Heimtextil, Techtextil i Texprocess przełożone na 2022 rok

We wrześniu 2020 r. Messe Frankfurt wraz z zaangażowanymi branżami podjęły decyzję o nieorganizowaniu w pierwszym kwartale 2021 r. żadnych wydarzeń na terenie targów we Frankfurcie. Teraz, po ścisłych konsultacjach z klientami, ze względu na obowiązujące przepisy i ograniczenia w podróżowaniu, dokonano przełożenia zaplanowanych na 4-7 maja targów Heimtextil, Techtextil i Texprocess. Poza tym przesunięto także targi Prolight + Sound oraz International Consumer Goods Show, które miały mieć miejsce w kwietniu.

Działania te są spowodowane tym, że obecnie wciąż nie widać końca pandemii. Imprezy targowe w Niemczech są zakazane. Trwające ograniczenia w podróżach międzynarodowych powodują, że nie można ich zaplanować na kwiecień czy maj 2021 r. „Pandemia koronawirusa zajęła centralne miejsce i nasze plany nie umknęły jej wpływom. W obecnej sytuacji nie jesteśmy w stanie spełnić wymagań naszych klientów dotyczących międzynarodowych targów w kwietniu lub maju ”– powiedział Detlef Braun, członek zarządu Messe Frankfurt.

To sprawiło, że Messe Frankfurt, po naradach ze swoimi klientami i partnerami, zdecydowały się przełożyć zaplanowane imprezy.  W maju nie odbędą się trzy targi tekstylne, odbywające się równolegle, Heimtextil, Techtextil i Texprocess. W kwietniu nie będzie  imprezy hybrydowej Prolight + Sound oraz Międzynarodowy Salon Dóbr Konsumenckich. Wydarzenia te, odbywające się zawsze we wczesnych miesiącach roku, mają zasadnicze znaczenie dla bazujących na trendach cykli zamówień. Dlatego też nie podjęto ich przesunięcie na drugą połowę roku, gdyż nie służyłoby to interesom wystawców.

W wyniku obecnej sytuacji i trwających ograniczeń w podróżowaniu, wystawcy stają w obliczu ogromnej niepewności. Nie wiedzą kto będzie mógł uczestniczyć w targach i jakie kontakty z klientami będą możliwe. To sprawia, że zobowiązanie się do udziału w spotkaniach jest niezwykle trudne. Nie jest obecnie praktycznie możliwe zapewnienie jakiejkolwiek pewności planowania inwestycji w prezentacje targowe w kwietniu lub maju.

Alternatywa – formaty cyfrowe

Tak więc targi tradycyjne nie mogą się obecnie w Niemczech odbywać. Jednak Messe Frankfurt stworzył dla swoich klientów wiele cyfrowych propozycji. Jedną z nich będzie na przykład, mający mieć miejsce 20 kwietnia 2021 r – Consumer Goods Digital Day. Wydarzenie to da klientom możliwość spotkania się w cyfrowej lokalizacji i w ten sposób nawiązania dialogu i uzyskania informacji. Jego zawartość będzie koncentrować się na sposobach, którymi detaliści mogą pomóc swoim biznesom. Wydarzenie to będzie wspierane przez możliwości jakie oferuje Nextrade, portal zamówień pierwszego rzędu i zarządzania danymi dla sektora mieszkaniowego. Nextrade oferuje również producentom wykończeń i gotowych tekstyliów domowych atrakcyjne możliwości zaprezentowania swoich produktów. MIędzy innymi często używany kanał, za pośrednictwem którego mogą promować swój biznes z detalistami i handlowcami.

Dodatkowe informacje cyfrowe są już planowane dla targów Heimtextil, Techtextil, Texprocess oraz Prolight + Sound.

Detlef Braun stwierdza: „Ciągłe zamykanie sklepów detalicznych w krajach naszych odwiedzających sprawiło, że istotne aktualne informacje i rozwiązania stały się niezbędne, a my w tym niestabilnym czasie zaspokajamy to zapotrzebowanie dzięki naszej ofercie cyfrowej. Jak wiecie, robimy również wszystko, co w naszej mocy, aby umożliwić bezpieczne i udane targi, ponieważ nic nie zastąpi bezpośrednich spotkań. „

Plany targów we Frankfucie wyglądają obecnie następująco:

– Heimtextil odbędą się od 11 do 14 stycznia 2022 r.,

– Christmasworld od 28 stycznia do 1 lutego 2022 r.,

– Paperworld i Creativeworld od 29 stycznia do 1 lutego 2022 r.,

– Ambiente od 11 do 15 lutego (w tradycyjnym terminie),

– Prolight + Sound od 26 do 29 kwietnia 2022,

– Techtextil i Texprocess będą miały miejsce w drugim kwartale 2022 roku.

(jz)

Fot. Messe Frankfurt/Jochen Gunther