HYDRO-LIFT i INTER-STOP

Firma Pivexin Technology Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem renomowanego producenta sprężyn gazowych Stabilus GmbH. Oferowane produkty niemieckiej produkcji cieszą się uznaniem wśród kontrahentów głównie ze względu na wysoką jakość, funkcjonalność i estetyczny wygląd.

Jedną z głównych grup produktów marki Stabilus, dystrybuowanych przez firmę Pivexin Technology, są sprężyny gazowe pchające LIFT-O-MAT. Poza standardową wersją sprężyny pchającej (używanej np. do podnoszenia frontów meblowych) w ofercie znaleźć można innowacyjne modele, takie jak HYDRO-LIFT i INTER-STOP.

HYDRO-LIFT to sprężyna gazowa, która dzięki specjalnej budowie wewnętrznej umożliwia bezstopniowe pozycjonowanie na danej długości skoku. Ponowne „ruszenie” siłownika następuje po ponownym użyciu siły manualnej. Dzięki HYDRO-LIFTOWI można uzyskać pewne utrzymanie danej pozycji bez konieczności użycia dodatkowych systemów zwalniających.

INTER-STOP łączy ze sobą właściwości LIFT-O-MATU z dynamiczną amortyzacją i funkcją trzymania pozycji HYDRO-LIFT. Skok może być podzielony na dwa lub więcej zakresów tych funkcji. Na określonej długości wysuwu tłoczyska sprężyna może zatrzymywać się bezstopniowo, a w kolejnej fazie skoku sprężyna może swobodnie wysuwać się aż do określonego punktu, w którym się zatrzymuje.

Oba modele sprężyn gazowych znajdują swoje zastosowanie w podobnych aplikacjach, m.in. w meblach tworzonych z myślą o szkolnictwie. Zastosowanie w biurku HYDRO-LIFTA umożliwia pozycjonowanie otwarcia blatu na dowolny kąt. Kolejnym ciekawym zastosowaniem, tym razem INTER-STOPU, jest okap kuchenny. Użytkownik, chcąc regulować nachylenie okapu, może nim swobodnie manipulować do określonej wysokości skoku i zatrzymywać go na dowolnej pozycji. Natomiast gdyby chciał wymienić np. filtr, może swoją siłą wypchnąć poza tę strefę i pozwolić sprężynie gazowej na całkowite otwarcie okapu.

Sprężyna gazowa HYDRO-LIFT często używana jest w „ramionach” do lamp, telewizorów czy monitorów. Umożliwia bezstopniowe pozycjonowanie na danej długości skoku, dając przede wszystkim komfortowe użytkowanie oraz estetyczny wygląd produktu.

Pracownicy firmy Pivexin Technology Sp. z o.o. pozostają do dyspozycji klienta, służąc wsparciem technicznym i pomocą. Starając się pomóc w znalezieniu najbardziej funkcjonalnego rozwiązania, proponują sprężyny gazowe dopasowane do zindywidualizowanych potrzeb klienta.

Specjalnie dla czytelników miesięcznika „Meble, Materiały i Akcesoria” firma Pivexin Technology przygotowała wyjątkową ofertę. Każdy klient, który zapyta o oferowane przez nią sprężyny gazowe HYDRO-LIFT bądź INTER-STOP, powołując się na ten artykuł, otrzyma aż 15% rabatu. Dostawca zaprasza do kontaktu i współpracy.

(ap)
 

.