynarodowe wyróżnienia. Za wyjątkowy design otrzymał nagrodę Red Dot Award, za funkcjonalność „High Product Quality” na targach interzum. W Polsce został wyróżniony Diamentem Meblarstwa 2020.

Jest już zapowiedź kontynuacji podnośnika Free Space 1.11. Będzie to model większy, oznaczony symbolem 6.11. Będzie miał wciąż kompaktowe rozmiary, ale zwiększy jego udźwig do 15 kg w przypadku klap o wysokości 400 mm. Otwory montażowe pozostaną bez zmian. Nowy model jest odpowiedzą firmy Häfele na zgłaszane przez klientów zapotrzebowanie.

H21 – ponadczasowa elegancja

Häfele jest także producentem uchwytów meblowych o własnym wzornictwie. Wprowadzona w tym roku, najnowsza kolekcja H21 zawiera propozycje prostych i eleganckich form. Modele posiadają wykończenie z kutego żelaza, surowej miedzi lub postarzanego złota. Będą one więc nadawać charakteru meblom stylizowanym i doskonale komponować się z nowoczesnymi wnętrzami, w których stosuje takie naturalne materiały jak granit, marmur czy surowy metal.

Wśród propozycji na rok 2021 warto zwrócić uwagę na modele zwiększające bezpieczeństwo higieniczne. Są one pokryte standardowo powłoką antybakteryjną. Należy zaznaczyć, że na życzenie każdy z uchwytów firmy Häfele może mieć  taką powłoką z certyfikatem bezpieczeństwa.

Loox 5 – innowacyjny system oświetleniowy

Firma Häfele jest czołowym producentem oświetlenia LED-owego do mebli. Loox 5, czyli system piątej generacji, to nowe paski LED, designerskie profile, zasilacze, przełączniki i akcesoria dodatkowe. Do tego dochodzi innowacyjna technologia zdalnego sterowania, wykorzystująca łączność poprzez Bluetooth w urządzeniach mobilnych, pilotach i przełącznikach ściennych. System wyróżnia się nowoczesnymi, zaawansowanymi technicznie zasilaczami oraz elastycznymi w użyciu modułami dobieranymi do potrzeb użytkownika. Zapewnia to jego szeroki zakres zastosowań, upraszcza instalację i daje możliwość efektywnego łączenia różnych opraw, taśm i przełączników.

System sprawdzi się nie tylko jako oświetlenie funkcjonalne stref roboczych w kuchni i garderobie, ale również jako oświetlenie komfortowe i nastrojowe w salonie czy sypialni.

Loox 5 jest stale rozwijany przez firmę Häfele. W tym roku został uzupełniony o nowe elementy. Doszły do niego między innymi: krawędziowa taśma LED Silicon Side View, zapewniająca elastyczność montażu oraz cienka linia świetlna o szerokości zaledwie 4 mm.

Häfele

Jest to globalne przedsiębiorstwo, którego historia zaczyna się w 1923 roku. Oferuje ono największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów. Łącznie w ofercie znajduje się ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach. Firma ma ponad 160 tys. klientów na całym świecie, 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.

(opr. jz)

http://hafele-systemy.pl/

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług