IDEALNA KUCHNIA

Duża, przestronna kuchnia, w której wszystko ma swoje miejsce i jest na wyciągnięcie ręki to marzenie wielu z nas. Funkcjonalna, wygodna i piękna. Idealna kuchnia to taka, w której chcesz nie tylko gotować smakowite potrawy, ale również taka, która dostarcza przyjemności, kiedy w niej przebywasz.

Kuchnia to oprócz ergonomii i wygody również emocje. To do niej schodzą się domownicy, aby coś przygotować co zjedzenia i często również zjeść. To w kuchni najczęściej dzieją się najważniejsze wydarzenia, a przede wszystkim dokonuje się niemal codziennie niezwykły rytuał gotowania, jednoczący ludzi od zawsze. Mylisz kuchnia – my mówimy: otwórz się na nowe doświadczenia, które sprawią, że zakochasz się w funkcjonalności, wygodzie i estetyce propozycji marki Peka.

Wszystko w zasięgu ręki – to jedna z naszych zasad idealnej kuchni. Dispensa to sprytne rozwiązanie, które sprawia, że jednym ruchem ręki możesz wyciągnąć całą zawartość cargo na zewnątrz. Nawet jeśli jest załadowana po brzegi – system DISPENSA wy­suwa się lekko i płynnie. A kiedy masz już swobodny dostęp do wszystkich niezbędnych produktów, możesz oddać się magii gotowania w swojej kuchni! Nie musisz szukać towarów w różnych szafkach, ani otwierać i zamy­kać każdej z nich, czy przekładać całej zawartości, by sięgnąć po produkt ukryty w głębi. Ciesz się wygodą i po prostu gotuj!

Idealny porządek w domowej spiżarni to jedno z najważniejszych wyzwań w kuchni. Zastosuj system Tandem, a niemożliwe stanie się możliwe. Nawet jeśli na co dzień w Twojej kuchni jest mnóstwo zapasów, dzięki Tandemowi zawsze będziesz mieć pewność, ze wszystko znajduje się we właściwym miejscu. Idealnie komponuje się z lodówką, dlatego, że umożliwia prze­chowywanie wszystkich suchych produktów w jednym miejscu. Nie musisz już chodzić po całej kuchni, by wykonać kompletną listę zaku­pów. Brzmi interesująco? Spójrz na ten wygodny sposób przechowywania – tylko w systemie Tandem możesz umie­ścić produkty zarówno na drzwiach, jak i półkach wewnętrznych. Dzięki temu, że w mo­mencie otwierania tylne półki przybliżają się do Ciebie, zawsze możesz łatwo sięgnąć nawet w najgłębsze zakamarki tej wyjątko­wej spiżarni.

Le Mans

Czy wiesz, że Le Mans to słynny tor wyścigowy we Francji i najsłynniejszy 24-godzinny wyścig świata? Le Mans to również najsłynniejsze rozwiązanie do szafek narożnych i nie bez powodu nawiązuje nazwą do znanego na całym świecie toru. Kształt tej niezwykłej półki jest niemal identyczny! Opływowy kształt półek sprawia, że idealnie nadają się do zagospodarowania tzw. ślepego narożnika, umożliwiając przechowywanie okrągłych i owalnych naczyń. Jednocześnie pozwala maksymalnie wykorzystać powierzchnię magazynową. Duże patelnie, brytfanny czy garnki – w końcu znalazły swoje miejsce w Twojej kuchni! System narożny Le Mans zapewnia łatwy dostęp do wszystkich naczyń, nawet tych znajdujących się w głębi szafki.

Tworzenie rozwiązań, które zapewnią Ci maksymalny komfort – to kolejna z naszych zasad idealnej kuchni. Magic Corner Comfort wykorzystuje przestrzeń w rogu pomieszczenia do maksimum i skutecznie zagospodarowuje nawet najbardziej niedostępne miejsca. Możesz w nim przechowywać małe urządzenia AGD w pudełkach lub naczynia. Kosze znajdujące się z tyłu mogą zostać łatwo wysunięte na zewnątrz, co zapewnia Ci pełen dostęp do zawartości.

Snello

Poznaj Snello – system, który do perfekcji opanowuje nawet najbardziej wąskie wnęki pomiędzy innymi szafkami. Dzięki temu przemyślanemu rozwiązaniu stworzysz ergonomiczną szafkę o różnych funkcjach nawet w najbardziej niedostępnym miejscu. Potrzebujesz miejsce na ręcznik kuchenny? Użyj modułu z wieszaczkiem. Potrzebujesz miejsca na małe buteleczki? Użyj wąskiej półeczki. Potrzebujesz jednego i drugiego? Możesz stworzyć Snello z obiema dodatkowymi funkcjami!

 

Szuflada to ogromne królestwo pełne wspaniałych przyborów. Różnorakie noże, kształtne łyżki, eleganckie widelce – to zaledwie początek! Są jeszcze chochle, sztućce serwisowe, trzepaczki, mieszadełka, łopatki… Któżby je wszystkie zliczył? Dlatego właśnie stworzyliśmy ergonomiczne wkłady na sztućce, dzięki którym raz na zawsze wprowadzisz ład i porządek do Twojego królestwa w szufladzie! Wkład na sztućce CLASSICO w kolorze antracytowym, białym lub szarym to trwałe, estetyczne i wygodne rozwiązanie. Jeśli Twoja szuflada służy Ci nie tylko do przechowywania samych sztućców, ale również przypraw, z pomocą przychodzi odpowiedni typ wytłoczki SEPARADO.

Spaceflexx

Przechowywanie pudełek do żywności to na swój sposób ciekawe wyzwanie. Z jednej strony może wydawać się to zabawny kłopot, a z drugiej strony bałagan, jaki robią w szufladzie jest całkiem realny. Zwłaszcza, że różny kształt pudełek absolutnie nie sprzyja uporządkowaniu! Poza tym cały czas się przewracają. I w tym momencie z pomocą przychodzi system Spaceflexx, który po mistrzowsku rozprawia się z niesfornymi pudełkami. Organizer składa się z bocznych ramek i wewnętrznych, elastycznych przegródek, które dopasowują się kształtem do przechowywanych pudełek i pojemników.

Czystość to niezwykle ważna zasada w idealnej kuchni. Jak ją osiągnąć? Dzięki dyscyplinie i zastosowaniu funkcjonalnych koszy na śmieci. Czy wiesz, że w każdej kuchni kosz to najczęściej używany element wypo­sażenia? Co najmniej kilkanaście razy w ciągu dnia każdy z nas otwiera szafkę z koszem i coś do niego wyrzuca. Odpadki organiczne, plastik, papier czy szkło – to wszystko wymaga segregacji w trosce o środowisko naturalne. Wybierając funkcjonalny kosz na śmieci, który zapewni Ci bezpro­blemową segregację chronisz środowisko. Kosze z oferty Peka zapew­niają łatwy dostęp do pojemników, wygodną obsługę i czyszczenie.