Herkules – komfort w gospodarce obiegu zamkniętego

Firma Herkules, uznany producent systemów sprężynowych do mebli tapicerowanych oraz materacy, mając na uwadze dobro naszej planety dąży do ograniczenia ilości zużywanych surowców, redukcji emisji CO2 oraz zminimalizowania ilości powstających odpadów. Wszystkie produkty tej marki są dostosowane do użycia w obiegu zamkniętym. Po zakończeniu cyklu życia mebla można je w pełni poddać recyklingowi i ponownie wprowadzić do procesu produkcyjnego.

 

Stosując produkty firmy Herkules można wytwarzać materace oraz meble tapicerowane przy zastosowaniu zasad obiegu zamkniętego. Poniżej prezentujemy dwie grupy takich „zielonych” wyrobów.

A.NEXT Pure – Bonnell oraz sprężyny faliste

Produkty te można krótko określić jako proste i dobre. Wśród zalet sprężyn wykonanych z samego drutu wymienić należy najwyższą stabilność oraz przenikalność powietrza. Jest to też jednak wręcz klasyczne „zielone rozwiązanie”. Zużyte sprężyny z łatwością można przetopić na nową stal.

A.NEXT Uni – Kieszonki PP

Nowatorskie rozwiązanie użyte przy produkcji formatek kieszeniowych, które zapewnia najwyższy komfort, ale pozwala też zachować „zielone ambicji”. Jest to możliwe, dzięki nowej technologii klejenia opracowanej w Grupie AGRO. Polega ono na tym, że kieszonki z wysokiej jakości włókniny PP łączone są przy pomocy kleju opartego na tej samej bazie. Dzięki temu, w procesie recyklingu, po oddzieleniu drutu od włókniny, uzyskujemy odpad, nadający się do stopienia i użycia do produkcji nowego materiału PP.

Herkules, będąc częścią Grupy AGRO, kształtuje zrównoważony rozwój w branży materacy oraz mebli tapicerowanych. Więcej o gospodarce obiegu zamkniętego i rozwoju produktów w obiegu zamkniętym można dowiedzieć się na www.next.agro.eu.

Producent zaprasza także do odwiedzenia swojego stoiska nr B30/C39, w hali 11.1, na targach interum w Kolonii.

(opr. jz)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług