IMA Schelling inwestuje w zakład w Polsce

Trwa rozbudowa zakładu firmy IMA Schelling w Środzie Wielkopolskiej. Jest to jedna z czterech fabryk, które producent posiada na całym świecie. Wskutek inwestycji powstaną dodatkowe miejsca pracy, a powierzchnia hal zostanie prawie podwojona. Bezpośrednim powodem rozbudowy jest stale rosnące zapotrzebowanie na produkty IMA Schelling z obszaru technologii transportu i przeładunku, które automatyzują procesy produkcyjne.

 

Do tej pory w polskim zakładzie wytwarzano najmniejsze maszyny z serii Novimat oraz mniejsze linie transportowe. Teraz program produkcyjny zostanie rozszerzony o dodatkowe elementy z obszaru transportu i manipulacji materiałami produkcyjnymi. Wraz z rozbudową fabryki w Polsce następuje także restrukturyzacja światowej sieci produkcyjnej IMA Schelling. „W przyszłości wszystkie nasze zakłady produkcyjne będą koncentrować się na pewnych kluczowych kompetencjach, a tym samym gwarantować efektywne tworzenie wartości” – wyjaśnia COO Christoph Geiger.

Do 40 nowych pracowników

Zakład w Środzie Wielkopolskiej obejmował dotąd halę produkcyjną o powierzchni około 8000 m2. W trakcie rozbudowy istniejąca powierzchnia powiększy się o prawie 7 tysięcy m2. Planowany jest również nowy kompleks biurowy, w którym znajdą się pomieszczenia socjalne, biura projektowe oraz miejsca pracy dla techników serwisowych. Nowe budynki mają zostać oddane do użytku już jesienią 2022 r. Liczba pracowników, licząca obecnie 179 osób, zwiększy się o około 40 nowo zatrudnionych.

6 mln euro

Wartość inwestycji Grupy IMA Schelling w Polsce wyniesie około 6 milionów euro, a wszystkich inwestycji na świecie 17 milionów euro. Tak więc nakłady na fabrykę w naszym kraju stanowią ponad jedną trzecią całości inwestycji czynionych przez Grupę. „Ekspansję należy również rozumieć jako wyraźne zaangażowanie w nasz zakład produkcyjny w Polsce” – podkreśla Christoph Geiger.

Oprócz Środy Wielkopolskiej Grupa IMA Schelling posiada trzy inne zakłady produkcyjne. Mieszczą się one w Lubece w Niemczech, w Schwarzach w Austrii i w Kechnec na Słowacji.

Idealne rozwiązanie dla każdego

Grupa IMA Schelling opracowuje, projektuje i produkuje maszyny i urządzenia dla firm zajmujących się obróbką drewna, tworzyw sztucznych i metali. Jej klientami są zarówno międzynarodowi producenci mebli, rodzinne przedsiębiorstwa stolarskie, jak i producenci samolotów.

Firma czerpie z ponad 100-letniego doświadczenia, opracowując innowacyjne rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów, dla najbardziej zaawansowanych linii produkcyjnych. Inteligentne rozwiązania high-end projektują pracownicy w czterech jednostkach biznesowych: Zarząd, Obróbka Drewna, Precyzja i Doradztwo. Producent posiada rozległe doświadczenie w sektorze obróbki drewna między innymi w takich dziedzinach, jak: cięcie, wiercenie, obróbka krawędzi oraz rozwiązania logistyczne. W skład portfolio firmy wchodzą także niestandardowe strategie rozwoju biznesu w oparciu o wartość dodaną, a także doradztwo, oprogramowanie i produkty do digitalizacji.

IMA Schelling posiada na całym świecie 16 filii i 70 partnerów handlowych i cztery zakłady produkcyjne. W 2020 r. IMA Schelling i jej 1670 pracowników na całym świecie wygenerowały łączny obrót przekraczający 250 milionów euro.

(jz)

Prace budowlane w zakładzie Grupy IMA Schelling w Środzie Wielkopolskiej.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług